Pytanie do 4

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Avin
Posty: 1166
Rejestracja: wtorek, 31 października 2006, 15:02

#31 Post autor: Avin » środa, 1 listopada 2006, 23:09

'moc w slabosci sie doskonali'
sila w slabosci
pokonac je-tak sie zwycieza!


Samotnosc pogladow innego czlowieka
i jego dziwna zawila natura
zmusza do usmiechu
gdy inny czlowiek spaceruje ulica
myslac o szczesciu
myslac o zyciu
zwraca uwage szarych ludzi

ten inny czlowiek ma inna dusze
inne widzenie i inne serce

SeNoViCtOrii
Posty: 13
Rejestracja: środa, 1 listopada 2006, 20:59

#32 Post autor: SeNoViCtOrii » środa, 1 listopada 2006, 23:29

Mysle ze kazdy ma swoj wlasny sposob na zinterpretowanie czym jest sila.Dla jednych to pozycja spoleczna,kariera,wiedza,a jeszcze innym bycie soba.Mysle ze sila objawia sie wlasnie przez realizacje jakiegos planu,zamierzenia,czy to zewnetrznego czy wewnetrznego.Temat rzeka tak pozatym.

Awatar użytkownika
Kiciak
Posty: 384
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 19:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#33 Post autor: Kiciak » czwartek, 2 listopada 2006, 15:11

moge skopiowac swoja odpowiedz jak inni beda tak leniwi i im nie bedzie sie chcialo zobaczyc ale...

... ja jestem bardziej leniwa :twisted:

http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?t=87
8w7 sp/sx/so oraz wplyw z 4 i dumna z tego :D ISTP
"Szybko zmieniający się temperament, markotność, egocentryzm, gwałtowne wybuchy gniewu"
coz ;) i pragne dodac ze jestem wredna! ;)

Awatar użytkownika
Avin
Posty: 1166
Rejestracja: wtorek, 31 października 2006, 15:02

#34 Post autor: Avin » czwartek, 2 listopada 2006, 16:58

witaj kiciak,
fajnie ze tu do nas zawitales
naprawde jestes 8 w 7?
to tez masz niektore podobne cechy
Samotnosc pogladow innego czlowieka
i jego dziwna zawila natura
zmusza do usmiechu
gdy inny czlowiek spaceruje ulica
myslac o szczesciu
myslac o zyciu
zwraca uwage szarych ludzi

ten inny czlowiek ma inna dusze
inne widzenie i inne serce

Awatar użytkownika
Comfortably Numb
Posty: 105
Rejestracja: niedziela, 15 października 2006, 16:51

#35 Post autor: Comfortably Numb » czwartek, 2 listopada 2006, 18:16

Dzięki Basketcase.
dowartościowałeś mnie. jest aż tak dobrze? muszę sobie znalezc powód do smutku...
See you on a Dark Side of a Moon.

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#36 Post autor: Basketcase » czwartek, 2 listopada 2006, 18:44

Jak na buntowniczkę coś mało ducha walki masz.

Już daję spokój.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kiciak
Posty: 384
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 19:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#37 Post autor: Kiciak » czwartek, 2 listopada 2006, 21:26

Avin pisze: naprawde jestes 8 w 7?
bedzie to co prawda maly offtop, ale trudno ;)

robilam test chyba 5 razy, w roznych humorach, zeby sie upewnic czy napewno 8w7 i zawsze mi tak wychodzilo, ale rzeczywiscie mam kilka cech czworkowych, szczegolnie z tego co sie moze nie podobac mi (gdzybym 4 byla), jak na przyklad to, ze i tak nie nawiaze dobrych relacji z innymi, bo mam taka sobowosc, ze i tak tego nikt nie doceni, caly czas daze do swojego idealu, ktory pragne osiagnac, ale dostrzegam to bolesnie, ze jestem naiwna, i ze swiat nie wyglada tak jakbym chciala, ale staram sie to robic cala swoja moca i po czesci mi sie to udaje :D bo jestem niezalezna, czuje sie bezpiecznie ze soba, nie boje sie, ze cos na mnie spadnie i przytloczy, bo pozbede sie tego w jakis sposob :P

jestem w koncu 8w7 a nie 8w9, to jest jednak roznica ;)

malo ducha walki mam dlatego ze jestem rozleniwiona (coz za wspaniala cecha niezdrowej 8 8)) i mi sie nie chce, ale jak juz zobacze ze warto, to nic i nikt mnie nie powstrzyma :P
Ostatnio zmieniony piątek, 3 listopada 2006, 00:38 przez Kiciak, łącznie zmieniany 1 raz.
8w7 sp/sx/so oraz wplyw z 4 i dumna z tego :D ISTP
"Szybko zmieniający się temperament, markotność, egocentryzm, gwałtowne wybuchy gniewu"
coz ;) i pragne dodac ze jestem wredna! ;)

Awatar użytkownika
Avin
Posty: 1166
Rejestracja: wtorek, 31 października 2006, 15:02

#38 Post autor: Avin » czwartek, 2 listopada 2006, 23:51

kurcze, zachwycasz mnie, kiciak, moze nawroce sie na osemke?
Samotnosc pogladow innego czlowieka
i jego dziwna zawila natura
zmusza do usmiechu
gdy inny czlowiek spaceruje ulica
myslac o szczesciu
myslac o zyciu
zwraca uwage szarych ludzi

ten inny czlowiek ma inna dusze
inne widzenie i inne serce

Awatar użytkownika
Kiciak
Posty: 384
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 19:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#39 Post autor: Kiciak » piątek, 3 listopada 2006, 00:37

Avin pisze:kurcze, zachwycasz mnie, kiciak, moze nawroce sie na osemke?
ooo, zawstydzasz mnie teraz ;)

tylko czy uda Ci sie nawrocic? watpie w to, nie dlatego ze nie umiesz (ze jestes za slaba czy cos) tylko ze jest to bardzo, bardzo trudne, o ile wogole mozliwe :P

ale zachecam do 8 :D tylko zebys sie nie przerazila ze jestes okrutna mimo wszystko :P
8w7 sp/sx/so oraz wplyw z 4 i dumna z tego :D ISTP
"Szybko zmieniający się temperament, markotność, egocentryzm, gwałtowne wybuchy gniewu"
coz ;) i pragne dodac ze jestem wredna! ;)

Awatar użytkownika
Avin
Posty: 1166
Rejestracja: wtorek, 31 października 2006, 15:02

#40 Post autor: Avin » piątek, 3 listopada 2006, 10:14

wiesz kiciak, mam inny pomysl, moja chora znajoma osemke, trzeba nawrocic na zdrowa osemke, tylko ze ona nie chce, a na sile nic sie nie da.
masz jakis pomysl jak ja zachecic, skoro nie widzi problemu i nie uznaje swoich bledow?
Samotnosc pogladow innego czlowieka
i jego dziwna zawila natura
zmusza do usmiechu
gdy inny czlowiek spaceruje ulica
myslac o szczesciu
myslac o zyciu
zwraca uwage szarych ludzi

ten inny czlowiek ma inna dusze
inne widzenie i inne serce

Awatar użytkownika
Kiciak
Posty: 384
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 19:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#41 Post autor: Kiciak » piątek, 3 listopada 2006, 18:32

Avin pisze:wiesz kiciak, mam inny pomysl, moja chora znajoma osemke, trzeba nawrocic na zdrowa osemke, tylko ze ona nie chce, a na sile nic sie nie da.
masz jakis pomysl jak ja zachecic, skoro nie widzi problemu i nie uznaje swoich bledow?
trzeba z nia porozmawiac, nie bac sie, ze zbije czy uszkodzi, 8 jest o wiele delikatniejsza niz sie wydaje :D
chora 8 trzeba zachecic w sposob delikatny zeby zaczela mowic o sobie, ulzy jej wtedy
ALE!
nie mozna jej mowic ze nie jest tak zle, ze jest lepsza, niech wyrzuci to co ma do wyrzucenia, potem sama ruszy dalej i bedzie zachwycona, ze to zrobila sama
a najlepiej sprowokowac 8 mowiac o sobie, a wy, 4 nie macie z tym problemu, 8 jesli nie widzi, ze ten, z kim rozmawia bedzie na tyle otwarty ze jej otwarcie pojdzie na marne, to sie otworzy
i nie zdziw sie tym co ci powie, moze to byc dla Ciebie szokujace ;)

jak na mnie moja 4 naskakuje 'ale co ci jest?' to ja mysle, a, po co mam ci mowic, i tak cie to nie interesuje, chcesz latwo zalatwic sprawe, nie chce pozatym martwic. dziwne podejscie, wiem, ale dla mnie naturalne ;)
8w7 sp/sx/so oraz wplyw z 4 i dumna z tego :D ISTP
"Szybko zmieniający się temperament, markotność, egocentryzm, gwałtowne wybuchy gniewu"
coz ;) i pragne dodac ze jestem wredna! ;)

Awatar użytkownika
Dz1d3k
Posty: 33
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 20:56
Kontakt:

#42 Post autor: Dz1d3k » sobota, 4 listopada 2006, 21:07

Nie wiem jak dla was ale dla mnie siła to nie moc uderzenia czy też nawet wytrwałośc w dążeniu do celu (wówczas najsilniejsze byłyby 1) dla mnie siła to umiejętność dostosowania się do każdej sytuacji, poradzenie sobie z rzeczywistością jaką jest a nie uciekanie się do aich rozwiązań jak zamknięcie się w sobie czy czasami nawet samobójstwo. PS. Sry "Kociak" interesują mnie 8, jak oceniasz szanse typu 4w3 u kogoś takiego jak np. Ty ?; >
My soul's leading by enneagram science's (Aristocratic)

Awatar użytkownika
Kiciak
Posty: 384
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 19:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#43 Post autor: Kiciak » sobota, 4 listopada 2006, 22:09

Dz1d3k pisze:Sry "Kociak" interesują mnie 8, jak oceniasz szanse typu 4w3 u kogoś takiego jak np. Ty ?; >
jak dla mnie 4w3 sa ok... ;)
8w7 sp/sx/so oraz wplyw z 4 i dumna z tego :D ISTP
"Szybko zmieniający się temperament, markotność, egocentryzm, gwałtowne wybuchy gniewu"
coz ;) i pragne dodac ze jestem wredna! ;)

Wielomian Imionny
Posty: 27
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 17:37
Lokalizacja: Poznań-Olsztyn

#44 Post autor: Wielomian Imionny » wtorek, 28 listopada 2006, 18:48

Jakoś mądrze, to pewnie by było: siła to mieć święty spokój i nie przejmować się byle zdarzeniem. Dalej, mieć inicjatywę. Jasne, że dla czwórek. Nie wątpię, że dla Ósemeczki jest to przynajmniej skromna definicja. ;)
Tak praktycznie jednak rzecz biorąc, wszędzie same aktorstwo, udawanie. Jeśli osobowość czwórki (może nie tej najzdrowszej) to aktorstwo, to pewnie starczy udawać silnego. Tyle myślimy o innych ludziach, że chyba nie ma znaczenia, czy silni jesteśmy w samotne wieczory. Ważne, jak dobrze udajemy bycie silnym. Na zarzut, że nie jest to "prawdziwa" siła, odpowiem, że faktycznie - ale żyjemy w świecie ułudy. Tu, to, co się zdaje jest prawdą. Siła jest więc tak wielka, jak wielki jest Twój talent odgrywania siódemki, ósemki, może trójki. Często.
4w5

Awatar użytkownika
that1smyday
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:52
Lokalizacja: Lębork

#45 Post autor: that1smyday » czwartek, 14 grudnia 2006, 23:42

Basketcase pisze:Być silnym dla Czwórek to maskować swoją słabość, odrzucenie i smutek za maską obojętności i cynizmu.
Ten człowiek zna się na rzeczy :D BASKETCASE na prezydenta wszystkich czwórek :!: :!: :!:
Jestem zwykłym czarnym kocurem z obrożą 4w5 ....

ODPOWIEDZ