Kobieta 8 - piekło istnienia

Dyskusje na temat typu 8
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Kobieta 8 - piekło istnienia

#16 Post autor: Kapar » poniedziałek, 6 czerwca 2016, 03:31

Mi się tego wątku dość szybko odechciało czytać, ale skoro Basketka zrobiła taki przegląd, Azura przejawia zbyt dużo wrażliwości na cierpienie jak na przeciętną Ósemkę. Tu i ówdzie widać jakieś przejawy dziwnej empatii, czy sympatyzowania z postaciami w filmie, co dla mnie jest raczej obce. Jak na Ósemkę, azura zbytnio jest ukształtowana przez zjawiska zewnętrzne, normalnie Ósemka kształtuje rzeczywistość - azura tak może mieć przez głębszą wrażliwość.
Dobre to podsumowanie, bo ludzie czytający ten wątek nie nasiąkną błędnymi obrazami naszego typu.


Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Zyfika
Posty: 84
Rejestracja: wtorek, 26 stycznia 2016, 19:11
Enneatyp: Szef

Re: Kobieta 8 - piekło istnienia

#17 Post autor: Zyfika » poniedziałek, 6 czerwca 2016, 12:25

Basket Case pisze: Kobieta 8 - piekło istnienia

Kto z was 8-forumowych nie popatrzył z niedowierzaniem na temat, niech pierwszy rzuci we mnie kamieniem :lol: To poetyckie :lol: wyrażenie "piekło istnienia" istnieje w słowniku raczej osób mocno neurotycznych, a neurotyczność nie jest cechą Ósemek nawet na niskim poziomie rozwoju. No, ale dobra to tylko tytuł wątku, zobaczmy o co chodzi z tym "piekłem istnienia":
Nie znam Azury i jej postów ale tak. Dla mnie to też jest zgrzyt dlatego nie do końca rozumiem o co autorce właściwie chodzi. W ogóle samo słowo piekło postrzegam jako żart, tym bardziej, że jestem ateistką :D Piekła się nie boję bo bardzo lubię ogień ;) Nad swoim istnieniem też się nie roztkliwiam. To jakieś filozoficzne pojęcie a ja filozofować też nie lubię.

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

Re: Kobieta 8 - piekło istnienia

#18 Post autor: Basket Case » poniedziałek, 6 czerwca 2016, 18:25

@Zyfika

Przedzierając się przez te pokłady absurdu napisane przez azurę pomyślałam, że przytoczona przez Ciebie historia na poprzedniej stronie jest bardzo dobrym przykładem działania Ósemki w sytuacjach ekstremalnych. o. DZIAŁANIA -> o. INTELEKTU -> o. EMOCJI. Twój sposób działania jest dla mnie w 100% zrozumiały. Ciężko nie zauważyć kontrastu z tym co wypisuje azura... :)

Zyfika
Posty: 84
Rejestracja: wtorek, 26 stycznia 2016, 19:11
Enneatyp: Szef

Re: Kobieta 8 - piekło istnienia

#19 Post autor: Zyfika » poniedziałek, 6 czerwca 2016, 22:10

Basket Case pisze:@Zyfika

Przedzierając się przez te pokłady absurdu napisane przez azurę pomyślałam, że przytoczona przez Ciebie historia na poprzedniej stronie jest bardzo dobrym przykładem działania Ósemki w sytuacjach ekstremalnych. o. DZIAŁANIA -> o. INTELEKTU -> o. EMOCJI. Twój sposób działania jest dla mnie w 100% zrozumiały. Ciężko nie zauważyć kontrastu z tym co wypisuje azura... :)

Taaaa...no więc po pierwsze kompletnie nie miałam pojęcia, że są jakieś ośrodki :D Ale już sobie poczytałam i dopiero teraz w tym kontekście widzę jak pięknie rozłożyłaś na czynniki pierwsze rozkminy Azury :D Szach mat :D

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kobieta 8 - piekło istnienia

#20 Post autor: boogi » piątek, 10 czerwca 2016, 03:52

Zyfika pisze:kompletnie nie miałam pojęcia, że są jakieś ośrodki
Poważnie można tego nie wiedzieć siedząc na forum od 5 miesięcy? To jest dopiero... piekło istnienia :P
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Zyfika
Posty: 84
Rejestracja: wtorek, 26 stycznia 2016, 19:11
Enneatyp: Szef

Re: Kobieta 8 - piekło istnienia

#21 Post autor: Zyfika » piątek, 10 czerwca 2016, 10:01

boogi pisze:
Zyfika pisze:kompletnie nie miałam pojęcia, że są jakieś ośrodki
Poważnie można tego nie wiedzieć siedząc na forum od 5 miesięcy? To jest dopiero... piekło istnienia :P

Hehehehe :D Właściwie to ja mało siedzę, głównie to w ruchu jestem :P

Awatar użytkownika
michal5225
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2015, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kobieta 8 - piekło istnienia

#22 Post autor: michal5225 » sobota, 11 czerwca 2016, 02:15

Kurcze, przeczytałem "Kobieta 8 - piekło istnieje" i już myślałem że tu coś ciekawego może być... :D
Bycie wolnym - to móc nie kłamać.
Między każdą parą wymiernych chwil istniały miliardy chwil niewymiernych.
Nie wszystko co się opłaca warto robić. A nie wszystko co warto robić zaraz się opłaca...
0w0 LIES-Se SY/SY/SY

Awatar użytkownika
IstariDreamer
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 25 stycznia 2011, 12:10
Lokalizacja: Right here

Re: Kobieta 8 - piekło istnienia

#23 Post autor: IstariDreamer » sobota, 11 czerwca 2016, 13:51

Czytając sam tytuł możnaby się spodziewać, że temat będzie o piekle, przez jakie przechodzi osoba żyjąca z kobietą 8. :scratch:
It's nice to be important, but it's more important to be nice

mini-chat

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Kobieta 8 - piekło istnienia

#24 Post autor: jouziou » sobota, 11 czerwca 2016, 14:36

myślę, że bardziej adekwatny by był tytuł "Kobieta 8 wannabe - piekło istnienia"
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Zyfika
Posty: 84
Rejestracja: wtorek, 26 stycznia 2016, 19:11
Enneatyp: Szef

Re: Kobieta 8 - piekło istnienia

#25 Post autor: Zyfika » poniedziałek, 13 czerwca 2016, 18:14

IstariDreamer pisze:Czytając sam tytuł możnaby się spodziewać, że temat będzie o piekle, przez jakie przechodzi osoba żyjąca z kobietą 8. :scratch:

E tam :D Jak ósemce na kimś naprawdę zależy to bywa też aniołkiem ;)

Awatar użytkownika
Sorrow
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:30
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Kobieta 8 - piekło istnienia

#26 Post autor: Sorrow » wtorek, 17 grudnia 2019, 06:50

Myślę że ludzie mylą tu Enneagram opisujący motywacje z typem MBTI. Wiadomo że Ósemka ENTP będzie inna niż Ósemka ENTJ.

W temacie się ukazuje różnica pomiędzy Ti-Fe i Te-Fi.
azura pisze:
poniedziałek, 11 kwietnia 2016, 21:44
Diamentowy Kruk pisze: Na podstawie badań wykazano, że u kobiet przeważa F, a u mężczyzn T.
Chyba widziałam te statystyki, jednak już sam fakt istnienia kobiet T świadczyłby o tym, że uogólnianie dotyczące, że kobiety są wyłącznie emocjonalistkami nie ma racji bytu.
To że komuś wyszło w teście T lub F nic nie znaczy. Przecież ludzie mają zarówno funkcję logiczną jak i etyczną. Energetycznie można to rozwiązać tak że osąd na 3ciej lub 4tej funkcji napędza percepcja na 1szej lub 2giej. Np. u ENFP to Ne-Te loop.
Problemy się zaczynają jak się próbuje używać głównie 3ciej i 4tej bo to energetyczne samobójstwo. Ale nic nie przeszkadza o tym by etyk myślał że jest logikiem albo logiczka że jest etyczką.
ENFP, 1w9

ODPOWIEDZ