:) Zabawa - osobowość "5" a znak zodiaku

Jestem 5, mój zodiakalny żywioł to:

Ogień (Baran, Lew, Strzelec)
52
23%
Powietrze (Bliźnięta, Waga, Wodnik)
55
24%
Ziemia (Byk, Panna, Koziorożec)
60
26%
Woda (Rak, Skorpion, Ryby)
60
26%
 
Liczba głosów: 227

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
mleczak
Posty: 280
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 11:55
Lokalizacja: Płock/studia Łódź

#76 Post autor: mleczak » czwartek, 30 sierpnia 2007, 10:33

Jestem lew urodzony w roku szczura w niedzielę o 16:20 dwa tygodnie po terminie (jak zawsze mówię mi się na ten świat nie śpieszyło)


5w4 INTP, ale tak poza tym po prostu Mleczak

jsk
Posty: 342
Rejestracja: sobota, 15 września 2007, 15:50
Enneatyp: Zdobywca
Kontakt:

#77 Post autor: jsk » niedziela, 16 września 2007, 22:00

Czutanie horoskopów mozna potraktować jako fajną zabawę, ja lubię te opisowe.
Jestem rakiem urodzonym w roku bawoła
Wygrywa ten, któ ma jasno określony cel i pragnienie, aby go osiągnąć.

Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 9 sierpnia 2007, 22:23

#78 Post autor: Wojciech » czwartek, 27 września 2007, 14:09

Miltado pisze:A mam pytanie skąd te podziały na ziemia, woda itp.?? Koziorożec nie należy do ziemi.
Do tego wodnik do powietrza, strzelec do ognia a skorpion do wody. Eee, cos to jakies pokręcone...

Awatar użytkownika
juzbek
Posty: 179
Rejestracja: piątek, 24 listopada 2006, 19:00
Lokalizacja: Warszawa

...

#79 Post autor: juzbek » czwartek, 27 września 2007, 17:19

Czy pokręcone... Tak po prostu wygląda wielowiekowe dziedzictwo europejskiego hermetyzmu ;)
Żywioły miały przypisaną pewną symbolikę i zostały im przyporządkowane znaki zodiaku o symbolice zbliżonej. Same nazwy nie zawsze nam się z żywiołami kojarzą, bo powstawały w innym miejscu i czasie. Podobne zamieszanie jest także z symbolami, np. wodnika reprezentują dwa węże- nazwa z symbolem ma niewiele wspólnego ale oba są związane z głębszą zasadą danego znaku.

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#80 Post autor: Eruantalon » piątek, 28 września 2007, 13:49

Ble, nienaiwdzę takich urojonych bzdur, jak znaki zodiaku i NIE ZNAM swojego znaku zodiaku ; ]
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

kargul.x
Posty: 101
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 09:53

#81 Post autor: kargul.x » piątek, 28 września 2007, 17:08

Dokładnie! W końcu ktoś myśli podobnie jak ja.

Awatar użytkownika
Nephik
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 17 września 2007, 00:50
Lokalizacja: Poznan

#82 Post autor: Nephik » piątek, 28 września 2007, 21:34

Czysty zodiakalny Raczek, urodzony w roku Tygrysa i co gorsza dość dobrze zawsze pasował do wszelkich horoskopowych opisów tego znaku:)
5w4 or just f***n INFJ...
"Twarda jest konieczność, ale dopiero zmuszony koniecznością może człowiek wykazać, co jest naprawdę wart. Żyć wedle swego widzimisię potrafi każdy."
Johann Wolfgang von Goethe

Awatar użytkownika
Lex
Posty: 248
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 19:38

#83 Post autor: Lex » sobota, 29 września 2007, 13:16

Eruantalon pisze:Ble, nienaiwdzę takich urojonych bzdur, jak znaki zodiaku i NIE ZNAM swojego znaku zodiaku ; ]
Boisz się, że jakbyś poznał, to przekonałbyś się, że w astrologii nie ma nic urojonego? :)
Obrazek
5w4

misiek
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 7 maja 2007, 02:59

#84 Post autor: misiek » sobota, 29 września 2007, 13:32

kiedyś sprawdziłem swój dokładny horoskom... i zgadzało się wszystko... normalnie szczęka mi opadła...
później zmieniłem swoją datę urodzenia o około 1,5 roku i... zgadzało się wszystko... przesunołem o kolejne 2 lata... zgadzało się wszystko (opis całkiem inny za każdym razem)... powpisywałem jeszcze parę dat... no i znowu... (robiłem to na tym horoskopie który ustala położenie poszczególnych planet)

z tego powodu w horoskopy nie wierzę

uważam je za bardzo sprtynie ułożone :)

Awatar użytkownika
juzbek
Posty: 179
Rejestracja: piątek, 24 listopada 2006, 19:00
Lokalizacja: Warszawa

...

#85 Post autor: juzbek » sobota, 29 września 2007, 13:39

Misiek, masz na myśli horoskopy sporządzane maszynowo z opisem wypluwanym przez komputer? Cóż, trudno je brać poważnie, interpretacja horoskopu to trudna sprawa i potrzebny jest w niej czynnik ludzki.

Awatar użytkownika
Nephik
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 17 września 2007, 00:50
Lokalizacja: Poznan

Re: ...

#86 Post autor: Nephik » sobota, 29 września 2007, 18:56

juzbek pisze:Misiek, masz na myśli horoskopy sporządzane maszynowo z opisem wypluwanym przez komputer? Cóż, trudno je brać poważnie, interpretacja horoskopu to trudna sprawa i potrzebny jest w niej czynnik ludzki.
Tak jak przy kazdej praktyce noszacej znamiona tzw."magii", czyli wszelkich wrozbiarstwach, astrologiach i tym podobnych praktykach...
5w4 or just f***n INFJ...
"Twarda jest konieczność, ale dopiero zmuszony koniecznością może człowiek wykazać, co jest naprawdę wart. Żyć wedle swego widzimisię potrafi każdy."
Johann Wolfgang von Goethe

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#87 Post autor: Emjotka » sobota, 29 września 2007, 20:58

Eruantalon pisze:Ble, nienaiwdzę takich urojonych bzdur, jak znaki zodiaku i NIE ZNAM swojego znaku zodiaku ; ]
Żałuj. Z czytania tych kwiatków świętego Franciszka bywa naprawdę niezły ubaw :lol: ...
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

kargul.x
Posty: 101
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 09:53

#88 Post autor: kargul.x » poniedziałek, 1 października 2007, 16:40

misiek pisze:zmieniłem swoją datę urodzenia o około 1,5 roku i... zgadzało się wszystko... przesunołem o kolejne 2 lata... zgadzało się wszystko (opis całkiem inny za każdym razem)... powpisywałem jeszcze parę dat... no i znowu...
Bo one są tak pisane, żeby każdy mógł je zinterpretować na swój sposób który mu się sam nasuwa taki, jaki pasuje do jego osoby. Przemyślana manipulacja.

Awatar użytkownika
neko_mermaid
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 1 października 2007, 00:04
Lokalizacja: Wałbrzych

:P

#89 Post autor: neko_mermaid » poniedziałek, 1 października 2007, 17:48

każdy wierzy w to co lubi :P dla mnie horoskop opisowy jest zawsze dobrą zabawą - to tak jak z tym tutaj enneagramem. dużo może się zgadzać z tego typu, ale jak poczytałam też inne to z nawet 2 miałam sporo też :D. w każdym razie jestem bardzo horoskopową Panną :D.

Awatar użytkownika
mleczak
Posty: 280
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 11:55
Lokalizacja: Płock/studia Łódź

#90 Post autor: mleczak » wtorek, 2 października 2007, 18:57

Z kumplem kiedyś doszliśmy do wniosku, że horoskopy należy odczytywać odwrotnie. Jeżeli przepowiadają szczęście w miłości należy się spodziewać załamania sercowego. Co ciekawe ten sposób sprawdzał się o wiele częściej niż normalny
5w4 INTP, ale tak poza tym po prostu Mleczak

ODPOWIEDZ