Co się zmieniło?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
velvety
Posty: 36
Rejestracja: czwartek, 4 października 2007, 23:39
Lokalizacja: Polska

Co się zmieniło?

#1 Post autor: velvety » piątek, 5 października 2007, 21:08

Dokopalam sie do enneagramu dopiero kilka miesiecy temu, tj. jakies 30 lat pozniej, nizby sie przydalo. Mimo wszystko czuje, ze juz skorzystalam i czuje, ze jeszcze wiele lepszego przede mna.
Bardzo mnie interesuje jak to bylo z Wami.
Raczej konkretnie. :)


1w2 (ADWOKAT), ENFP (PSYCHOLOG), ale to P słabieńkie, oj słabieńkie, wewn. boh. Z Lekka Wojujacy MAG

Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

#2 Post autor: Revania » piątek, 5 października 2007, 21:16

Nic się nie zmieniło. Może poza tym, że lepiej poznałam siebie i czasem po prostu mi łatwiej, aż tak bardzo nie oskarżam siebie o różne reakcje, tłumaczę to tym, że taka jestem i inaczej nie potrafię. Wcześniej nie do końca mogłam się z tym pogodzić, ale jak wiem więcej o sobie, to lepiej to rozumiem.
Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

Awatar użytkownika
velvety
Posty: 36
Rejestracja: czwartek, 4 października 2007, 23:39
Lokalizacja: Polska

#3 Post autor: velvety » piątek, 5 października 2007, 21:20

Czyli jednak jakis progres jest...
A ktos poza Toba cos mowi?
Ze jestes strawniejsza, czy elastyczniejsza, czy cos?
1w2 (ADWOKAT), ENFP (PSYCHOLOG), ale to P słabieńkie, oj słabieńkie, wewn. boh. Z Lekka Wojujacy MAG

Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

#4 Post autor: Revania » piątek, 5 października 2007, 21:36

velvety pisze:Czyli jednak jakis progres jest...
A ktos poza Toba cos mowi?
Ze jestes strawniejsza, czy elastyczniejsza, czy cos?
ludzie z reguły mnie lubią, nie mają mi nic do zarzucenia, a jak coś do mnie mają, to najczęściej urywam kontakt i po problemie xD. a z rodzicami kłócę się tak samo, a raczej wymuszam, żeby mi ustępowali xD
Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

Raven
Posty: 528
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

#5 Post autor: Raven » piątek, 5 października 2007, 23:12

Zrozumiałem, że nie tylko ja mam takie problemy jakie mam, i trochę mi się zrobiło lżej. Generalnie nie poczułem się wiele lepiej, tylko mniej się frustruję i bardzie obojętnie podchodzę do niektórych spraw
1w9

Awatar użytkownika
Greensleeves
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 21 czerwca 2007, 23:29
Lokalizacja: z nad morza

#6 Post autor: Greensleeves » poniedziałek, 15 października 2007, 10:31

A mi enneagram cholernie dużo pomaga, być może dlatego, że startuje z poziomu niezdrowej jedynki (?)
Na początku podstawówki, w poradni psychologicznej, stwierdzono u mnie podwyższony poziom neurotyzmu i introwertyzmu. Niewiele mi to wówczas pomogło. Swoje cechy charakteru traktowałem jak chorobę, której się w dodatku wyrzekałem. Miałem tysiące masek, pod którymi udawałem zupełnie inną osobę. Jednak po odkryciu enneagramu moje maski zaczęły się kruszyć (prawie jak twarz Michaela Jacksona ;) ). Przestałem uciekać przed cechami swojej osobowości i w końcu zacząłem siebie akceptować. Być może moje otoczenie jeszcze zbytnio tego nie dostrzega, ale ja czuje się teraz jakbym zrzucił z pleców ciężki worek, do którego przez kilkanaście lat wrzucałem kamienie. W moim przypadku zaakceptowanie swojej własnej natury stało się najlepszą formą terapii.
1w2 [I+8 S+4 F+2 J+18]
Dobre uczynki zawsze procentują... zwykł mawiać Czesław nalewając dobrze uczynionego zacieru do aparatury destylacyjnej

Awatar użytkownika
velvety
Posty: 36
Rejestracja: czwartek, 4 października 2007, 23:39
Lokalizacja: Polska

#7 Post autor: velvety » wtorek, 16 października 2007, 14:56

Greensleeves, bardzo Ci dziekuje za te poruszajaca wypowiedz...
Czuje podobnie.
W dodatku duzo latwiej przychodzi mi teraz rozumienie i tolerowanie innych, ktorych wczesniej traktowalam troche jak ludzikow z innej planety. Teraz jest mi razniej, kiedy nie czuje, ze wszyscy jestesmy na swoj sposob dziwadlami/potworami. :)
1w2 (ADWOKAT), ENFP (PSYCHOLOG), ale to P słabieńkie, oj słabieńkie, wewn. boh. Z Lekka Wojujacy MAG

ODPOWIEDZ