Ciekawy opis szóstki w full pakiecie....

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Fidai
Posty: 31
Rejestracja: środa, 21 maja 2014, 17:11
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Bytom

Ciekawy opis szóstki w full pakiecie....

#1 Post autor: Fidai » wtorek, 1 lipca 2014, 00:26

http://pasion.com.pl/pl/podstrony/49-st ... wartosci-6



Tekst jest zbyt długi, więc daję linka.
Jeśli już to było, to trudno.

Zawsze można sobie przypomnieć ;)


"Nie stajemy się oświeceni wyobrażając sobie światło, lecz czyniąc ciemność świadomą." - Carl Gustav Jung

http://www.tranceguide.pl/


_________________________
Jestem Archaniołem, który w*****lił Szatanowi....

mrnoname
Posty: 35
Rejestracja: środa, 11 czerwca 2014, 20:48
Enneatyp: Lojalista

Re: Ciekawy opis szóstki w full pakiecie....

#2 Post autor: mrnoname » wtorek, 1 lipca 2014, 21:32

Ciekawy opis, utwierdziło mnie to tylko w tym, że jestem 6 :) Bardzoo skomplikowany typ :roll:

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Ciekawy opis szóstki w full pakiecie....

#3 Post autor: duplo » wtorek, 1 lipca 2014, 23:08

Nie najgorszy opis, ale zdecydowanie lepszy i bardziej rozbudowany jest Helen Palmer, zwłaszcza nt tego w jaki sposób szóstka się kształtowała i czemu nią jest.
Jednak tylko gdy spostrzeże, że partner chce wywrzeć na niej jakikolwiek wpływ, przejmuje kontrolę nad jakąkolwiek sferą ich życia lub nawet obdarza ją zbyt często komplementami - zacznie wycofywać się w swój świat obaw i lęków przed porzuceniem, tworzyć czarne scenariusze ich przyszłości, a nawet może jawnie zbuntować się, opuszczając partnera. Wszystko przez strach przed zbyt dużą kontrolą lub zbyt dużymi wymaganiami, których Szóstka obawia się, iż nie będzie w stanie spełnić. Dość często Strażnik Wartości dokonuje również projekcji własnych wątpliwości lub straty własnego zaufania na partnera, stając się przekonanym, że to partner już mu nie ufa. Zatem jeśli Szóstka zainteresuje się kimś innym lub rozgniewa się na partnera, z dużym prawdopodobieństwem oskarży go pierwsza o romans lub złe intencje
So tru.
Niedojrzała i niezbyt zdrowa szóstka jest ciężkim partnerem. Ale trzeba przyznać, że do ostatniej chwili lojalnym.
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
Fidai
Posty: 31
Rejestracja: środa, 21 maja 2014, 17:11
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Bytom

Re: Ciekawy opis szóstki w full pakiecie....

#4 Post autor: Fidai » środa, 2 lipca 2014, 17:28

""""""So tru.
Niedojrzała i niezbyt zdrowa szóstka jest ciężkim partnerem. Ale trzeba przyznać, że do ostatniej chwili lojalnym.""""


Dlatego zwani jesteśmy lojalistami :P
"Nie stajemy się oświeceni wyobrażając sobie światło, lecz czyniąc ciemność świadomą." - Carl Gustav Jung

http://www.tranceguide.pl/


_________________________
Jestem Archaniołem, który w*****lił Szatanowi....

mrnoname
Posty: 35
Rejestracja: środa, 11 czerwca 2014, 20:48
Enneatyp: Lojalista

Re: Ciekawy opis szóstki w full pakiecie....

#5 Post autor: mrnoname » środa, 2 lipca 2014, 21:47

Fidai pisze:""""""So tru.
Niedojrzała i niezbyt zdrowa szóstka jest ciężkim partnerem. Ale trzeba przyznać, że do ostatniej chwili lojalnym.""""


Dlatego zwani jesteśmy lojalistami :P
No ja długo się zastanawiałem dlaczego ciągle mi nie wchodzi w związkach i skąd mam takie dziwne myśli... i podejście do związków. Nikt ze mną nie mógł wytrzymać w sumie ciągle nie może :twisted: Teraz pozostaje jakoś się rozwinąć. Co do lojalności to nie wiem, ale możliwe że to prawda, oczywiście dopiero po tym jak komuś zaufam.

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Ciekawy opis szóstki w full pakiecie....

#6 Post autor: duplo » środa, 2 lipca 2014, 21:55

mrnoname pisze: No ja długo się zastanawiałem dlaczego ciągle mi nie wchodzi w związkach i skąd mam takie dziwne myśli... i podejście do związków. Nikt ze mną nie mógł wytrzymać w sumie ciągle nie może :twisted:
Czyli jak, czyli jakie?
Co do lojalności to nie wiem, ale możliwe że to prawda, oczywiście dopiero po tym jak komuś zaufam.
Źle to określiłam. Bardziej adekwatne słowo to ''wierność''. Tak naprawdę lojalna nie byłam. Dlatego z automatu nie ufałam partnerowi.
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

mrnoname
Posty: 35
Rejestracja: środa, 11 czerwca 2014, 20:48
Enneatyp: Lojalista

Re: Ciekawy opis szóstki w full pakiecie....

#7 Post autor: mrnoname » środa, 2 lipca 2014, 22:11

Jakie? Hmmm...
Pełne obaw, zazdrości, niepewności, bałem się szczęścia bo gdy ono nadchodziło to wyczuwałem jakieś różnego rodzaju spiski, które tak na prawdę nie miały miejsca. Dodatkowo wiara w idealną miłość tutaj nie pomogła w ogóle. Każdy najmniejszy sprzeczny sygnał, nie pójście po mojej myśli powodowało multum myśli i utratę zaufania, większa niepewność. Próby wpływania na partnera, chęć "przerobienia" go sobie do swojego "widzi mi się", krytykowane itp. Jeśli spotykałem się z konkurencją, zazwyczaj działało to na mnie bardzo negatywnie, a to że wybierałem zazwyczaj najładniejsze dziewczyny, powodowało, że było to wręcz nieuniknione. Kiedy pojawi się osobą mną zainteresowana, ale nie spełniająca moich wysokich wymogów potrafię stłamsić uczucia, ale nie odrzucam jej, lecz pragnę żeby to ona się zniechęciła, bo ja nie potrafię kogoś chyba rzucić... Żyję ciągle w błędnym kole z którego nie widzę wyjścia :?

Awatar użytkownika
Fidai
Posty: 31
Rejestracja: środa, 21 maja 2014, 17:11
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Bytom

Re: Ciekawy opis szóstki w full pakiecie....

#8 Post autor: Fidai » czwartek, 3 lipca 2014, 12:35

Ja w swoim byłym związku miałem jak w tym zdaniu....

W pewnym momencie traciłem zaufanie, ale.... nawet nie myślałem żeby odejść.

A dodajmy jeszcze to, że miała moja była jednak sporo problemów, więc tym bardziej stałem przy niej.


A przy obecnych relacjach damsko męskich to najczęściej spalam sobie właśnie przez ten brak zaufania.
Prze co robiłem się zbyt nachalny.
I potem miałem sajgon w głowie, bo nie wiedziałem czy to z mego powodu nie wyszło, czy po prostu to z jej strony było coś nie tak
"Nie stajemy się oświeceni wyobrażając sobie światło, lecz czyniąc ciemność świadomą." - Carl Gustav Jung

http://www.tranceguide.pl/


_________________________
Jestem Archaniołem, który w*****lił Szatanowi....

mrnoname
Posty: 35
Rejestracja: środa, 11 czerwca 2014, 20:48
Enneatyp: Lojalista

Re: Ciekawy opis szóstki w full pakiecie....

#9 Post autor: mrnoname » czwartek, 3 lipca 2014, 12:52

Fidai pisze:Ja w swoim byłym związku miałem jak w tym zdaniu....

W pewnym momencie traciłem zaufanie, ale.... nawet nie myślałem żeby odejść.

A dodajmy jeszcze to, że miała moja była jednak sporo problemów, więc tym bardziej stałem przy niej.


A przy obecnych relacjach damsko męskich to najczęściej spalam sobie właśnie przez ten brak zaufania.
Prze co robiłem się zbyt nachalny.
I potem miałem sajgon w głowie, bo nie wiedziałem czy to z mego powodu nie wyszło, czy po prostu to z jej strony było coś nie tak
Też jestem strasznie nachalny, jeśli chodzi o relacje damsko-męskie, zasypuje daną osobe ogromną ilością wiadomości i pytań... Co mnie dziwi miałem ostatnio krótki epizod z dziewczyna która miała problemy z alkoholeem, paleniem, braniem, miałą złe towarzystwo a jednak nie potrafiłem stanąć przy niej jak typowa 6 "my przeciwko światu" i uciekłem,może taki związek był zbyt ryzkowny, jednak nawet w takiej sytuacji wolałem żeby to ona mnie odrzuciła bo sama myśl, że ja kogoś mogłem skrzywdzić działa bardzoo negatywnie na moje samopoczucie i sumienie. Często mam tez tak, że jak już powoli znajomość się pogłębia to zadaje sobie pytanie "To już to? To ta wielka miłość?? i jakoś odbiera mi ochotę na związek" Czuję się jakbym w pewnych aspektach, jeśli chodzi o miłóść przypominał 4(ale jak wiadomo każdy typ bierze coś z innych) ;))

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Ciekawy opis szóstki w full pakiecie....

#10 Post autor: duplo » czwartek, 3 lipca 2014, 16:19

@Fidai, jest taka opcja jak ''cytuj'', zaznaczasz tekst i wciskasz ''Quote'' na panelu, o wiele wygodniej się czyta.

To dziwne, ja raczej uciekam od problemów i jak jest ich za dużo to zamiast trzymać się związku jak rzep psiego ogona, to zrywam. Często pochopnie zrywałam bo wolałam uciec, niż np. przyznać się do błędu/do swoich obaw/rozwiązać problem. A jak coś przekroczyło moją paranoiczną granicę, to kończyłam raz na zawsze.

Ale zapewne wewnętrzne poczucie zależności od drugiej strony było w podobny sposób patologiczne, co u was, z tym że ja reagowałam ucieczką, a wy się temu oddawaliście (rzecz jasna, jedno i drugie jest złym podejściem i tchórzostwem).
Też jestem strasznie nachalny, jeśli chodzi o relacje damsko-męskie, zasypuje daną osobe ogromną ilością wiadomości i pytań...
tzn skoro dziewczyna
miała problemy z alkoholeem, paleniem, braniem, miałą złe towarzystwo
to się nie dziwię, ale chyba nie o to chodzi żeby ograniczać drugą osobę, tylko SAMEMU sobie postawić jakąś granicę tolerancji, uświadomić dziewczynę o niej i jeżeli nie ma na tyle siły woli by się dostosować to zerwać (dla swojego własnego dobra i zdrowia psychicznego). Uczucia, nie uczucia, rozumiem że są silne, ale trzeba dbać przede wszystkim o siebie. Kto nie umie zatroszczyć się o siebie, tym bardziej nie umie o innych, a wtedy
"my przeciwko światu"
traci na znaczeniu.

Btw ciekawe jak bardzo obawy szóstek pokrywają się ze sobą, a mimo wszystko jak różnie różne 6 reagują na nie.


Mój znajomy 6 zawsze miał sztywne zasady o których uświadamiał dziewczynę na początku związku. Ona wiedziała, co może od niego uzyskać oraz czego on od niej wymaga. Dawał jej dużo swobody, zaufanie opierał na ustalonych zasadach. Nie kontrolował jej (choć miał doskonałą intuicję i wyczuwał kłamstwa na kilometr, o czym ona wiedziała). Ale gdy łamała chociażby jedną zasadę, to zrywał nie oglądając się za siebie.

Kiedyś będzie moim mężem.
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
Fidai
Posty: 31
Rejestracja: środa, 21 maja 2014, 17:11
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Bytom

Re: Ciekawy opis szóstki w full pakiecie....

#11 Post autor: Fidai » czwartek, 3 lipca 2014, 18:10

A propo związków i kobiet...


często jestem odbierany przez kobiety jako "ułożony, poukładany" itp.

I to mi jakoś nie bardzo odpowiada.....
Bo wiadomo, że dla większości ludzi ktoś ułożony = ktoś nudny, nieciekawy i przewidywalny....


A w kontekście kobiet ktoś ułożony = materiał na kolegę/przyjaciela, a nie na faceta....
"Nie stajemy się oświeceni wyobrażając sobie światło, lecz czyniąc ciemność świadomą." - Carl Gustav Jung

http://www.tranceguide.pl/


_________________________
Jestem Archaniołem, który w*****lił Szatanowi....

mrnoname
Posty: 35
Rejestracja: środa, 11 czerwca 2014, 20:48
Enneatyp: Lojalista

Re: Ciekawy opis szóstki w full pakiecie....

#12 Post autor: mrnoname » czwartek, 3 lipca 2014, 18:38

Fidai pisze:A propo związków i kobiet...


często jestem odbierany przez kobiety jako "ułożony, poukładany" itp.

I to mi jakoś nie bardzo odpowiada.....
Bo wiadomo, że dla większości ludzi ktoś ułożony = ktoś nudny, nieciekawy i przewidywalny....


A w kontekście kobiet ktoś ułożony = materiał na kolegę/przyjaciela, a nie na faceta....
O kurde... o mnie mówią dokładnie tak samo i również nie chcę być tak postrzeganym :( Większość znajomości kończy się na zostaniu przyjacielem, doskonale dogaduje się często z kobietami i potrafię je wesrzeć i zrozumieć=przyjaciel...

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Ciekawy opis szóstki w full pakiecie....

#13 Post autor: duplo » czwartek, 3 lipca 2014, 23:52

Fidai pisze: Bo wiadomo, że dla większości ludzi ktoś ułożony = ktoś nudny, nieciekawy i przewidywalny....
Zależy, co rozumiesz przez słowo ''ułożony". Ktoś może być ''ułożony" w tym sensie, że ma stabilną pracę, studia, zna matkę swoich dzieci, ale to nie wyklucza bycia ciekawą i intrygującą osobą. ''Ułożony" też nie jest synonimem ''nieaktywny''. Co więc przez to rozumiesz?
Równie dobrze nudną, nieciekawą i przewidywalną osobą mogę nazwać jakiegoś klubowicza-imprezowicza, choćby krzyczał najgłośniej spośród tłumu. I w rzeczy samej najczęściej tego typu persony trafiają u mnie do szuflady z krypty ''nuda''.
A w kontekście kobiet ktoś ułożony = materiał na kolegę/przyjaciela, a nie na faceta....
Nie. Zresztą nadal nie wiem co to znaczy ''ułożony'' w Twoim mniemaniu.

Kobieta musi wyczuć, że testosteron jest ukierunkowany na jej osobę, wtedy nie będzie traktować Cię jak przyjaciela.
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
Fidai
Posty: 31
Rejestracja: środa, 21 maja 2014, 17:11
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Bytom

Re: Ciekawy opis szóstki w full pakiecie....

#14 Post autor: Fidai » piątek, 4 lipca 2014, 14:45

Kobieta musi wyczuć, że testosteron jest ukierunkowany na jej osobę, wtedy nie będzie traktować Cię jak przyjaciela.


Czyli tylko do tego się sprowadza ta mistyczna chemia ??? :shock:



A ułożony.... No w sensie że taki spokojny, myślący o poważnych relacjach itp....

Ja co prawda nie rozumiem jak kobiety wyczuwają takich ułożonych, no ale fakt faktem, ostatnio często jestem robiony na kolegę.

A jeszcze bardziej nie rozumiem kobiet, z którymi najpierw relacja idzie jak należy, rozwija się fajnie i nagle benc....
Tak bez niczego...
"Nie stajemy się oświeceni wyobrażając sobie światło, lecz czyniąc ciemność świadomą." - Carl Gustav Jung

http://www.tranceguide.pl/


_________________________
Jestem Archaniołem, który w*****lił Szatanowi....

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Ciekawy opis szóstki w full pakiecie....

#15 Post autor: Snufkin » piątek, 4 lipca 2014, 15:29

Fidai pisze:A jeszcze bardziej nie rozumiem kobiet, z którymi najpierw relacja idzie jak należy, rozwija się fajnie i nagle benc....
Tak bez niczego...
A co tu rozumieć przejrzała Cię. W sumie duplo ma rację. BTW polecam ciekawego blogaska: http://kobietytozlo.blox.pl/html
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

ODPOWIEDZ