7 i muzyka

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Tuxic
Posty: 70
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2007, 12:08

7 i muzyka

#1 Post autor: Tuxic » niedziela, 10 lutego 2008, 13:23

Z tego co zaobserwowałem wiele siódemek interesuję się muzyką.
Czym jest dla was muzyka? Jakiej słuchacie? Gracie na czymś? Czy muzyka pomaga wam uciec od problemów?



Awatar użytkownika
Leuke-chan
Posty: 24
Rejestracja: środa, 6 lutego 2008, 13:21

#2 Post autor: Leuke-chan » niedziela, 10 lutego 2008, 16:20

Niestety natura pozbawiła mnie talentu, by na czymkolwiek grać, choć bardzo bym chciała. Ale muzyki lubię słuchać i to przeróznej od klasyki do japońskiego popu. Mam kilka piosenek, których słucham nagminnie kiedy jestem w złym nastroju - nastrojowe i takie, które puszczam by sobie humor poprawić.
Dla mnie muzyka jest pewnego rodzaju zapełnianiem tła, nie lubię siedzieć w ciszy.
"What if I say I'm not like the others?
What if I say I'm not just another one of your plays?
What if I say that I’ll never surrender?"

Awatar użytkownika
Druid z Polmosu
Posty: 103
Rejestracja: wtorek, 15 maja 2007, 15:13
Lokalizacja: Magiczny krąg Wielkiego Druida Polmosa

#3 Post autor: Druid z Polmosu » poniedziałek, 11 lutego 2008, 01:51

Słucham zawsze, słucham wszedzie ,słycham kiedy tylko moge. Słucham muzyki która ma dla mnie dusze. Słucham muzyki melancholijnej, słucham muzyki żywej choc zazwyczaj i ostrej. Słucham muzyki przodków jak i muzyki znajomych. (Sam tez gram ale jakoś bez rewelacji a tym bardziej sukcesów). Ale i tak na piedestale jest muzyka klasyczna z mistrzem Wagnerem i Mozartem :)
"I was excellent. Everybody loved me. I love myself, and I like bums. "
Cardinal Richelieu

Awatar użytkownika
picolinek
Posty: 77
Rejestracja: piątek, 2 listopada 2007, 13:42
Lokalizacja: piła

#4 Post autor: picolinek » poniedziałek, 11 lutego 2008, 14:50

gdzies byl temat uzaleznien O.o

no wiec bez muzyki nei moglbym egzystowac :p
umarlbym, zniknal, nie poradzil sobie z niczym :p

muzyka na sniadanie, po, przed obiadem, po, na kolacje, po kolacji i w nocy :] a i jeszcze w trakcie kazdego posilku :p glosniki w pokoju bujaja sie xD
I will never forget those who betrayed me
and those who never failed my trust

7w8

Awatar użytkownika
Magica
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 10 lutego 2008, 16:53

#5 Post autor: Magica » sobota, 16 lutego 2008, 17:40

Ale muzyki lubię słuchać i to przeróznej od klasyki do japońskiego popu. Mam kilka piosenek, których słucham nagminnie kiedy jestem w złym nastroju - nastrojowe i takie, które puszczam by sobie humor poprawić.
Dla mnie muzyka jest pewnego rodzaju zapełnianiem tła, nie lubię siedzieć w ciszy.
Dokładnie. Sama trochę śpiewam...
Magic is in everyone of you...

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#6 Post autor: Czekolada » niedziela, 17 lutego 2008, 21:53

Zakochuję się w każdym utworze, który powoduje we mnie uczucie wolności. Kiedy czuję zapach morskiej wody, powiew górskiego wiatru albo deszcz. Musi rozbudzać we mnie dzieciaka, który chlapie się w kałuży lub taszczy się w śniegu. Bo tak naprawdę jestem dzieciakiem, który czasem się zewnętrznie rozbudza :D .
Jeszcze jest druga kategoria - utwory, które subtelnie grają mi na emocjach. Powodują, że silnie odczuwam ich atmosferę. Taka gra na emocjach jest niesamowita.

A tak bardziej precyzując słucham przeważnie muzyki filmowej, klasyki często jakiś nu metal, alternative, indie ...

Nie gram na żadnym instrumencie, ale moim niespełnionym marzeniem są skrzypce albo wiolonczela.

Słucham, kiedy tylko mam ochotę się nią 'rozkoszować', nie jestem tak uzależniona, żeby zapychać sobie nią powietrze. Cisza też może być piękna.

Awatar użytkownika
Romanov
Posty: 126
Rejestracja: środa, 13 grudnia 2006, 23:53
Lokalizacja: Wrocek

#7 Post autor: Romanov » sobota, 22 marca 2008, 14:26

nie jestem uzalezniona od muzy, ale lubie posluchac. szczegolnie ambientu, jazzu, industrialu, muzyki filmowej. odpreza mnie ale ciekawe jest to, ze wplywa na nastroj. nie kwalifikuje sie do sprzatania pokoju bez wlaczonego empetre, wprowadza mnie w odmienny, aktywny stan. nie ma to jak eskapada w nieznane z wlaczonym ost do Bourne'a...
Zawsze jest sposób
Wygrasz czy przegrasz, zostaw krew na lodzie

Obrazek

7w8 sx/sp/so <=> 6 <=> 3 ENTP/ xSTP wtorek

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

#8 Post autor: chokureika » wtorek, 25 marca 2008, 09:38

tak jak picolinek jestem uzależniona od muzyki. nie wyobrażam sobie życia bez niej.
najczęściej słucham alternatywnego rocka, metalu, punka i ska.
o i jeszcze trochę gram na elektryku (;
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Anja.S
Posty: 75
Rejestracja: czwartek, 18 stycznia 2007, 21:55
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

#9 Post autor: Anja.S » wtorek, 29 kwietnia 2008, 21:04

Ojej, no to niezły temat, na który mogę się wyszaleć z odpowiedzią. Jestem kompletnym śmieciarzem muzycznym, nie w sensie broń Boże, że słucham co mi radio zapoda, tylko bryluję we wszystkich gatunkach.

Od klasycznego rocka po trip-hop, od industrialu po dance, od metalu po elektronikę, od jazzu po indie rock i tak dalej! Potrafię słuchać Nine Inch Nails, żeby potem włączyć Paris Hilton, potem żeby wskoczyć na Metallikę, U2, Massive Attack, Chemical Brothers a na koniec zapodać Jamiego Culluma. I w cholerę innych :D Staram się nie zamykać w ramach jednego gatunku i spróbować wszystkiego :)
7w8 // ESFP

Obrazek

pirol
Posty: 29
Rejestracja: niedziela, 30 marca 2008, 17:57

#10 Post autor: pirol » środa, 30 kwietnia 2008, 22:15

ja i moja muzyka:D słucham często i gęsto, odebrać to sie denerwuje, słucham wszystkiego zaleznei od nastroju
od rocka blues jazz i metalu, do klasycznej uwielbiam chopina i red hotów, jedyne co mi nie podchodzi pod słuchanie to techno :P chociaż po kilku głębszych już nawet wiertarka mi nie przeszkadza :)
7w6 ENTj
znajomi o mnie:

"Maćku ty nie masz faz, ja je mam, ty masz odloty"

"poprostu pozytywnie pier***ty człowiek"

:D

Awatar użytkownika
Biedron
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 02:52
Lokalizacja: inąd

#11 Post autor: Biedron » czwartek, 1 maja 2008, 01:39

W tym miejscu powinienem zacytować cały post Anji.S i 90% Pirola i dopisać jedynie "mhm".

A muzyka techno (ze wszystkimi odmianami), tak jak każdy inny gatunek, ma swoje perełki. Plączą mi się gdzieś po dysku i czasem wpadną na playlistę. Zależy na co mam ochotę.

Jak się tak zastanowię, nie potrafię znaleźć ani jednego gatunku muzycznego, w którym nie znalazłoby się chociaż kilka czadowych kawałków. Może za mało intensywnie myślę :wink: Jak macie jakieś sugestie, to postaram się (mam nadzieję, że nie sam) znaleźć odpowiedni kontrargument :lol:
7w6 jak wróble ćwierkają

"Jeśli masz problem, który możesz rozwiązać, to po co się martwić?
A jeśli masz problem, którego nie możesz rozwiązać, to po co się martwić?"
Bodajże Dalajlama

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#12 Post autor: Czekolada » czwartek, 1 maja 2008, 11:59

Najlepsze jest jak słucha się jakiejś klasyki, a w tle leci wiertarka. Po prostu szlag mnie trafia - niewiele rzeczy wkurwia mnie na takim poziomie :evil: .

Awatar użytkownika
picolinek
Posty: 77
Rejestracja: piątek, 2 listopada 2007, 13:42
Lokalizacja: piła

#13 Post autor: picolinek » czwartek, 1 maja 2008, 13:41

8)
to "hm" mala inwestycja w sprzet audio i VOLUME +
klasyka rowniez "smakuje" na wyzszej glosnosci
I will never forget those who betrayed me
and those who never failed my trust

7w8

Awatar użytkownika
Kaurb
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 00:37
Lokalizacja: z fotela ;)

#14 Post autor: Kaurb » niedziela, 4 maja 2008, 00:54

JAZZ
Funk, soul, ska, blues, klasyczna.
7w8

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

#15 Post autor: chokureika » czwartek, 15 maja 2008, 21:33

ostatnio miałam fazę na wszystko co japońskie ^^
gdzieś nawet dorwałam japoński death metal xD
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

ODPOWIEDZ