Feminizm u kobiet Ósemek

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

Feminizm u kobiet Ósemek

#1 Post autor: Maro » wtorek, 15 kwietnia 2008, 08:19

osemki znane sa ostro wiec nie bede sie na ten temat rozwodzic - bo mi sie nie chce...
ale
kobiety osemki czyli chyba najbardziej ostre zawodniczki na ringu teoretycznie rzecz biorac wlasnie z nich powinno rekrutowac sie najwiecej feministek. chodzi mi tutaj o najlepszy nurt - bo nurtow jest kilka- tzn nie ten oparty na nienaiwsci do mezczyzn blebleble cos tam cos tam ale na darzeniu do zrownani praw i obowiazkow. oczywisce z pewnym umierem no bo mezczyzna jest z natury wiadokmo ograniczony i rodzic dzieci nie moze(to ostatnie bylo zartem podkreslam dla pozbawionych humoru - a pewnie sie tacy znajda).
zatem pytanie do osemek glownie i glownie kobiet jak z tym feminizmem u Was?
Sorry, zmieniłem tytuł, na bardziej konkretny, bo tematy o feminiźmie jako takim już na forum były
moderator ZS


8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Nieugiety
Posty: 63
Rejestracja: środa, 12 grudnia 2007, 20:37

#2 Post autor: Nieugiety » wtorek, 15 kwietnia 2008, 09:53

wypowiem sie facet, ósemki to raczej silne baby :p osobiście uważam, że więcej feministek można znaleźć wśród jedynek z czego ta cecha wynika nie jestem pewien, ale chyba z ich rygorystycznych wewnętrznych zasad , a być może agresje spowodowaną własnymi niepowodzeniami przelewają na płeć przeciwną.

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#3 Post autor: Maro » wtorek, 15 kwietnia 2008, 10:15

zaraz moment ja jestem feministka a kocham facetow (postuluje o poligamie malzenska dla kobiet ;]). ale to prada jedynki zwichrzone sa i zawsze wszystko ukladaja na miejsce(wiem to nie w temacie)
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

nudis_verbis
Posty: 325
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 10:37

#4 Post autor: nudis_verbis » wtorek, 15 kwietnia 2008, 11:02

xxx
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 maja 2008, 16:05 przez nudis_verbis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: Nuit » wtorek, 15 kwietnia 2008, 12:22

Jedna z moich sióstr jest wojującą feministką, a ja żyję tak jak chcę, a na pewno nie daje się dominować żadnym facetom (ojciec był autokratyczny, to się wyprowadziłam z domu przed maturą, mąż też miał jakieś fochy, to go po roku zostawiłam). I tak kiedyś we trzy siostry sobie gadamy i ta "niezaangażowana" do nas mówi - bo ty (do feministyki) jesteś feministka teoretyczka, a ty (do mnie) feministka praktyczka :)

Z samymi feministkami próbowałam kiedyś dyskutować na takiej największej w Polsce feministycznej liście mailingowej - dosyć szybko wyzwały mnie od heretyczek i założyły specjalnie dla mnie frakcję "na stos" --> śmiałam podważać ich dogmaty :twisted: .... :roll:
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

Awatar użytkownika
malna
Posty: 322
Rejestracja: czwartek, 2 listopada 2006, 01:25
Lokalizacja: Wrocław

#6 Post autor: malna » wtorek, 15 kwietnia 2008, 13:44

nudis_verbis pisze:feminizm jest jeden, to ten najbardziej skrajny pogląd. Dążenie do zrównania płci to jednak co innego.
słownik pisze:Przez feminizm (łac. femina - kobieta) rozumie się ruchy społeczno-polityczne, mające na celu równouprawnienie kobiet we wszystkich dziedzinach aktywności ludzkiej.
Wcięłam się, bo siejecie zamęt. Nie jestem ósemką, więc już bez odbioru. :-)
4

have a strange day

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: Nuit » wtorek, 15 kwietnia 2008, 17:16

Słownikowo Malna ma rację, natomiast obecnie nurt faktycznie przybiera często formy przeciwdziałania różnym dyskryminacjom, w tym dyskryminacjom mniejszości seksualnych, a nawet przeciwdziałania dyskryminowaniu mężczyzn w niektórych dziedzinach (jak np. prawa ojca) - jasne, można powiedzieć że to już nie jest feminizm.
Co ciekawe, w ruchach feministycznych udzielają się również mężczyźni.

Dla mnie by to miało wszystko o wiele większy sens, jakby zmieniło swoją etykietkę z feminizmu na np. "ruch na rzecz równouprawnienia i praw człowieka" - bo te światlejsze feministki działają właśnie w tym kierunku.

Feminizm niestety ciągle się kojarzy z agresywnymi kobietami z krótkimi włosami, bez staników i make-upów, akcjami w stylu palenie staników, czy polskim soc-feminizmem pt. "baba na traktorze", czy "baba z młotem pneumatycznym" (co zresztą bywało przyczyną bezpłodności;p).
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#8 Post autor: Maro » wtorek, 15 kwietnia 2008, 19:20

kocham makijaz belble. zaraz momentas to ze najglosniej jest o drastycznych nurtach feministycznych ktore moim nawet zdaniem nie powinno zezwalac sie na stosowanie tej nazwy tylko np jako kobiety z powaznymi problemami osobowosci i nasaczone nienawiscia do wszystkiego to inna sprawa. Feminizm to ja pierdziele ruch darzacy do rownouprawneinia. tak kobiecie nie jest potrzebny mezczyznza dos zczescia jak kazdemu czlowiekowi nie jest potrzebne w zasadzie nic do szczescia nie jestesmy tak naprawde uzaleznieni od czynnikow zewnetrznych by byc szczesliwymi. ale to juz kwestaia swiadomosci. natomiast wlasnie feministka to kobieta darzaca nie tylko do tych samych praw ale i obowiazkow. NIEDYSKRYMINACJA plci. ani meskiej ani zenskiej. apropos skad macie info ze feminizm nawet ten skrajny dyskryminuje mniejszosci sexualne z tego co wiem a wiem duzo popiera czasem nawet te skrajne. Pozatym skojarzenia a fakty to sa dwie zupelnie inne sprawy. ale w tym pytaniu chodzi mi generalnie o to czy osemki kobiety maja na tyle sily zeby dorownac facetom. Ja np mam. i malo tego nie tylko nie bycie infantylna 'rozowa'(bez urazy) slabiytka kobietka nie jest przez facetow nieakceptowane ale wrecz przeciwnie zyskuje wielkie uznanie etc. reasumujac im sie to podoba i imponuje.
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#9 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 12 maja 2008, 15:44

.
Ostatnio zmieniony środa, 17 marca 2010, 15:34 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#10 Post autor: Maro » poniedziałek, 12 maja 2008, 18:28

nie sugeruje ale mysle ze nie wyrastanie z zabaweczek jest oznaka idiotyzmu. nie mowie ze kobiety maja byc jak faceci..... przeciw szwecji nic nie mam. natomiast infantylizm mnie drazni.............. i to bardzo. i to JEST moje stanowisko.
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#11 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 12 maja 2008, 19:11

.
Ostatnio zmieniony środa, 17 marca 2010, 15:36 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#12 Post autor: Maro » poniedziałek, 12 maja 2008, 19:28

łechtaczka jest odpowiednikiem penisa wiec juz raczej macie i tow sumie dluzsza.... natomias absurdem jest zgadzam sie ze 50% musi byc np w rzadzie kobiet- jak sa dobre same sie tam dostana...
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#13 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 12 maja 2008, 19:49

.
Ostatnio zmieniony środa, 17 marca 2010, 15:40 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#14 Post autor: Maro » czwartek, 19 czerwca 2008, 04:06

no i oczywiscie feministyczne osemki ucichly - brawa (cisza)........
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

#15 Post autor: Ediakar » czwartek, 19 czerwca 2008, 13:26

:twisted: :shock: :shock: :shock: :shock: Oj ranyyyy retyyy

ODPOWIEDZ