Określenie socjotypu

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Cappuchino0
Posty: 187
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2013, 20:47

Re: Określenie socjotypu

#16 Post autor: Cappuchino0 » niedziela, 26 stycznia 2014, 22:34

Wszystko sprawdzałem, bo robiłem kiedyś taki indentyfikator gdzie to było, a więc tak: Myślę, że bardziej taktyka. Trza robić to co się uważa za słuszne w danym momencie. Z tym pozytywizmem i negatywizmem mam bardzo różnie. Bardzo dużo zależy od otoczenia. Ogólnie to raczej konstruktywizm, ale gdy jestem z kimś bardzo mocno związany emocjonalnie to robię się dużo bardziej wrażliwy. Prawie na pewno pytanie. Deklarowanie tylko czasami. Na pewno rezultat interesuję mnie bardziej niż sam proces, tak jest praktycznie ze wszystkim. Raczej demokracja, jest dużo bardziej sprawiedliwa. Bardzo cenię obiektywizm u ludzi i sam staram się być obiektywny, ale nie można z tym przesadzać. Subiektywizm zresztą też bardzo cenię, ale zależy jaki - to kwestia bardzo subiektywna :)


GLUt - chxx

Awatar użytkownika
TasiemiecSpoleczny
Posty: 232
Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2013, 11:30
Enneatyp: Lojalista

Re: Określenie socjotypu

#17 Post autor: TasiemiecSpoleczny » niedziela, 26 stycznia 2014, 23:01

a przeczytałeś definicje? wszystko można znaleźć na internecie ;)
teraz nie mam czasu, ale gdy taki mi się pojawi, to spróbuję nieco rozjaśnić w tych kategoriach.

W poście jest mało gdybania, więc trudno mi na 100% zapewnić pytającego. Odczuwam bardziej deklarującego.

Na razie wyniki z kalkulatora DR są takie (zaznaczyłem jako pewniaki tylko taktykę i rezultat):
ISFJ: 25% (ESI)
INFP: 25% (IEI)
ESFJ: 25% (ESE)
ENFP: 25% (IEE)

dodając do tego konstruktywizm, jako pewniak, wypluwa taki oto wynik:
ISFJ: 50%
ESFJ: 50%

demokracja/arystokracja odnosi się do płaszczyzny kwadr: alfa+gamma/beta+delta
subiektywizm/obiektywizm też, tylko w drugiej linii: alfa+beta/gamma+delta
jeżeli przyjąć Twoje intuicyjne wybory za słuszne, jesteś ESI.

Czy potrzebujesz mieć w życiu wszystko przewidziane i mocno obstajesz przy pewności związanej ze swoimi wyborami, nawet i jeżeli nie jesteś ich pewien?
Wynik testu: Omniwertyk
Inv pisze:Czy to znaczy, że jestem homo?

Cappuchino0
Posty: 187
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2013, 20:47

Re: Określenie socjotypu

#18 Post autor: Cappuchino0 » niedziela, 26 stycznia 2014, 23:06

Nie. Dziwne to jakieś. Ja zawsze uważałem, że najpewniejsza z literek to p, więc myślałem, że może być praktycznie wszystko oprócz xxxj :P
GLUt - chxx

Cappuchino0
Posty: 187
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2013, 20:47

Re: Określenie socjotypu

#19 Post autor: Cappuchino0 » poniedziałek, 27 stycznia 2014, 11:36

A oto upragnione zdjęcia dla Tasiemca: (mam nadzieję, że pomogą w określeniu typu)
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x60 ... 6/9fym.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x60 ... 0/9woy.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x60 ... 1/oug1.jpg
Troszkę nieogarnięte włoski mam, ale myślę, że nikomu to nie przeszkadza.
GLUt - chxx

Awatar użytkownika
eszpe
Posty: 319
Rejestracja: czwartek, 4 sierpnia 2011, 05:41
Enneatyp: Lojalista

Re: Określenie socjotypu

#20 Post autor: eszpe » poniedziałek, 27 stycznia 2014, 12:57

Cappuchino0 pisze:A oto upragnione zdjęcia dla Tasiemca: (mam nadzieję, że pomogą w określeniu typu)
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x60 ... 6/9fym.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x60 ... 0/9woy.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x60 ... 1/oug1.jpg
Troszkę nieogarnięte włoski mam, ale myślę, że nikomu to nie przeszkadza.
xSE
papa ludki

Awatar użytkownika
TasiemiecSpoleczny
Posty: 232
Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2013, 11:30
Enneatyp: Lojalista

Re: Określenie socjotypu

#21 Post autor: TasiemiecSpoleczny » poniedziałek, 27 stycznia 2014, 14:48

Sensoryk, racjonał. Do wyboru: ESE, ESI, Eszpiak dobrze kombinuje dając potencjalne LSE (xSE oznacza ESE/LSE), jeszcze rozważyłbym LSI, chociaż to opcja bardzo wątpliwa.

Teraz kwestia, czy bardziej orientujesz się w konkretnym działaniu rzeczy i manipulacją ich przydatnością i efektywnością w praktyce, czy jesteś bardziej nakierowany na postrzeganie i kierowanie nastrojami ludzkimi, wyczuciem emocji, dostosowaniem innych do swojego tempa i atmosfery (no i dużo gadasz i gotujesz :P).

Dalej:
Liczą się tworzone spontanicznie relacje z okazywaniem emocji i dobór ludzi pod kątem "lubię"/"nie lubię", czy raczej lepiej jest znać każdego z imienia i poznawanie kogoś stopniowo, zanim wpuści się go do swojego grona, tak w dłuższym czasie?

PS.
Zaznacz, kiedy chcesz, żeby zdjęcia były usunięte, albo przeniesione do tematu "pokaż się" w hyde parku. Liczyłem raczej na PW :o.
Wynik testu: Omniwertyk
Inv pisze:Czy to znaczy, że jestem homo?

Cappuchino0
Posty: 187
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2013, 20:47

Re: Określenie socjotypu

#22 Post autor: Cappuchino0 » poniedziałek, 27 stycznia 2014, 16:30

Oj tam, nie wstydzę się swojego ciała. A teraz odpowiadając na pytania: Zawsze myślałem, że znam się na nastrojach innych ludzi, sam jestem całkiem "nastrojowy". Odczuwam tak jakby mistycznie bardzo atmosferę w grupie i staram się ją zmieniać ze względu na sytuacje, ale nie wszyscy tak mnie postrzegają. Spotkałem się z sytuacjami, że ludzie wytykają mi, że nie umiem się zachować itd. bo w sumie prawda, że czasami mam etykę totalnie w nosie. Raczej to - "lepiej jest znać każdego z imienia i poznawanie kogoś stopniowo, zanim wpuści się go do swojego grona, tak w dłuższym czasie", chociaż jestem ogólnie znany z tego, że okazuję spontaniczne emocje dosyć często. Ale kurczę, na pewno racjonał? Na prawdę zawsze myślałem, że jestem xxxp. Możecie mi troszkę wytłumaczyć dlaczego?
GLUt - chxx

Awatar użytkownika
TasiemiecSpoleczny
Posty: 232
Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2013, 11:30
Enneatyp: Lojalista

Re: Określenie socjotypu

#23 Post autor: TasiemiecSpoleczny » poniedziałek, 27 stycznia 2014, 17:26

typy irracjonalne charakteryzują się mniejszą ostrością wyrazu twarzy i mimiki, wydają się być zawsze zrelaksowani i nieskupieni. nawet jak pracują, to wyglądają jakby odpoczywali, bo zachowują energią na bliżej nieokreślone potem ;).

typy racjonalne są z kolei skupione na tym, co robią i wydatkują energię całościowo i w stały, przewidywalny sposób, najczęściej aż do jej całkowitego wyczerpania, po którym następuje zbliżony do wydatkowania okres regeneracji.

w praktyce może to wyglądać tak, że irracjonał może zasnąć wszędzie i o każdej porze, natomiast racjonał, będzie potrzebował się odpowiednio zmęczyć psychicznie i fizycznie, zanim zmorzy go sen. dobrym przykładem jest historia, jaką opowiadała mi IEE o swojej mamie ESI, która jak przychodzi po pracy jest zmęczona psychicznie, ale nie może odpocząć, do czasu gdy nie zrobi porządku w domu, nie umyje wanny (mycie wanny to jest stereotyp ulubionego zajęcia ESI). dopiero, kładzie się spać po wytraceniu całkowitego poziomu energii.

a u irracjonała nie wiadomo, kiedy jest naprawdę zmęczony; nawet będąc w stanie wyczerpania, może nie zauważyć, że w nim jest.
Wynik testu: Omniwertyk
Inv pisze:Czy to znaczy, że jestem homo?

Cappuchino0
Posty: 187
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2013, 20:47

Re: Określenie socjotypu

#24 Post autor: Cappuchino0 » poniedziałek, 27 stycznia 2014, 17:55

Ok, a dlaczego obstawiacie akurat typy xSxj? Możesz mi to dokładniej wytłumaczyć Tasiemiec? No, ale coś w tym jest co piszesz. Często nie mogę zasnąć z myślą, że nie czuję takiego "spełnienia" dnia. Jeżeli coś sobie wyznaczę, to często trudno jest mi odpocząć dopóki tego nie zrobię. Lecz nie prawdą jest, że próbuję dać z siebie 100% we wszystkich rzeczach które robię. Tak jest tylko wtedy, gdy mi na czymś zależy. Jak nie zależy to jestem leniuchem.
GLUt - chxx

Awatar użytkownika
TasiemiecSpoleczny
Posty: 232
Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2013, 11:30
Enneatyp: Lojalista

Re: Określenie socjotypu

#25 Post autor: TasiemiecSpoleczny » poniedziałek, 27 stycznia 2014, 18:18

może podam starsze zdjęcia z VI jako swego rodzaju dowód. trudno mi jeszcze na polski poziom socjoniki podać opisowo różnice między intuicją a sensoryką, jednak przy dłuższym patrzeniu na zdjęcia więcej można zauważyć podobieństw.

http://www.the16types.info/vbulletin/co ... raits-Beta
stare zdjęcia, ale w sumie najlepsze.

na razie, w subiektywny sposób różnicę między sensoryką, a intuicją rozumiem w ten sposób, że intuicjoniści są skupieni na możliwościach i sekwencjach, co często może sprawiać wrażenie takiej lekkości w spojrzeniu, tonie głosu, mimice i gestykulacji. do tego intuicjoniści często mają to do siebie, że nie są świadomi zewnętrznego otoczenia. świata w którym się znajdują. chodzą mechanicznie, trochę jak roboty (w wypadku logików, klub NT), albo wydają się nie zwracać uwagi na ich otoczenie i być rozmarzonymi (etycy, klub NF). to się może łączyć w zależności od podtypów.

sensorycy wydają się być bardziej ciężcy, od razu też widać, że zajmują jakąś przestrzeń i dobrze się w niej czują. sensoryk szybciej zauważy zewnętrzne i wewnętrzne cechy obiektu, niż intuicjonista. fizyczny świat jest im niestraszny ;). dlatego po spojrzeniu zauważylismy z eszpiakiem sensoryka.
Wynik testu: Omniwertyk
Inv pisze:Czy to znaczy, że jestem homo?

Cappuchino0
Posty: 187
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2013, 20:47

Re: Określenie socjotypu

#26 Post autor: Cappuchino0 » poniedziałek, 27 stycznia 2014, 18:27

Odważny Cappu :D A jakie są najlepsze sposoby aby odróżnić E od I oraz T od F. Jakie można wnioski wyciągnąć z tego co napisałem wcześniej? Czyli tego - Zawsze myślałem, że znam się na nastrojach innych ludzi, sam jestem całkiem "nastrojowy". Odczuwam tak jakby mistycznie bardzo atmosferę w grupie i staram się ją zmieniać ze względu na sytuacje, ale nie wszyscy tak mnie postrzegają. Spotkałem się z sytuacjami, że ludzie wytykają mi, że nie umiem się zachować itd. bo w sumie prawda, że czasami mam etykę totalnie w nosie. Raczej to - "lepiej jest znać każdego z imienia i poznawanie kogoś stopniowo, zanim wpuści się go do swojego grona, tak w dłuższym czasie", chociaż jestem ogólnie znany z tego, że okazuję spontaniczne emocje dosyć często. No i jeszcze. Jakie są najlepsze sposoby aby określić moją kwadrę, bo z tego co piszecie to Deltę odrzucamy, więc zostaje Alfa, Beta i Gamma.
GLUt - chxx

Cappuchino0
Posty: 187
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2013, 20:47

Re: Określenie socjotypu

#27 Post autor: Cappuchino0 » poniedziałek, 27 stycznia 2014, 22:12

A nie, Delta w sumie też jest możliwa. Hmmm.
GLUt - chxx

Awatar użytkownika
TasiemiecSpoleczny
Posty: 232
Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2013, 11:30
Enneatyp: Lojalista

Re: Określenie socjotypu

#28 Post autor: TasiemiecSpoleczny » poniedziałek, 27 stycznia 2014, 22:25

to zależy czy wolisz styl szalonego naukowca, który często może mijać się z prawdą, czy pracującego w ciszy na własny dom i rachunek hobbita ;)
Wynik testu: Omniwertyk
Inv pisze:Czy to znaczy, że jestem homo?

Cappuchino0
Posty: 187
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2013, 20:47

Re: Określenie socjotypu

#29 Post autor: Cappuchino0 » wtorek, 28 stycznia 2014, 08:17

Dziwny post. Ale wybieram Dildo Vaginsa. Zdecydowanie taki styl życia bardziej pasuje do mojego.
GLUt - chxx

Cappuchino0
Posty: 187
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2013, 20:47

Re: Określenie socjotypu

#30 Post autor: Cappuchino0 » wtorek, 28 stycznia 2014, 11:27

Czyli hobbita. (tak dla niekapowatych)
GLUt - chxx

ODPOWIEDZ