Złote myśli, aforyzmy itp.

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Martin Sherard
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 12:38
Enneatyp: Indywidualista

Re: Złote myśli, aforyzmy itp.

#91 Post autor: Martin Sherard » środa, 13 kwietnia 2011, 17:07

Po wizycie w USA :
,,Ameryka jest jedynym krajem, który przeszedł od barbarzyństwa do dekadencji, nie zahaczając po drodze o stadium cywilizacji.''

O małżeństwie :
,,Bardzo niebezpiecznie jest spotkać kobietę, która nas całkowicie rozumie.
Kończy się to zawsze małżeństwem.''

O sobie :
,, Mężczyźni starzeją się, lecz nigdy nie stają się lepszymi. ''

Z Oscara Wilda . Ten człowiek opisał słowem chyba każda sytuację w jakiej można się znaleźć :) .


Dramat wciąż trwa, w każdym momencie moge dopisac do niego następny akt.

Zuza441
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 17:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: Złote myśli, aforyzmy itp.

#92 Post autor: Zuza441 » piątek, 17 czerwca 2011, 17:39

Nie wiem, kto to wymyślił, ale tym się kieruję:
" W życiu tak bywa, że różnie bywa i tego należy się trzymać."
oraz:
"Jeśli chcesz mieć coś tylko dla siebie, najlepiej zrobisz, jak na to naplujesz."
4w5

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

Re: Złote myśli, aforyzmy itp.

#93 Post autor: Zielony smok » piątek, 17 czerwca 2011, 19:38

Bardzo forumowa myśl....

Nie kłócę się, wyjaśniam tylko, dlaczego mam rację...
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

Re: Złote myśli, aforyzmy itp.

#94 Post autor: Memory » czwartek, 15 września 2011, 21:01

"Świat to trudne miejsce. Jemu nie zależy. Choć nie żywi nienawiści do ciebie i do mnie, nie darzy nas też miłością. Dzieje się na nim rzeczy straszne, których nikt nie potrafi wytłumaczyć. Dobrzy ludzie umierają w zły, bolesny sposób i pozostawiają tych, co ich kochali, całkiem samych. Czasem się wydaje, że tylko złym ludziom dopisuje zdrowie i powodzenie. (...) Pamiętaj jednak by robić swoje. Takie masz zadanie na tym trudnym świecie, musisz podtrzymywać swoją miłość i robić swoje, żeby nie wiedzieć co. Bierz się w garść i po prostu rób swoje." S. King - Lśnienie
6w7 sp/sx, EIE

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Złote myśli, aforyzmy itp.

#95 Post autor: kangur » sobota, 7 stycznia 2012, 21:12

Gdy kogoś nie ma, gdy ktoś, kto był najcenniejszy, kto ustawiał wokół ciebie fizykę, ktoś, bez kogo może wyłączyć się grawitacja, a tabliczka mnożenia stracić ważność, gdy ten ktoś znika, możesz dalej żyć, chodzić, jeść, odbierać telefony. Po prostu za tobą dryfuje nadpalona dziura. Coś cały czas do ciebie nadbiega, aby schwycić cię za szyję, przylepić się do ciebie i już nie puścić, coś wystającego z tej dziury.
Nieobecność jest tylko brakiem

zalatuje tandetą, ale końcówka mi się podoba :)
- Dlaczego płaczesz?
- Ja nie płaczę...
- Dlaczego się smucisz?
- Ja się nie smucę...
- To dlaczego masz smutne oczy?
- Bo to na co patrzą jest smutne.
- Na co patrzą?
- Na śmierć.
- Kto umiera?
- Ja.

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Złote myśli, aforyzmy itp.

#96 Post autor: kangur » środa, 21 marca 2012, 15:26

"To już lepiej, żeby pan był nieśmiały, niż miałby pan być pospolity."

"A płacz wie wszystko, słowa nie wiedzą, myśli nie wiedzą, nie wiedzą sny i Bóg czasem nie wie, a płacz ludzki wie. Bo płacz jest płaczem, i tym, nad czym płacze."

"Czekanie jest w nas czymś stałym. Często, wie pan, nie uświadamiamy sobie tego, że od urodzenia do śmierci żyjemy w stanie oczekiwania."

"Wyobraźnia jest ziemią naszego istnienia. Pamięć jest tylko funkcją wyobraźni. Wyobraźnia jest tym jedynym miejscem, z którym czujemy się związani, którego możemy być pewni, że tu właśnie żyjemy. I także umierając, w niej umieramy. Razem ze wszystkimi, którzy kiedykolwiek umarli, a którzy pomagają i nam umrzeć."

"Pozostało piękno, jeszcze tylko w pięknie możliwe jest istnienie. Choćby to piękno miało być rozpaczą"



Wiesław Myśliwski

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Złote myśli, aforyzmy itp.

#97 Post autor: jouziou » poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 11:32

ten juz kiedys wklejalam, nie pamietam w jakim temacie, w kazdym razie dla mnie to takie motto:

"Zanoszę się śmiechem,
stojąc na cienkiej linie nad przepaścią.
Kiedy przestanę się śmiać,
spadnę."

Anna Świrszczyńska


"I feel like people get lost when they think of happiness as a destination.
We’re always thinking that someday we’ll be happy. We’ll get that car or that job or that person in our lives that will fix everything.
But happiness is a mood - it’s a condition, not a destination. It’s like being tired or hungry. It’s not permanent; it comes
and goes and that’s okay. And I feel like if people thought of it that way, they’d find happiness a lot more often."

Julian Baker

"You become a champion by fighting one more round. When things are tough, you fight one more round."

James Corbett

<3 Obrazek
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

repoos
Posty: 41
Rejestracja: środa, 30 listopada 2011, 17:16
Enneatyp: Indywidualista

Re: Złote myśli, aforyzmy itp.

#98 Post autor: repoos » piątek, 4 maja 2012, 09:00

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna, to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga, to żyć tak, jakby cudem było wszystko.

Albert Einstein

Spoiler:

Awatar użytkownika
szerfi1991
Posty: 476
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2011, 02:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Gniezno

Re: Złote myśli, aforyzmy itp.

#99 Post autor: szerfi1991 » czwartek, 17 maja 2012, 01:29

Są ludzie, którzy po kilku chwilach staja Ci się bliscy, lecz widzisz ich tylko raz w życiu. Są ludzie , którzy towarzyszą ci przez całe życie, a są Ci zupełnie obcy...
4w5
"By żyć trzeba czuć"
"Chcieć znaczy móc, móc nie znaczy chcieć"

Awatar użytkownika
Amisu
Posty: 118
Rejestracja: wtorek, 21 lutego 2012, 03:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: Złote myśli, aforyzmy itp.

#100 Post autor: Amisu » niedziela, 3 czerwca 2012, 17:54

Wszelkie z "Małego Księcia" :wink:
4w3 Arystokrata – mistrz w rzucaniu focha, miłośnik dobrego ciucha, zmanierowany jak diabli. Znienawidzony nawet przez osoby ze swojego typu. Lepiej się czuje w pracy niż 4w5 i dlatego zazwyczaj nie kończy źle.

repoos
Posty: 41
Rejestracja: środa, 30 listopada 2011, 17:16
Enneatyp: Indywidualista

Re: Złote myśli, aforyzmy itp.

#101 Post autor: repoos » środa, 13 czerwca 2012, 22:24

znalazłam kiedyś całkiem przypadkowo, ładne

Charles Chaplin o swoim życiu:
Spoiler:
ach, ten Chaplin... (;

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Złote myśli, aforyzmy itp.

#102 Post autor: kangur » sobota, 23 czerwca 2012, 18:40

”By constant communion with others we hope we shall be able to accept the horrible fact of our total solitude.”
Ingmar Bergman

Awatar użytkownika
Hamlet
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 12 sierpnia 2012, 14:57
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Tatooine

Re: Złote myśli, aforyzmy itp.

#103 Post autor: Hamlet » piątek, 17 sierpnia 2012, 22:53

Mogłabym tu przepisać całego "Hamleta", ponad połowę "Dziadów III", ale chyba nie o to chodzi? ;-)

"Ja, cóż: włóczęga, niespokojny duch,
ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko" ("Z nim będziesz szczęśliwsza", SDM)

"Her stare is louder than your voice because truth doesn't make a noise" ("Truth doesn't make a noise", The White Stripes)

"We really got to ramble.
I can hear it callin' me the way it used to do,
I can hear it callin' me back home!" ("Babe, I'm gonna leave you", Led Zeppelin)

"Lepiej, żeby mnie nienawidzili takim, jakim jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę" (Kurt Cobain)

I ogólnie to tego jest duuuużo więcej, ale niektóre z tych "moich" cytatów się zmieniają w zależności od nastroju ;-)
The rest is silence... (Hamlet)

I can hear it callin' me back home! (Led Zeppelin)

A-ramble on, and now's the time, the time is now
Sing my song, I'm goin' 'round the world (...)
(Led Zeppelin)

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Złote myśli, aforyzmy itp.

#104 Post autor: jouziou » sobota, 15 września 2012, 15:24

Dlaczego nie chce się wam przyjąć do wiadomości, że wyrafinowania nie tylko nie wykluczają prostoty, lecz właśnie powinny i muszą iść z nią w parze? Że ten kto komplikuje siebie nie potrafi jednocześnie siebie upraszczać, traci zdolność przeciwstawiania się wewnętrznego siłom, które w sobie obudził i które go zniszczą?
nie wiedziałam za bardzo gdzie to umieścić, czytam "dzienniki, t.1" gombrowicza i właściwie cały czas trafiam na celne spostrzeżenia, które dopasowuje do siebie w jakiś sposób (lub wywołują we mnie chęć polemiki ale to już z innej mańki), ten cytat który tutaj zamieszczam połączył mi się w głowie z tym co ja sądze o większości Czwórek, tych średnio zdrowych i mniej zdrowych - poszukiwanie niby autentyzmu przez tworzenie dziwnej "obudowy" wokół siebie, ta obudowa w cudowny sposób generuje w tym człowieku poczucie raz że wyobcowania, dwa że pogardy dla świata zewnętrznego mniej autentycznego niż ten świat który ten człowieczek sobie wykreował (czyli typowa trauma outside world - inner space), tymczasem IMO to dziwaczenie, poszukiwanie jakiejś esencji autentyczności w świecie przy jednoczesnym "zakopywaniu" stylówą, manierą, bólem egzystencji (czyli tymi "kolorowymi piórkami") prawdziwego ja prowadzi do zagmatwania wniosków i spojrzenia na świat u takiej Czwórki ; to jak bardzo komplikują siebie takie indywidua sprawia że sposób spojrzenia na świat rozdziela się w uproszczeniu na dwie drogi: albo drogę postrzegania że świat jest zbyt skomplikowany, albo "świat jest prymitywny, głupi, brak autentyzmu ludziom i ich twórczości" itd. więc bardzo zgeneralizowane i naciągane pojęcie "świata" (jako metafory tego co do tej pory poznaliśmy a co budzi naszą niechęć) nie jest bardziej skomplikowanym tworem niż to w jaki sposób my sami go sobie zagmatwamy i przedstawimy, a dla mnie Czwórki są mistrzami w takim utrudnianiu sobie życia, dróg poznania, dróg dotarcia do siebie poprzez tworzenie różnych otoczek, wrażeń, reakcji i innych atrakcji które składają się na obraz o kompozycji i kolorystyce tak kuriozalnej, że czasem aż śmiesznej, głupiej, brzydkiej - przynajmniej wg mnie - czyli zupełnie inny od tego jaki miał być w intencji "autora" :wink:
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Awatar użytkownika
moonwalker
Posty: 26
Rejestracja: niedziela, 16 września 2012, 11:02

Re: Złote myśli, aforyzmy itp.

#105 Post autor: moonwalker » niedziela, 16 września 2012, 12:16

Jednym z najpiękniejszych aforyzmów, jakie wzrok mój
napotkał w księgach pradawnych jest słowo słynnego
księcia Danii, do uszu jego pięknej lecz nieszczęsnej wybranki
i tak mawiał Hamlet:
"O jestem tylko twoim wesołkiem. Cóż zresztą człowiek ma czynić, jeśli nie weselić się?
Oto na przykład moja matka, patrz, pani jak promieniejąco wygląda,
chociaż mój ojciec zmarł przed dwiema godzinami."
Zatem nakłaniam moje leniwe serce by radowało się każdą chwilą nadciągającą z niebezpiecznie odkręconym kurkiem czasu,
w którym to...przepadają nic nie znaczące żądze.
"Niechaj w cukrze smażony język liże głupią pychę, niech zawiasy kolan uginają tam, gdzie łaszenie się zdobywa korzyść". W.S.
ps. kxxxx też człowiek.

ODPOWIEDZ