GNIEW :-x

Dyskusje na temat typu 9
Wiadomość
Autor
Wasp
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 9 listopada 2014, 18:00
Enneatyp: Mediator

Re: GNIEW :-x

#91 Post autor: Wasp » poniedziałek, 4 maja 2015, 15:42

Mam takie poczucie, że jeśli zdenerwuje się na kogoś i jawnie to wyrażę skrzywdzę/ urażę ją :/
Nie wiem czy z takiego poczucia się wyrasta, ale takie unikanie nieprzyjemnych emocji źle skutkuje na mnie, na moje zdrowie i duchowe, i fizyczne.

-- Posty sklejone automatycznie poniedziałek, 4 maja 2015, 14:43 --

Chyba powinnam udać się w tej sprawie do jakiejś ósemeczki :mrgreen:


W jednym tylko przypadku rada nie zawadzi, gdy się pokora u mądrości radzi

9w1 so/sx

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: GNIEW :-x

#92 Post autor: Ninque » poniedziałek, 4 maja 2015, 16:34

koniecznie, ale chyba wszystkie 9 powinny :mrgreen: , ja staram sie w miarę asertywnie, bez krzyku mówić o co mi chodzi i dlaczego ;)
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
JaNie
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek, 16 lutego 2015, 22:29
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie

Re: GNIEW :-x

#93 Post autor: JaNie » czwartek, 7 maja 2015, 16:25

moja znajoma 9 też zawsze na spokojnie, nawet jak jest zła to przemyśli, przeanalizuje, uspokoi się trochę.
a przy konfrontacji nie wyciągnie największych dział aby dopierdolić, czasem wręcz się wycofa dla dobra drugiej osoby. Uważam, że jest to u niej bardzo dobra cecha, zawsze jest rozważna i jakoś nigdy jeszcze nie miałem okazji doświadczyć jej gniewu osobiście.
(pewnie wie, że i tak nie miała by szans xD )
"-Co jeśli to pułapka? [...]
-Co jest, ludzie?! -ryknął Malik, przekrzykując huk umierającego miasta- Chcecie żyć wiecznie?!"~Łzy Diabła

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: GNIEW :-x

#94 Post autor: Ninque » poniedziałek, 18 maja 2015, 10:26

http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php ... 00#p329227

zastanawiam się co zrobiłaby zdrowa dojrzala 9, ja mam ochotę wyrzucić ją przez okno, i z lekkim uśmiechem patrzeć jak sie rozbryzguje xD
ale to nie brzmi najlepiej


rysowanie i słuchanie głosno muzyki snujac wizje jak jej mówie ze tak się nie robi, że to jets zwyczajnie po ludzku nie w porządku, też nie brzmi najlepiej

najgorsze jest to że, ja jej nie raz udostepniałam pokój, ostatnio jak miałam jechac w sobotę, pojechałam jednak w piatek bo delikatnie dała mi do zrozumienia, że chciałaby miec na jedną noc wiecej pokój sama dla siebie i chłopaka, nigdy nie miałam nic przeciwko jak przyjeżdżała jej siostra. :wall:

a teraz mam wrażenie ze było to takie radosne: jasne! a potem: hahaha ni chxx, wypad wszyscy, bo ja będe z Arielem i nie wyobrażam sobie żebyście Wy wszyscy tu byli.Dokładnie tak powiedziała: nie wiem jak sobie wyobrażasz żeby tu było tylu ludzi jak ja z Arielem będziemy tu spać.

kxxxx kxxxx kxxxx kxxxx ja pierdole

!@#$%^&*()(&^$#@!@#$%^&*(*&^%$#@#$%^&


ok. chyba muszę poszukać jakiegoś asertywnego sposobu wyrażenia gniewu, bo mnie zniszczy od środka.


tylko że ja prędzej sie rozpłaczę w łazience z gniewu i bezsilności niż jej powiem. a teraz nie mam ochoty z nia rozmawiac, mam ochote jej cos zrobić.

co też nie jest dobre, najlepsze jest to że ona w życiu siedząc tam obok na łożku się nie domyśli ze snuję wizję wykopania jej, albo wyprowadzenia się.teraz. na zawsze.
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: GNIEW :-x

#95 Post autor: Ael » poniedziałek, 18 maja 2015, 10:51

Ja w skrajnych przypadkach zostawialam mojej matce wsciekle kartki jak sie nie moglam wyslowic. Niezbyt dojrzale, ale pomagalo w komunikacji...

Az sie prosi, by jej wypomniec te wszystkie razy, kiedy jej pomagalas :p

Awatar użytkownika
In3orn
VIP
VIP
Posty: 601
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 21:07
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Kraków

Re: GNIEW :-x

#96 Post autor: In3orn » poniedziałek, 18 maja 2015, 11:16

Ja mogę kogoś przygarnąć. Nie ma problemu ;)
Don't give up! Never give up! Never back down!

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: GNIEW :-x

#97 Post autor: Grin_land » wtorek, 19 maja 2015, 12:13

Ninq- to cały czas ta sama ta od kotów w internetach? To ona nagle znalazła chłopaka i juz go nocuje na osobności??? O.O
A tak w temacie weź się wyprowadź, jest tylu fajnych ludzi w Krakowie i tyle fajnych miejsc, szkoda spędzić studiów w pokoju z kimś, kogo się nie lubi, ja tak spędziłam studia z ta kulą u nogi 4rką i teraz szczerze żałuję, bo sobie zepsułam jej obecnością świetne lata życia.
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: GNIEW :-x

#98 Post autor: Ninque » wtorek, 19 maja 2015, 12:56

nie no ona bywa fajna, tylko jest chyba po prostu niezdrowa, i to tak w sumie troche dziewiątkująco neizdrowa, więc problemy w komunikacji są itd, wkurza sie na innych mowiąc mi a im ani słowa .. no i takie tam.

Jeszcze i wprowadza biernoagresującą atmosferę do mieszkania troszeczkę ale z drugiej strony, np pierze ubrania, i robiła herbatki jak byłam chora, no i w sumie też bywa zabawna.

Nie będę tu mieszkac w przyszłym roku, chce z kimś od siebie ze studiów zamieszkac to bedziemy razem śmieszkować z wykładowców i robić projekty motzno. :D

tylko przegapiłam termin zapisywania sie do akademików.. :<
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: GNIEW :-x

#99 Post autor: Agon » wtorek, 19 maja 2015, 13:01

Ninque pisze:Nie będę tu mieszkac w przyszłym roku, chce z kimś od siebie ze studiów zamieszkac to bedziemy razem śmieszkować z wykładowców i robić projekty motzno. :D

tylko przegapiłam termin zapisywania sie do akademików.. :<
U mnie od września zwolni się sporo pokoi. Każdy pokój jest dla jednej osoby, a mieszkanie ma ich 10, więc czynsz i media nie są duże. Ludzi zawsze się znajdzie do pogadania, ale ma się też pełną prywatność w swoim pokoju ^^

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: GNIEW :-x

#100 Post autor: Grin_land » wtorek, 19 maja 2015, 13:23

Agon pisze:
Ninque pisze:Nie będę tu mieszkac w przyszłym roku, chce z kimś od siebie ze studiów zamieszkac to bedziemy razem śmieszkować z wykładowców i robić projekty motzno. :D

tylko przegapiłam termin zapisywania sie do akademików.. :<
U mnie od września zwolni się sporo pokoi. Każdy pokój jest dla jednej osoby, a mieszkanie ma ich 10, więc czynsz i media nie są duże. Ludzi zawsze się znajdzie do pogadania, ale ma się też pełną prywatność w swoim pokoju ^^
ja chce!! ja chce!!!!
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: GNIEW :-x

#101 Post autor: Ael » wtorek, 19 maja 2015, 13:30

Agon pisze:
Ninque pisze:Nie będę tu mieszkac w przyszłym roku, chce z kimś od siebie ze studiów zamieszkac to bedziemy razem śmieszkować z wykładowców i robić projekty motzno. :D

tylko przegapiłam termin zapisywania sie do akademików.. :<
U mnie od września zwolni się sporo pokoi. Każdy pokój jest dla jednej osoby, a mieszkanie ma ich 10, więc czynsz i media nie są duże. Ludzi zawsze się znajdzie do pogadania, ale ma się też pełną prywatność w swoim pokoju ^^
Aż szkoda, że nie Warszawa...

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: GNIEW :-x

#102 Post autor: Agon » poniedziałek, 25 maja 2015, 00:33

Grin_land pisze:ja chce!! ja chce!!!!
To jest na Prokocimiu.

stefa_bomba
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 16 maja 2015, 11:15
Enneatyp: Mediator

Re: GNIEW :-x

#103 Post autor: stefa_bomba » czwartek, 25 czerwca 2015, 11:57

Ostatnio zauważyłam, iż jeżeli coś mi się nie podoba czy nie zgadzam się to okazuję jawne niezadowolenie, a nawet podejmuję temat kierowana złością. Chociaż i tak trochę czasu mija nim sobie uświadomię, o co tak naprawdę się złoszczę i czego chcę od życia. Jednak nawet ta nieświadomość własnych pragnień, nie przeszkadza mi w upieraniu się przy swoim i kontynuowaniu "wymiany argumentów" , a tym samym wyprowadzam drugą osobę z równowagi.

Kiedyś po prostu milczałam gromadząc w środku swój gniew oraz irytację, zachowywałam zdanie dla siebie. W pewnym momencie te emocje ujawniałam, doprowadzając otaczających mnie ludzi do szoku spowodowanego tym nagłym, zapewne traumatycznym przeżyciem jakim był wybuch cichej, zawsze zgadzającej się osóbki. Po takim dokonaniu prawie mordu na społeczeństwie, czułam się leciutko i zadowolona maszerowałam przez kilka najbliższych dni po świecie.

Oprócz tych nagłych, prawie niekontrolowanych wybuchów, nigdy nie okazywałam emocji powstałych na bazie gniewu. I tutaj pytanie... Która forma gniewu... jest właściwa? Czy czasem przypadkiem się nie cofam w kształtowaniu swojej osobowości a może wręcz przeciwnie, ruszam do przodu? <nic szczególnego w tym kierunku nie robię, ale lubię analizować jakich zmian ma skromna osoba doznaje>
9w8 INTJ so/sx
Żółw porusza się z taką prędkością, jaka wystarcza do polowania na sałatę

Awatar użytkownika
Marcelle
Posty: 39
Rejestracja: piątek, 17 kwietnia 2015, 18:57
Enneatyp: Mediator

Re: GNIEW :-x

#104 Post autor: Marcelle » poniedziałek, 6 lipca 2015, 11:57

Ja mam ostatnio dylemat czy jawnie wyrażać złość i np rzucać talerzami w ofiarę czy też go stłumić tym samym nie ryzykując życia tejże osoby kosztem mojego cierpienia.
IEE

Awatar użytkownika
IstariDreamer
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 25 stycznia 2011, 12:10
Lokalizacja: Right here

Re: GNIEW :-x

#105 Post autor: IstariDreamer » poniedziałek, 6 lipca 2015, 13:36

Myślę, że najlepiej byłoby użyć innego przykładu. :D Jeśli jest już tak mocno, że życie... ''ofiary''... byłoby zagrożone, to albo tłumienie i tak przestanie działać, albo wybuchnie ci głowa. :what:

Dodatkowo na wszelki wypadek pozbądź się wszystkich talerzy, żeby nie kusiły.
It's nice to be important, but it's more important to be nice

mini-chat

ODPOWIEDZ