Czy Ósemka jest dobrym słuchaczem?

Dyskusje na temat typu 8
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Czy Ósemka jest dobrym słuchaczem?

#16 Post autor: silver_bullet » niedziela, 26 stycznia 2014, 19:22

hippiee pisze: cierpię jak mi się przerywa a ten typ tak jakby to wykorzystywał. ;]
Pewna dwojka nauczyla mnie kiedys jak komus wpadac w slowo.
Zwyczajnie robisz to w momencie gdy mowiacy bierze wdech :D Dziala rowniez na ósemki.


| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
hippiee
Posty: 182
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 15:55
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam... ;)

Re: Czy Ósemka jest dobrym słuchaczem?

#17 Post autor: hippiee » niedziela, 26 stycznia 2014, 20:35

Dzięki za wskazówkę, spróbuję kiedyś. :P
7w6, 4 PRO, IEE, sp/so

jakocianka
Posty: 134
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2014, 19:31
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Mięsożerna roślina

Re: Czy Ósemka jest dobrym słuchaczem?

#18 Post autor: jakocianka » wtorek, 2 września 2014, 22:18

Znam kilka Ósemek, z czego połowie mogłabym się zwierzyć. Wydaje mi się po prostu, że jak wam się to raczej nie opłaca, to nie powiecie. A może po prostu wasz liderowaty sposób bycia każe innym myśleć, że jesteście odpowiedni do trzymania sekretów?
[INTP RLUEI sx]
Keep running
Spoiler:

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Czy Ósemka jest dobrym słuchaczem?

#19 Post autor: silvergirl » wtorek, 2 września 2014, 22:34

jakocianka pisze:Znam kilka Ósemek, z czego połowie mogłabym się zwierzyć. Wydaje mi się po prostu, że jak wam się to raczej nie opłaca, to nie powiecie. A może po prostu wasz liderowaty sposób bycia każe innym myśleć, że jesteście odpowiedni do trzymania sekretów?

Całkiem możliwe. Sama trzymam dla siebie co usłyszałam wymagając jednocześnie wzajemności. Jeśli jej nie ma (wzajemności) biada papli ;p

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Czy Ósemka jest dobrym słuchaczem?

#20 Post autor: silver_bullet » środa, 3 września 2014, 00:31

Przecież 8 to plotkarskie nasienie. Oby niby zaufany słuchacz się trafił...
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
KrowaZ8NaCzole
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 4 września 2014, 21:50
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Tam, gdzie krowy robią za jednorożce

Re: Czy Ósemka jest dobrym słuchaczem?

#21 Post autor: KrowaZ8NaCzole » czwartek, 4 września 2014, 22:18

Ojej.
Kiedyś usłyszałam rzecz, która z mojego "nie umiem słuchać i wspierać" zrobiła zaletę. Otóż, do mnie nie przychodzi się wypłakać, poszukać pocieszenia czy czegoś takiego, ale do mnie się przychodzi po kopa w tyłek i po chęć do działania. (: I wtedy najczęściej wystarczy kilkuminutowe nakreślenie problemu...
I'm not a slut, you know, I just love love!
ENTP, ENTp, 8w7 sx/sp

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Czy Ósemka jest dobrym słuchaczem?

#22 Post autor: Kapar » piątek, 5 września 2014, 03:52

Ale zanim ją "kopniesz w tyłek" to musisz jej najpierw dobrze wysłuchać, czyż nie? Może tak naprawdę jesteś dobrą słuchaczką :) Żeby komuś dobrze kopnąć w tyłek i dać chęć do działania trzeba wiedzieć o co kaman.
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
KrowaZ8NaCzole
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 4 września 2014, 21:50
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Tam, gdzie krowy robią za jednorożce

Re: Czy Ósemka jest dobrym słuchaczem?

#23 Post autor: KrowaZ8NaCzole » piątek, 5 września 2014, 16:55

Jestem w stanie wysłuchać problemu, ponieważ zwykle zaczynam czuć gniew, gdy ktoś lub coś krzywdzi moich bliskich. Tylko to "nakreślenie problemu" naprawdę trwa kilka minut, ponieważ w momencie, gdy ktoś zaczyna rzucać hasłami "jak on mógł to zrobić" czy "dlaczego ona się tak zachowuje", to ja już-już rzucam setką pomysłów i kopię w tyłek. Byleby tego nie słuchać.
I'm not a slut, you know, I just love love!
ENTP, ENTp, 8w7 sx/sp

Awatar użytkownika
Leokadia
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 20 października 2014, 18:02
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Cassiopeia

Re: Czy Ósemka jest dobrym słuchaczem?

#24 Post autor: Leokadia » poniedziałek, 20 października 2014, 18:33

Osobiście uważam, że Ósemka jest dobrym słuchaczem, o ile jest się jej bliską osobą i przychodzi z problemem. Umie nieźle zmotywować. Problem zaczyna się, kiedy chce się z Ósemką dyskutować na temat bardzo jej bliski. Choćby się waliło i paliło nie zmieni zdania, a im bardziej będzie się coś tłumaczyło, tym bardziej będzie się przy swoim upierać. Moje dyskusje ze znajomą Ósemką kończą się tak, że rozpoczynam jako mówca, a kończę jako słuchacz, któremu udowadnia się, że racja Ósemki jest najmojsza i jedyna słuszna :wink:
Nie mogę spać, ktoś w Internecie się MYLI.
_______
sp/so/sx
5w4?

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Czy Ósemka jest dobrym słuchaczem?

#25 Post autor: Wiatr1000 » czwartek, 30 października 2014, 13:15

8 słucha tylko ja mam problem ze słuchaniem jej ale to widać wyjątkowy typ 8, który jest gadułą. Ale racja uparty to typ jak ma swoje zdanie lub postrzeganie świata. Musi dostać "kopa w przysłowiowe dupsko". Ale rzadko kiedy się przyzna do porażki i że ktoś inny ma rację. Mam nadzieje że dobrze opisuje ten typ. Bo ten typ się nie zgodzi na test i nie mam gwarancji że taki jest :P

Nie wiem jak u was ale czy wasz typ 8 lubi wyjaśniać i doradzać każdej osobie która ma problem i angażuje się załatwia za nich wszystkie sprawy? Czasami przez to gadulstwo i takie pomaganie innym za pomocą słów trzeba 8 potrząsnąć by czegoś za dużo nie wygadał.
5w4 sp/so INTj – LII

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Czy Ósemka jest dobrym słuchaczem?

#26 Post autor: Intan » czwartek, 30 października 2014, 23:37

Wiatr1000 pisze: Nie wiem jak u was ale czy wasz typ 8 lubi wyjaśniać i doradzać każdej osobie która ma problem i angażuje się załatwia za nich wszystkie sprawy? Czasami przez to gadulstwo i takie pomaganie innym za pomocą słów trzeba 8 potrząsnąć by czegoś za dużo nie wygadał.
Brzmi to bardzo nieósemkowo jak na moje... Strzelałabym tu w 2 lub 3, ewentualnie może 7... i może 1, która jednak nie kojarzy mi się z radosną beztroską (a odnoszę wrażenie, że czymś takim charakteryzuje się opisywana przez Ciebie osoba), choć dużo zależy też od typu MBTI/socjonicznego. Znałam wprawdzie 8, która chętnie pomagała innym, ale tylko lub głównie tym, których darzyła sympatią. Nie załatwiała też za nich wszystkich spraw, raczej pokierowywała nimi, wskazywała właściwy kierunek i dodawała otuchy w razie potrzeby. Nie wyręczała ich jednak. Zresztą był to bardzo osobliwy przypadek.
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
L36
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 29 marca 2015, 18:53
Enneatyp: Szef

Re: Czy Ósemka jest dobrym słuchaczem?

#27 Post autor: L36 » środa, 1 kwietnia 2015, 13:01

Uważam się za dobrego słuchacza, lubię czerpać wiedzę z doświadczeń innych. Sam natomiast jestem raczej zdystansowany. Nie raz nie rozumiem dlaczego ludzie mi się zwierzają, ale w ogóle mi to nie przeszkadza. Może dla tego że kapusiem i paplą nie jestem. W sumie mało mnie obchodzi co ludzie robią jeśli mnie to w jakimś stopniu nie dotyczy.
Znałam wprawdzie 8, która chętnie pomagała innym, ale tylko lub głównie tym, których darzyła sympatią. Nie załatwiała też za nich wszystkich spraw, raczej pokierowywała nimi, wskazywała właściwy kierunek i dodawała otuchy w razie potrzeby. Nie wyręczała ich jednak.
Wypisz wymaluj cały ja, lubię pomagać :D
8w7 ENTP sx/sp

Kata2
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2015, 09:47
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: 8 w 7 wszechświaty

Re: Czy Ósemka jest dobrym słuchaczem?

#28 Post autor: Kata2 » niedziela, 12 kwietnia 2015, 12:01

może mieć trudności ze słuchaniem i musi się nauczyć cierpliwości, ale i tak selektywnie są wybierane najważniejsze informacje, na skróty, z rozmachem radzi to, co już dawno temu wywnioskowała z kilku zdań, przynajmniej ja tak robię, przerywam też, bo wiem co chce ktoś powiedzieć i by było szybciej to dokańczam, no chyba, że mam leniwy nastrój, to wtedy jeśli ktoś ciekawie gada to wysłucham nawet godzinę, ale często wnioski czy sposób mojego zachowania wobec danej sytuacji będzie inny niż tej osoby. Najgorsze to powtarzanie czyjeś kilka razy tego samego, a mam dobre kojarzenie i pamięć, może mnie zdenerwować.

MaryJaneWatson
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 18 września 2015, 10:50
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy Ósemka jest dobrym słuchaczem?

#29 Post autor: MaryJaneWatson » sobota, 19 września 2015, 21:02

Ze słuchaniem mam problem. Wole mowic, wiele we mnie ekspresji. Ogolnie mowi sie w psychologii, ze ekspansywnosc ekstrawertykow powoduje, ze dominuja w rozmowie.

Jak nauczyc sie sluchac? Przeciez nie schowam energii do kieszeni...

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Czy Ósemka jest dobrym słuchaczem?

#30 Post autor: Kapar » niedziela, 20 września 2015, 06:01

Ja kiedyś w gorących dyskusjach z więcej niż jedną osobą robiłem notatki z natychmiastowych myśli, które pchały mi się na język. Z czasem pomogło.
A jeden na jeden to musi trafić swój na swego, czyli może spotkasz kogoś, kto cię dosłownie zamknie i nauczysz się słuchać (o ile wcześniej się nie pozabijacie) 8-)
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

ODPOWIEDZ