9, a klamstwa

Dyskusje na temat typu 9
Wiadomość
Autor
plasticmemories
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2015, 17:33

9, a klamstwa

#1 Post autor: plasticmemories » czwartek, 30 kwietnia 2015, 17:37

Czy 9 potrafia specjalnie klamac, aby zrobic komus na zlosc albo zeby wywolac zazdrosc? ewentualnie sprawdzic cos i czasem ciezko jest im wybrnac pozniej z klamstwa?



Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: 9, a klamstwa

#2 Post autor: Ninque » czwartek, 30 kwietnia 2015, 18:36

ja tak nie mam, zazwyczaj jeśli kłamię to ze strachu ale coraz rzadziej mi sie to zdarza, doświadczenie mówi ze szczerośc jest bezpieczniejsza :)
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Marcelle
Posty: 39
Rejestracja: piątek, 17 kwietnia 2015, 18:57
Enneatyp: Mediator

Re: 9, a klamstwa

#3 Post autor: Marcelle » piątek, 1 maja 2015, 21:07

Tylko po to żeby kogoś wkurzyć mi się nie zdarzyło, jeśli już kłamię to tylko na swój temat zazwyczaj z wygody lub obawy przed konsekwencjami.Czy ciężko wybrnąć?Nie wiem bo jak już skłamię to robię wszystko,aby nie musieć tego robić.
IEE

Awatar użytkownika
miyathwe
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 1 maja 2015, 20:12
Enneatyp: Mediator

Re: 9, a klamstwa

#4 Post autor: miyathwe » piątek, 1 maja 2015, 21:28

Definitywnie nie, a tym bardziej w jakimś celu. Odnośnie kłamstw wewnętrzna blokada od zawsze. Poza tym kłamstwo ma krótkie nogi, a wybrnięcie przeważnie wyjdzie i tak na Twoją niekorzyść :D

Wasp
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 9 listopada 2014, 18:00
Enneatyp: Mediator

Re: 9, a klamstwa

#5 Post autor: Wasp » poniedziałek, 4 maja 2015, 15:47

nie kłamię

-- Posty sklejone automatycznie poniedziałek, 4 maja 2015, 14:48 --

mam wrażenie, że widać to po mnie, jakbym nawet chciała
W jednym tylko przypadku rada nie zawadzi, gdy się pokora u mądrości radzi

9w1 so/sx

Awatar użytkownika
Zielona
Posty: 600
Rejestracja: środa, 6 lutego 2013, 01:31
Enneatyp: Mediator

Re: 9, a klamstwa

#6 Post autor: Zielona » poniedziałek, 4 maja 2015, 16:19

Obecnie nie kłamię. Dawniej zdarzały się rzadko, jakieś drobne - wynikały ze strachu przed konsekwencjami. Nigdy w takim celu jak spytała Marcelle.
Podobnie jak Wasp miałam wrażenie, że to widać.
"Nic się nie zmienia od na dupie siedzenia." Ranczo

Awatar użytkownika
gadula
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 3 września 2015, 15:01
Enneatyp: Mediator

Re: 9, a klamstwa

#7 Post autor: gadula » piątek, 4 września 2015, 02:32

Zdarzało się w strachu o innych, tylko wtedy. Później okazywało się, że były inne rozwiązania i obeszłoby się bez łgania, ale nie było czasu na wymyślenie żadnego innego wyjścia. Często w rozmowie trzeba szybko kłamać, żeby kogoś przekonać. Obecnie nie kłamię. Jeśli pytasz, czy dziewiątki są do tego zdolne, to chyba tak, ale musiałyby mieć bardzo ważny powód.
Spoiler:

Sayna
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 14 marca 2015, 00:52

Re: 9, a klamstwa

#8 Post autor: Sayna » piątek, 25 września 2015, 12:07

plasticmemories pisze:Czy 9 potrafia specjalnie klamac, aby zrobic komus na zlosc albo zeby wywolac zazdrosc? ewentualnie sprawdzic cos i czasem ciezko jest im wybrnac pozniej z klamstwa?
Każdy potrafi, lepiej lub gorzej. Nie ma znaczenia, czy coś jest prawdą, czy kłamstwem jeśli przyświecały temu złe intencje. Gdy mamy dobre intencje, również można użyć prawdy, lub kłamstwa. Kłamstwo jednak nawet w dobrej wierze może zaszkodzić, bo może wyjść na jaw, albo utrzymywać kogoś w fałszywym przekonaniu co na dłuższą metę okazuje się zgubne.

Szczerość jest lepsza, niż kłamstwo. Jeśli jest odpowiednio podana, to każdy przyjmie szczerą prawdę i ją rozważy korzystając z niej, lub zauważy błąd w mojej ocenie i mi go wykaże. Korzystają obie strony.

Kiedyś zdarzało mi się kłamać ze strachu, ale teraz tego nie robię. Nie lubię mylenia szczerości z celowym dokuczaniem komuś poprzez podawanie prawdy w sposób rażący czyjeś uczucia. To samo znaczenie mogą mieć słowa o różnym nacechowaniu emocjonalnym. Staram się używać tych o pozytywnych konotacjach. Nawet nie trzeba znać wielu takich słów. Wystarczy nauczyć się odpowiednio posługiwać tymi, które się zna.

Najlepiej mieć dobre intencje i mówić prawdę. Czasem silnie po mnie widać, że jestem 9w1 ;)

Fi5heR
Posty: 61
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 12:53

Re: 9, a klamstwa

#9 Post autor: Fi5heR » poniedziałek, 4 lipca 2016, 22:07

Ninque pisze:ja tak nie mam, zazwyczaj jeśli kłamię to ze strachu ale coraz rzadziej mi sie to zdarza, doświadczenie mówi ze szczerośc jest bezpieczniejsza :)
:thumbup: Tak samo.

Fau
Posty: 36
Rejestracja: niedziela, 5 maja 2019, 22:50

Re: 9, a klamstwa

#10 Post autor: Fau » poniedziałek, 6 maja 2019, 21:08

Ninque pisze:
czwartek, 30 kwietnia 2015, 18:36
ja tak nie mam, zazwyczaj jeśli kłamię to ze strachu ale coraz rzadziej mi sie to zdarza, doświadczenie mówi ze szczerośc jest bezpieczniejsza :)
Podpisuję się pod tym
papa

ODPOWIEDZ