Socionika - LII (INTj)

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.

Jestem INTj i ten opis:

Pasuje do mnie prawie całkowicie (>90%)
25
45%
Pasuje do mnie dobrze (90%> >75%)
26
47%
Pasuje do mnie średnio lub wcale
4
7%
 
Liczba głosów: 55

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#61 Post autor: Emjotka » piątek, 20 czerwca 2008, 22:41

A mi zalatuje kolejnym 4w5 przekonanym, że jest piątką i uważającym się za INTx, a będącym INFp. Przeczytałam większość jego postów. Proponuję porównanie z naszymi forumowymi INTpami - Tobą, Mleczakiem, Orestem, Fazimodo. Różnica jest widoczna od razu. ;)


Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Gumibeer
Posty: 333
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2007, 18:24

#62 Post autor: Gumibeer » piątek, 20 czerwca 2008, 22:47

hyhy czyli jednak uznajesz mnie za INTpa... a ja właśnie myślę że jest podobny do fazimoda tylko że ten tu pozoruje swoje nieszczęsne Fe.

Mi na INFp nie pasuje żadne tam z niego +Ni, a zresztą... nie czytam większości jego postów więc już się nie wypowiadam :P

Eradicator
Posty: 387
Rejestracja: sobota, 24 maja 2008, 13:03

#63 Post autor: Eradicator » wtorek, 15 lipca 2008, 15:52

Help !
Wg mypersonality.info jestem również INTJ. A wcześniej wg jakiegoś innego testu (to chyba był Jung - 48 pytań) byłem ISTJ. Jak rozwiać wątpliwości. Z angielskim to myślę, że dobrze u mnie było. Ten opis tutaj się ze mną zgadza tak w 85 %.
Emjotka ?

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#64 Post autor: Eruantalon » wtorek, 15 lipca 2008, 15:56

Test był socjoniczny, czy MBTI, bo coś mi sie task wydaje?

MBTI jest INTp, bardzo introwertycznym, zwłaszcza, a socjonicznie xNTp/ ENFj (!), zdania podzielone ; > (osobiście obstawiam ENTp ; >).

Poza tym test testem, rzadko zdaje się on do czegoś więcej, niz celów strickte rozrywkowych, tudzież wręcz humorystycznych.
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Eradicator
Posty: 387
Rejestracja: sobota, 24 maja 2008, 13:03

#65 Post autor: Eradicator » środa, 16 lipca 2008, 11:30

Bo jak tak patrzę na ten wynik to nie wydaje mi się abym był aż atk intorwertyczny, stawiał bym u siebie jakieś 8x %, podobnie jak intuitive jest trochę za bardzo wyeksponowane ale tylko trochę. Oceniłbym je u sibie na jakieś pomiędzy 65-70 %.
Na stronie jest napisane:
This test is based on Carl Jung's theory of psychological types and the personality research of Isabel Briggs Myers and Katharine Cook Briggs.
Gdzieś była taka strona na której były testy Junga np.:131 pytań i do tego były te pytania tłumaczone na którejś ze stron (forum.socjonika albo tu) i zrobiłem test z tej strony gdzie wyszło mi ISTJ. To była taka strona gdzie było dużo tych testów. Surowa w wyglądzie, praktycznie same linki do testów. Na pewno ją kojarzysz.
Teraz jak tak patrzę na opisy i zdjęcia osób INTJ to chyba mi do nich bliżej bo faktycznie przeważa u mnie N a nie S.
Zwykle byłem uzdolniony artystycznie, w szkole zawsze świetnie mi szło z plastyki czy pracy techniki. Co mnie wyróżniało ? A no po prostu wierniej odwzorowywałem jakieś postacie, lepiej kolory dobierałem, perspektywę dużo wcześniej załapałem (ona była dla mnie oczywistą oczywistością) co zauważyła nauczycielka. Ona czesto mówiłą, że pięknie rysuję... nie chwaląc się :P. Co ciekawe w przeciwueństwie do innych, gdy nauczycielka kazała coś rysować to inni już coś zaczynali robić a ja siedziałem i myślałem jak i co narysować. I tak 45 minut lekcyjnych ze 20 schodziło mi na myśleniu o tym zamiast po prostu rysować.
No cóż, ostatnio rysowałem włśnie jak byłem w podstawówce, póżniej już nie. Skupiłem się na sporcie ale i on został porzucony w czasach liceum. Teraz to tylko sobie na rowerze pojeżdzę a sportem interesuję się bardziej teoretycznie tylko.

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

#66 Post autor: Chinook » środa, 8 października 2008, 15:27

Większość, pasuje, a jeden z 2 najlepszych kumpli podpada pod ESFj ;)

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#67 Post autor: yusti » środa, 8 października 2008, 18:44

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 19:51 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

#68 Post autor: Chinook » niedziela, 19 października 2008, 21:58

Obaj jestesmy hetero :D

Awatar użytkownika
e7th04sh
Posty: 514
Rejestracja: środa, 15 października 2008, 02:30

#69 Post autor: e7th04sh » niedziela, 19 października 2008, 22:00

to pasujecie do siebie ;]
Moja krew krajowa!
Jeśli mogę coś zasugerować... to to zrobię.

Awatar użytkownika
Vatican Assassin
Posty: 608
Rejestracja: czwartek, 14 sierpnia 2008, 16:54

#70 Post autor: Vatican Assassin » sobota, 24 stycznia 2009, 02:03

Czytając i analizując inne opisy typów zdecydowanie mogę umieścić siebie w formie jaką jest INTj (Analityk - Robespierre) łączące się z 5w4 o zazwyczaj średnim poziomie "ennagramowego zdrowia"

Dodatkowo przekonujące i trafnie odzwierciedlające były dalsze charakterystyki z socjonika.pl z którymi na poziomie osobistym w 100% się afiszuje.
Robesp'er nie toleruje jakichkolwiek przejawów przemocy i tyranii, ponieważ uważa je za pierwotną przyczynę niesprawiedliwości, a więc za główny powód wszystkich nieszczęść.
Przemoc stosuje się tylko na tych, którzy nie są w stanie nauczyć się takiej etycznej wartości, czyli tylko w stosunku do "drapieżców". Robesp'er uważa, że wolicjonalna presja jest uzasadniona, jeśli jest sprawiedliwa. Robespere gani nadużywanie siły i władzy. Nie cierpi brutalnego nacisku, autorytarności, rozkazującego tonu. Stawia opór jakiejkolwiek próbie wpływania przemocą — i fizycznej, i etycznej.
Bardzo krytyczny w stosunku do metod brutalnego i taniego działania. Robesp'era nie można podporządkować presji. Każda próba naciskania na niego nieuchronnie prowadzi do konfliktu. Nie podda się brutalnemu naciskowi nawet wówczas, kiedy grozi to jego życiu. Nie pozwoli poniżyć siebie, nie pozwoli "trzymać się za gardło" — woli umrzeć. Nie pozwoli uszczuplić siebie w prawach — od razu stawia temu demonstracyjny opór (swego rodzaju środek zaradczy).
Robesp'er zgodny wyglądać ile dusza zapragnie niegościnnym, nieuprzejmym i niegrzecznym, ale nie pozwoli postronnemu wejść do swojego domu przez frontowe drzwi. Obawia się nieproszonych gości, ponieważ kradną jego czas i miejsce, dokonują zamachu na jego wolność osobistą.
Robesp'er czuje się bezbronny w sytuacji gwałtownej wymuszonej presji. W tym wypadku często niespodziewanie przejawia "niewybaczalną uległość", którą z czasem analizuje, próbując nadal być przewidującym i nie powtarzać podobnych błędów.
Robesp'er boi się dawać okazję do wykorzystywania się, dlatego niekiedy próbuje wyglądać jak człowiek bez słabostek ("Żelazny Felix"). Nie lubi, kiedy grają na jego słabościach. Nie może znieść marud, nie pozwala się roztkliwić (nie lubi tanich etycznych gagów). Nigdy nie pozwala sobie na przejawianie siły w stosunku do słabszego.
Demonstracyjnie ignoruje dokuczliwe rady i moralizowanie, zwłaszcza obawia się i nie lubi tych, które zawsze "wiedzą, jak powinno być". Robesp'erowi bardzo ciężko obstawiać przy swoim, ciężko jest mu być upartym — bardzo dobrze wie, że to nie jego strategia. Zawsze nieprzyjemna jest dla niego demonstracja swej władzy, woli, stanowczości. Nie pozwala sobie nigdy na bycie dokuczliwym i wyjątkowo nie znosi tej cechy u innych. Zazwyczaj doświadcza niewygody za każdym razem, kiedy jego wolicjonalne własności omawiane są przez postronnych ludzi.

Awatar użytkownika
kama.zielona
Posty: 922
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2009, 00:33
Enneatyp: Obserwator

#71 Post autor: kama.zielona » środa, 10 czerwca 2009, 00:13

Właśnie skończyłam ostateczną analizę socjotypu, przeczytałam wszystkie charakterystyki, rozbiłam na czynniki pierwsze, zwracałam uwagę na swoje zachowanie i doszłam do ostatecznego wniosku, że nieco się pomyliłam co do socjotypu. Jestem pewna, że mam INTJ. Ktoś podważy, zargumentuje, podyskutuje?
Uważam siebie za inteligentnego, wrażliwego człowieka o duszy błazna, która przejmuje nade mną kontrolę w najważniejszych chwilach.

Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#72 Post autor: kamilri » środa, 10 czerwca 2009, 12:38

Z miłą chęcią, ale na Forum Socjoniki i pod warunkiem że dostanę jakieś próbki tej analizy...
5 sx/sp, LII

neurocyber
Posty: 40
Rejestracja: sobota, 4 lipca 2009, 01:17
Lokalizacja: Wrocław

#73 Post autor: neurocyber » sobota, 4 lipca 2009, 01:41

tez sie czuje intjotem, aczkolwiek i tak nie wierze ze to takie madre, no ale zgadza sie w stu procentach. niessamowita sprawa ;|
szkoda ze nie ma jakiegos darmowego testu online.
jak ktos zna sie na tym jak sie to oblicza to moge stworzyc taki :)

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#74 Post autor: yusti » sobota, 4 lipca 2009, 16:33

.
Ostatnio zmieniony środa, 13 października 2010, 05:07 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

#75 Post autor: Chinook » sobota, 4 lipca 2009, 17:10

Mypersonality.info to kiepski sprawdzian. Odpowiedzi do jakichś 10-15% pytań mnie nie pasują do mojego sposobu postępowania, ale muszę zaznaczyć twierdząco jedną, chociaż wcale tak nie robię.

ODPOWIEDZ