Jakie cechy macie z innych typów?

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Jakie cechy macie z innych typów?

#46 Post autor: Venus w Raku » piątek, 7 maja 2010, 11:00

vil pisze:2. Pobobnie jak Venus - zamiłowanie do gotowania :D Chęć pomagania innym (wbrew sobie, ale dlatego,że dokładnie wiem, jak komuś pomóc), oraz zdolność "czytania" innych ludzi (rozumiem ich bez słów. Poza tym, po krótkiej chwili wiem już, z jakim człowiekiem mam do czynienia i potrafię go "kupić")
Dwójki ciągle marudzą, że są niedokrarmione. Według mnie to one ciągle polują na matkę, która będzie je kochała bezgranicznie i poświęci im swoje życie całkowicie. I dlatego ciągle doznają zawodu, bo nie rozumieją, że związek, to układ dwóch takich samych jednostek, które walczą ze sobą o dominację lub ulegają sobie nawzajem. Lub jedno przyjmuje pozycję dominującą, a drugie ulega.
Akurat z tym pomaganiem, to ja taka wyrywna nie jestem. Pomogę jak wiem, że to uratuje komuś życie. Ale pomaganie, żeby się komuś przypodobać absolutnie odpada.
vil pisze:3. Ambicja. Stawianie osiągnięć zawodowych na pierwszym miejscu. Definiowanie siebie poprzez te osiągnięcia.Cały zestaw masek na wszelakie okazje :D
Nie mam żadnej ambicji. Stawianie osiągnięć zawodowych na pierwszym miejscu, to brzmi dla mnie trochę, jak "jestem niewolnikiem systemu i bardzo się z tego cieszę". Praca to konieczność i obowiązek, bo trzeba jeść i opłacić świadczenia, ale niewolnicza praca i kosztem własnego życia prywatnego nie jest akurat szczytam moich marzeń.
Nie jestem typem, który poświęca się dla dobra firmy, ale udawać mogę. Jakby to była moja wlasna firma, to założyłabym jakiegoś rodzaju komunę, gdzie ludzie czuli by się współodpowiedzialni za swoją pracę i zyski. Nie zależy mi na pieniądzach, ani na luksusowym życiu. Chcę mieć dom i żeby mnie było stać na jedzenie i żebym od czasu do czasu mogła kupić coś sobie. Opieka zdrowotna jest ważna i żebym sobie mogła pozwolić raz do roku na wakacje. Ale wydaje mi się, że to jest marzenie większości ludzi. I absolutnie nie ma w tym nic nad wyraz nadmiernego, a większość ludzi zmaga się, żeby tylko mogła wypłnić to życiowe minimum. Ale dla niektórych zdobycie pożywienia i miejsce do spanią jest nieosiągalne. A różni prymitywni ludzie uważają, że biedny i bezdomy powinien pozostać w takim stanie, bo to daje tym idiotom poczucie, że jak jest ktoś niżej od nich to oni mogą czuć się dobrze i mieć poczucie wywyższenia. Większość z nas jest biedakami, którzy walczą ze sobą, aby utrzymać się przyżyciu, aby zapłacić świadczenia, albo kupić sobie coś, co ma oszołomić innych ludzi, którzy nas nie znają i nawet nie zwracają na nas najmniejszej uwagi.
Ostatnio zmieniony sobota, 8 maja 2010, 23:10 przez Venus w Raku, łącznie zmieniany 1 raz.


1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: Jakie cechy macie z innych typów?

#47 Post autor: car II » piątek, 7 maja 2010, 15:36

1. "tu jest źle, tu niedokończone i jakieś to wszystko nie takie jak trzeba. znowu..."
2. "a! juz zrobie za X może zauważy i sie ucieszy(może nie...)"
3. "albo zajebiście albo wcale"
4. "czy to wszystko ma sens?"
5. "dajcie mi wszyscy święty spokój"
6. "co ja zrobie jeśli ..."
7. "jest dobrze"
8. (chyba nic bo i to poczucie sprawiedliwości jest inne u 1 i u 8 )
9. "już dobra, nie będziemy sie kłócić. spoko luz"
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Jakie cechy macie z innych typów?

#48 Post autor: Grin_land » piątek, 7 maja 2010, 15:54

car II pisze:
5. "dajcie mi wszyscy święty spokój"=> patrz- motto 9 :P
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
Mietła
VIP
VIP
Posty: 977
Rejestracja: wtorek, 22 września 2009, 16:23
Enneatyp: Szef

Re: Jakie cechy macie z innych typów?

#49 Post autor: Mietła » piątek, 7 maja 2010, 19:26

1. Porządek ma być, ja mam zawsze racje. Żandarm jestem.
2. Uzależniłam się ostatnio od obecności ludzi. Muszę kogoś przy sobie mieć. Kawkę Ci zrobię, odpocznij sobie (w domyśle: nie zostawiaj mnie samej).
3. Chyba sporo mam z trójki, ale ciężko mi stwierdzić co to.
4. Nic. A nic.
5. Czasami mam ochotę pieprznąć wszystko i się odizolować.
6. Boję się duchów i zboczeńców. :mrgreen:
7. Skrzydełko moje, dużo wspólnego mam z Siódemeczkami.
8. Jestem Mistrz i już ;)
9. Nic i niech mnie wszyscy święci bronią ;)

Diamentowy Kruk
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 16:16

Re: Jakie cechy macie z innych typów?

#50 Post autor: Diamentowy Kruk » piątek, 9 października 2015, 15:54

1-chyba nic :?:
2-w stosunku do bliskich jestem opiekuńcza, jestem również zaborcza
3-ambicja, ale musi mi naprawdę zależeć, denerwuje mnie nieudolność ludzi
4-melancholia, skłonności do depresji, wyrażanie uczuć poprzez tworzenie (pisanie)
6-kontrfobia, skłonności do projekcji, analityczność
7-coraz mniej, na pewno wyobraźnia, śmianie się z własnych problemów (dopiero później się za nie biorę)
8-zdolności przewodniczenia w grupie, skłonności do agresji, cięte poczucie humoru, bezpruderyjność, wybuchy gniewu (w moim przypadku niekontrolowane, w sytuacjach ekstremalnych, rzadkie )
9-chyba nic :?:

Awatar użytkownika
gadula
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 3 września 2015, 15:01
Enneatyp: Mediator

Re: Jakie cechy macie z innych typów?

#51 Post autor: gadula » sobota, 10 października 2015, 13:58

Z innych typów mam raczej tylko te cechy, które w pewnym sensie się pokrywają z zachowaniem 9,8 lub wynikają z ich spojrzenia na świat...

1 Gdy grupa do której należę dostaje do zrobienia to samo zadanie, a ja czuję, że mogę się wykazać, staram się je zrobić solidnie, nie dopuszczam łamania zasad np. nielegalnego kopiowania. Mogę napisać mniej, ale nie w kółko powtarzano "nie rób tak" i zwyczajnie nie mogę. Zazwyczaj efekt pracy, nie tylko mojej zostaje niesprawiedliwie oceniony i czuję zawód i następnym razem już się nie staram. Gdy odkładam ciągle decyzję, czuję, że ni myślałam nad nią wystarczająco długo. Czasem chcę zrobić gest w kierunku lokalnej społeczności, ale nikt nie docenia tego, co zrobiłam, więc następnym razem robię to tylko dla mniejszego grona, ale to cieszy się tylko chwilę i nie widzę, żeby robiło coś w zamian, więc ostatecznie pomagam tylko zasłużonym. Doceniam drobne gesty, niby ich oczekuję od wszystkich, ale dzieją się tak rzadko, że wyłupiam oczy, gdy ktoś pamięta moje imię, lub stara sobie przypomnieć. Kiedyś przejmowałam się, gdy nie przygotowałam się odpowiednio, ale zawsze wychodziłam cało z sytuacji, więc obawiam się tylko w niewielkim stopniu. Mogę się poświęcić dla ważnej dla mnie sprawy. Lubię zmieniać otoczenie na lepsze, ale gdy reszta nie podziela mojego zapału przestaje mnie to obchodzić, przekazuję swoje pomysły nowym, którzy potencjalnie mogą pomóc w realizacji. W niektórych sprawach mam konserwatywne poglądy, jeśli ktoś na poważną uroczystość idzie w podartych spodniach, ja na lustro poleruję czarne buty i idziemy razem, przy czym zachowuję się jak zwykle lub podobnie do tej osoby, żartuję, próbuję się wyluzować. Moje współczucie jest dość specyficzne. Jeśli moja "pomoc" burzy porządek np. mam argumenty i pewność, że rzucenie monety żebrakowi tak na prawdę nie jest rozwiązaniem, nie czuję nic przechodząc obok niego. Myślę chwilę, co innego mógłby zrobić. Gdy ktoś się we mnie wtula i mówi, że cierpi wiem, że powinnam coś czuć, ale z drugiej strony widzę, że albo wpakowała się w swoje bagno z głupoty, albo wyolbrzymia problem, który da się łatwo rozwiązać. Każdą sprawę rozwiązują szczere przeprosiny, choćby najkrótsze.
2 Czuję potrzebę pomagania, ale ma raczej inne podłoże. Zwykle towarzyszy mi myśl "ten człowiek byłby bardziej pożyteczny w innym miejscu, pomogę mu, żeby szybciej skończył pracę tutaj".
3 Na początku napisałam tu parę cech, ale one bardziej pasują do 8.
4 Dużo z mojego bardzo złego stanu. Wstręt do siebie, myśli samobójcze, poczucie, że nie zasługuję na rzeczy lub osoby. Bywało, że płakałam, gdy ktoś mi dał do zrozumienia, że go zawiodłam. Gdy przechodzę w nieco zdrowszy stan czuję, że mam pełne prawo do pomyłek, są ludzie w moim otoczeniu, którzy nie zostali ukarani za to samo. Nie obchodzi mnie to, że zawaliłam sprawę, bo ja wiele razy nie mogłam polegać na tobie.
5 Tu jest całkiem sporo rzeczy z mojego zdrowego stanu, ale jest też dużo różnic w ogólnym zachowaniu. Nienawidzę, gdy ktoś się czepia o mało istotne szczegóły, które nie zaburzają ani komunikacji ani działania. Lubię konkretne wypowiedzi, argumenty. Lubię, gdy ktoś przestrzega zasad dobrego wychowania, ale gdy jest zbyt miły zastanawiam się, czego ode mnie chce. Gdy ktoś kręci się wokół mojego biurka, dotyka klamki od szuflady czaję się jak drapieżnik. Pieniądze nie są wartością stałą, dlatego nie przywiązuję do nich dużego znaczenia, ale nie robię nieprzemyślanych zakupów. Nie przerażają mnie katastrofy, byłam oczarowana powodzią, cieszyłam się, że ludzie stali się otwarci, czułam się swobodnie, miałam wrażenie, że to jakaś postapokaliptyczna rzeczywistość, a interesują mnie te klimaty. Nie ulegam innym, jeśli mam argumenty, mogę przekonywać do swoich racji nawet jeśli jestem sama przeciwko wielu. Jeśli mam przebywać z kimś dłużej, a dla mnie miły, zastanawiam się jak przeprowadzić taktyczny odwrót.
6 Odpowiedzialność. Nie lubię, gdy ktoś mi przerywa, albo zadaje pytania i nie słucha uważnie tego, co chcę przekazać.
7 Yyy...
8 Bardzo dużo, ale nie wiem, kiedy mi się włącza ten tryb. Wydaje mi się, że wtedy, kiedy panuje ogólna anarchia i dezorganizacja, a chcę uratować sytuację. Uważam, że każdy powinien radzić sobie ze swoimi problemami. Nie mam cierpliwości do ludzi nieporadnych, spróbuję im wytłumaczyć, co i jak mają zrobić. Boję się, że znowu będą mieli problem, więc ich unikam, a jeśli muszę z nimi pracować, to stawiam zbyt wysokie wymagania, próbuję jak mogę, ale widzę, że ludzie zaczynają się mnie bać. Są rzeczy, w których przez długi czas byłam najlepsza w danej grupie i wszyscy byli tego świadomi, gdy pojawiał się ktoś mi równy, czy lepszy czułam się zagrożona. Zaczynało się od niechęci do nowego, a kończyło na współpracy. Przez rozwiązywanie problemów rozumiem też szukanie porady u innych, ale nigdy bezczelne wyręczanie się innymi ludźmi. Potrzebuję konkretnych, bezpośrednich rozmów, jeśli pojawi się problem. Często śmieszą mnie żarty, nawet na mój temat, ale jeśli ktoś plotkuje o mnie lub o kimś, staje się podczłowiekiem. Co innego gdy dotyczy to durnych zachowań ludzi, ale jeśli ktoś tylko zaczyna przekraczać granicę, ograniczam względem niego swoje zaufanie. Czuję ulgę gdy wyrzucę swoją nagłą złość poprzez parę wulgaryzmów. Zawsze jestem spokojna, sama lub z innymi strażnikami chronię tych, którzy się boją. Gdy ktoś wątpi w moją siłę, to dla mnie rzucenie rękawicy i mam olbrzymią potrzebę zaprezentowania moich możliwości. Chciałabym być niezależna finansowo. Pracować już na studiach, ale boję się, że mi się to nie uda. Boli mnie to, że wydaję pieniądze rodziców. Kontroluję, czy wszystko, co jest pod moją opieką ma zapewnione podstawowe potrzeby, ale tak naprawdę reszta mnie tak bardzo nie obchodzi. Jeśli przyjdę do kogoś w odwiedziny, bo potrzebuje pocieszenia, jest mu smutno, a widzę, że w jego umywalce nie spływa woda, to rozkręcam wszystko i priorytetem staje się dla mnie naprawa. Kiedy jest mi źle, nie mam poczucia winy, że ranię bliskich, nie odzywam się w ogóle, a gdy ktoś zadaje mi pytanie odpowiadam z jadem. Czuję, że stoję na uboczu, a jednocześnie prowadzę grupę i że wystarczą dwa słowa, żeby ludzie zmienili zdanie i poszli za mną. Jednocześnie mam potrzebę, żeby wszyscy liczyli się z tym co mówię i żeby był ktoś nade mną, kto zdjąłby odpowiedzialność, ale wspierał w moich decyzjach. "Wszystko albo nic", też się zgadza, bo albo staram się wszystko robić jak najlepiej, albo zaczynam się obijać do granic możliwości. Czasem wybieram zasady, które bardziej mi pasują. Prośbę o pomoc odwlekam do momentu, kiedy staje się naprawdę konieczna i wiem, że sama nie skończę zadania nigdy.
Spoiler:

Awatar użytkownika
Nihilist
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 27 września 2015, 14:53
Enneatyp: Lojalista

Re: Jakie cechy macie z innych typów?

#52 Post autor: Nihilist » niedziela, 1 listopada 2015, 14:30

1. Nic
2. Altruzim, nieumiejętność odmawiania, chęć przebywania z ludźmi (czasami)
3. Nic
4. Napady melancholii, duża emocjonalność
5. Małomówność, zamknięcie w sobie
6. Wszystko :P No dobra, najbardziej to częste paranoje i przejmowanie się pierdołami
7. Ciekawość, odsuwanie problemów na bok, trudności z usiedzeniem w jednym miejscu przez dłuższy czas :lol:
8. Raczej nic, no może czasem jak trzeba coś zrobić, a wszyscy patrzą w ziemię, to od biedy przejmę inicjatywę
9. Spokój, marzycielstwo, uległość
6w7|INFJ|sx/sp

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Jakie cechy macie z innych typów?

#53 Post autor: And » czwartek, 5 listopada 2015, 22:31

Przed przeczytaniem zapoznaj się z teorią enneagramu bądź skonsultuj się z co bardziej oczytanym forumowiczem, gdyż każdy stereotyp niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub poziomowi zdrowia.

1.
- ścisłe przestrzeganie zasad, które uważam za słuszne
- częste zwracanie uwagi na niedoskonałości i niedociągnięcia
- idealizm i tendencja do zawyżonych oczekiwań
- sumienność
2.
- :scratch: :what:
3.
- bardzo nie lubię, jak ktoś okazuje się lepszy ode mnie w dziedzinie, na której mi w jakiś sposób zależy
- lubię czasem porywalizować
4.
- depresyjność
6.
- fobiczność, wyobrażanie sobie, wyolbrzymianie i przewidywanie zagrożeń oraz przeciwdziałanie im
- cenię lojalność
7. -
- czasem lubię sobie zapomnieć o tym, co mnie trapi, a porobić coś przyjemnego
8.
- lęk przed byciem kontrolowanym przez innych
- bycie konfrontacyjnym, gdy czuję się "przyparty do ściany"
- umiejętność wcielania się w role przywódcze
9.
- "nie chce mi się"
- niska podatność na konflikty
- skłonność do prokrastynacji
- łatwość w przyjmowaniu cudzego punktu widzenia

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Jakie cechy macie z innych typów?

#54 Post autor: Wiatr1000 » czwartek, 24 grudnia 2015, 17:39

1
w pracy jak jestem:
- staram się być dokładny ;)
- mam krytyczne nastawienie do tego co robię
- staram się poprawiać to co już zrobiłem

2

:scratch: :shifty:

3

- j/w

4

- depresja
- dawniej miałem myśli samobójcze
- myślę czy zasługuję na miłość, akceptację

6

- dostrzegam różne dziwne cechy u ludzi, złowrogie, że ktoś mnie skrzywdzi, wykorzysta itd.
- lękam się ludzi, dużego otoczenia

7


- nic ;) No może czasami dziecinnie się zachowuję :P

8

- czasami się postawię i coś krzyknę gdy mi się coś nie podoba

9

- uległość, czasami łapię się na tym, że ktoś mi zacznie wciskać jakąś głupotę a potem mam problem z wycofaniem się z tego :roll:
- unikam konfrontacji
5w4 sp/so INTj – LII

Awatar użytkownika
Melancholiczka
Posty: 21
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2016, 10:37
Enneatyp: Lojalista

Re: Jakie cechy macie z innych typów?

#55 Post autor: Melancholiczka » piątek, 1 kwietnia 2016, 17:29

Perfekcjonista - Chyba najbardziej charakterystyczną cechą tego typu widoczną u mnie jest kierowanie się przede wszystkim sprawiedliwością, moralnością. Żyję według swoich zasad, których niemal nigdy nie łamię, żeby nie postępować wbrew sobie.
Dawca - Empatia, chęć pomocy innym. Opiekuńczość, niegdyś wręcz nadopiekuńczość, bezinteresowność.
Zdobywca - Dosyć przypominam ten typ, gdy jestem w świetnym nastroju, werwę, wolę walki i jednocześnie pracuję w zespole. W ogóle, dość często aktywuje się we mnie moje połączenie z trójką. Warto podkreślić, że nie mam kompletnie nic wspólnego z niezdrową, czy choćby przeciętną trójką. I dobrze ^^
Indywidualista - Mniej lub bardziej świadoma skłonność do podkreślania, że jestem inna, wyjątkowa (choć egocentryzmu mam wręcz za mało). Rozterki emocjonalne, specyficzny punkt widzenia, skłonność do myślenia metaforycznego, etc. Zatruwanie innym życia.
Obserwator - Moje skrzydło, w dodatku dość silne. Analityczne podejście do życia, dogłębne, metaforyczne myślenie, introwertyczne skłonności. Jak i również potrzeba "ogarnięcia się" w samotności, mam problem z spontanicznymi reakcjami na pytania, etc. Mniej lub bardziej świadoma skłonność do izolowania się, podobne reakcje na stres.
Lojalista - Co tu dużo gadać, mój typ.
Entuzjasta - Optymizm, energia (choć w moim wypadku tłumiona), słomiany zapał. To chyba jedyne cechy wspólne z tym typem, reszta jest mi dość obca.
Szef - ''denerwowanie się gdy ludzie nie trzymają się ustalonych zasad lub gdy sprawy nie idą po mojej myśli'' i ''bycie nerwowym i niecierpliwym z powodu braku kompetencji innych" - Te zdania ze strony enneagram.pl pasują do mnie najmocniej. Ogólnie, duża część mojej rodziny to ósemki (Chyba górale tak mają xD), więc chcąc nie chcąc, odziedziczyłam od nich niektóre zachowania. Ale na serio - tylko niektóre. I aktywują się one momentami.
Rozjemca - Troska wobec innych, wrażliwość, etc. Energiczna, ale na swój sposób spokojna. Skłonność do nie rzucania się w oczy, po to, aby nikomu nie narzucać się ze sobą i/lub ze swoimi problemami. Potrzeba motywacji ze strony innych ludzi.

Wypisałam tu cechy, z którymi utożsamiam się najmocniej, jak i, przynajmniej według mnie, te cechy są dla nich charakterystyczne. Nie pisałam (a przynajmniej - starałam się) jednej cechy przy innych typach, aby się nie zamotać.

Awatar użytkownika
shikiora
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 14:48
Enneatyp: Lojalista

Re: Jakie cechy macie z innych typów?

#56 Post autor: shikiora » czwartek, 1 listopada 2018, 22:47

1 – Chcę mieć rację, ciężko trawię przegraną w dyskusji.
2 – nic.
3 – Czasem chciałabym, żeby ludzie docenili to co robię, pragnę uwagi, ale też szybko mi to przechodzi.
4 – Melancholijny nastrój raz na jakiś tam czas, więcej rzeczy jakoś ciężko mi wymienić.
5 –Me.
6 – Obserwowanie otoczenia i szukanie potencjalnych zagrożeń.
7 – Chęć rozerwania się, przy odpowiednich osobach w ogóle nie przypominam Piątki, robię się bardziej rozluźniona, pragnę dobrej zabawy. Często powtarzam "nudzi mi się".
8 – Zdarza mi się manipulować otoczeniem, nie tylko, aby osiągnąć jakieś korzyści, ale także dla samej władzy lub wymazania nudy. Bywam agresywna, kiedy ktoś mi rozkazuje albo łamie moje niepisane zasady, próbuje mnie zdominować.
9 – Wieeelkie lenistwo. Mam świadomość, że powinnam coś zrobić, ale zupełnie to olewam albo jeszcze lepiej: chcę coś zrobić (przypuśćmy poćwiczyć), ale jestem na tyle leniwa, że wyprę tą chęć z głowy i skończę z paczką chipsów przed telewizorem. Nawet nie wiem, jak to nazwać.
6w5 sp/sx
Nie mówię do ludzi, którzy mnie nie słuchają – inaczej – nie marnuję swojego czasu.

Awatar użytkownika
joe von pyehoo
Posty: 38
Rejestracja: piątek, 8 listopada 2013, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Бывает и хуже

Re: Jakie cechy macie z innych typów?

#57 Post autor: joe von pyehoo » środa, 30 grudnia 2020, 13:35

Czy na tym biednym forum nie było nigdy prawdziwej piątki? Te wszystkie wypowiedzi są wzięte z głowy czyli z Nietzschego. :(
A teraz poniżej podaję jak powinna wyglądać prawidłowa odpowiedź na zadane pytanie.

[1] Logujemy się na stronie internetowej
https://similarminds.com/enneagram_nfo2.html

[2] klikamy na link u samego dołu strony
Long test (126 items)

[3] przy pomocy słownika angielsko-polskiego starannie, uważnie, powoli i szczerze wypełniamy test

[4] a oto przykładowa odpowiedź jaką dostaniemy po zrobieniu testu

The Enneagram is a personality system which divides the entire human personality into nine behavioral tendencies, this is your score on each...
Type 1    Orderliness |||||| 30%
Type 2 Helpfulness |||||| 22%
Type 3 Image Focus || 10%
Type 4 Individualism |||||||||| 36%
Type 5 Intellectualism |||||||||||||||| 62%
Type 6 Security Focus |||||||||||||| 54%
Type 7 Adventurousness |||||| 24%
Type 8 Aggressiveness |||||||||| 36%
Type 9 Calmness |||||||||||| 48%
type score type behavior motivation
5 31  I must be knowledgeable to survive.
6 27  I must be secure and safe to survive.
9 24  I must maintain peace/calm to survive.
4 18  I must be unique/different to survive.
8 18  I must be strong and in control to survive.
1 15  I must be orderly/planned to survive.
7 12  I must be fun and entertained to survive.
2 11  I must be helpful and caring to survive.
3 5  I must be impressive and attractive to survive.
Your main type is Type 5
Your variant stacking is sp/sx/so
Your level of health is above average

Your main type is which ever behavior you utilize most and/or prefer. Your variant reflects your scoring profile on all nine types: so = social variant (compliant, friendly), sx = sexual variant (assertive, intense), sp = self preservation variant (withdrawn, security seeking). For info on the flaws of the Enneagram system click here.

[5] i dopiero teraz na bazie naszego wyniku możemy sobie pofilozofować do woli jaką to mieszanką typów jesteśmy :cheers:

[6] Chyba wszystkie wypowiedzi przed tym moim postem to nie nadają się nawet jako konspekt do spowiedzi. Przykro mi to mówić. :(

HAROPOWSKI
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2021, 17:13

Re: Jakie cechy macie z innych typów?

#58 Post autor: HAROPOWSKI » piątek, 26 marca 2021, 11:33

Ja mam taką cechę, że przede wszystkim lubię sobie śledzić różne blogi w internecie. Wydaje mi się, że wyróżnia mnie to na tle innych osób, bo raczej się już z czymś takim rzadko spotykamy. Jeżeli chodzi o mnie to bardzo często zaglądam do [reklama]. Przede wszystkim podoba mi się to, że w różny sposób przedstawione są tam różne tematy. :)

ODPOWIEDZ