Nauczyciel Ósemka - jaki jest?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

#16 Post autor: Basket Case » czwartek, 2 października 2008, 20:09

Z wykształcenia jestem matematykiem... no dobra bede jak się wreszcie obronię :P a korepetycji udzielam rowniez z angielskiego jakby cie całki nie interesowały :lol:



Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#17 Post autor: Snufkin » czwartek, 2 października 2008, 22:19

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 18:08 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

#18 Post autor: Basket Case » piątek, 3 października 2008, 01:05

Snufkin pisze:A więc nie będziesz kobietą mojego życia bo anglik i matma to były moje dwa największe koszmary (z uwagi na nauczycielki).
Jakbys był prymusem z tych przedmitów to nie potrzebowałbys korków :lol:

...czyli brałeś mnie pod uwagę jako kobietę swojego życia... urocze :D

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#19 Post autor: Snufkin » piątek, 3 października 2008, 09:24

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 18:08 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

#20 Post autor: Basket Case » piątek, 3 października 2008, 13:37

Czyli jednak się umawiamy na te korki :D

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#21 Post autor: SuperDurson » piątek, 3 października 2008, 18:14

Uczyła mnie kiedyś chyba 8. W 3 klasie podstawówki. Wspominam ją z niesmakiem.. Za dużo poleceń, za mało myślenia.

Basket? Pocałkujmy razem.. a potem r.r.r. :twisted:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
NeveReven
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 19 sierpnia 2008, 22:37
Lokalizacja: Lublin

#22 Post autor: NeveReven » sobota, 4 października 2008, 18:33

Basket był w całej szkole jeden jedyny nauczyciel do którego wsyzyscy mieli szacunek i który potrafił sobie poradzic z każdym. Ale tacy zdażaja sie bardzo ale to bardzo rzadko.
8w7
Klątwa informatyka: Żebyś Viste instalował z dyskietek!!!

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Nauczyciel Ósemka - jaki jest?

#23 Post autor: Intan » niedziela, 6 października 2013, 15:44

Mój nauczyciel historii z liceum jest Ósemką. Stawiam na 8w7. Jest całkiem spoko i myślę, że prywatnie to fajny facet, ale jako nauczyciel...? Jego nauczanie opiera się raczej na wymaganiu: przez pierwszą połowę lekcji pyta jedną lub dwie osoby z tematu z podręcznika, przez następną połowę gada dość ogólnikowo na omawiany na lekcji temat, starając się przedstawić to nam w interesujący sposób, ale wychodzi tak średnio, niestety, ORAZ właśnie pod koniec lekcji zadaje dwa tematy, które mamy wykuć na następne zajęcia. I musimy się nauczyć tych dwóch tematów w domu, a on nas z nich w szkole odpytuje. Dlatego stawiam sobie teraz pytanie, po jaką cholerę mi taki nauczyciel, który SAM mnie nie nauczy, tylko ja mam siebie nauczyć, wykuwając podręcznik niemalże na pamięć. ._. Mamy pięć lekcji historii w tygodniu, więc dał klasie możliwość zgłaszania tzw. "defektów intelektualnych", czyli nieprzygotowań, które nie są odnotowywane w dzienniku - i chyba tylko dlatego jeszcze z nim nie zwariowaliśmy. Szkopuł polega na tym, że jeśli dużo osób będzie zgłaszać te "miękkie" nieprzygotowania, to on może się wkurzyć i zacząć je zapisywać w dzienniku, tak jak to zrobił w zeszłym roku. Więc teraz staramy się tego nie nadużywać, ale i tak ledwo wyrabiamy. Moja tzw. "szkoła po szkole" to głównie jego zasługa.
Poza tym jest dość surowy w ocenianiu naszego stanu wiedzy. Trójka u niego to dobra ocena, podczas gdy za taką trójkę inny nauczyciel postawiłby pewnie czwórkę.
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Nauczyciel Ósemka - jaki jest?

#24 Post autor: Kapar » piątek, 18 października 2013, 09:16

Intan, czego uczy ten ósemkowy nauczyciel?

Pamiętam miałem naucvzyciela od fizyki, który był Ósemką. Pisał podręczniki, przewijał się gdzieś tam w politycznym towarzystwie, nie taki zwykły nauczyciel był z niego. W sumie to jak Intan pisze o swoim belfrze, koleś zlewał lekcje, coś tam niby robił ale sporo zwalał na uczniów. Co więcej miał taką cechę, że nagradzał bardzo dobre ściągi, jeśli widział, że ktoś bardzo dobrze ściąga, to nagradzał to plusem czy czymś takim za zaradnośc i pomysłowośc 8-)

Inne wspomnienie jakie mnie naszło z podstawówki była moja nauczycielka od historii. Jej temperament i poczucie humoru nie pozostawiają wielu wątpliwości, kolejna Ósemka. Ona także zlewała uczniów, np nie chciało jej się uczyc imion, więc każdemu uczniowi wymyślała przezwisko i tak już nazywała delikwenta do końca. Pamiętam była "żaba", "poziomek" i takie tam. Ale jedno jej trzeba było przyznac, energia i pasja wkładana w prowadzenie lekcji wystarczały, żeby dobrze zapamiętac tematy lekcji.

Nauczyciela Ósemki można nie lubic, ale z pewnością nie łatwo będzie go zapomniec... :D
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Nauczyciel Ósemka - jaki jest?

#25 Post autor: Ninque » środa, 23 października 2013, 08:36

Intan pisze:Mój nauczyciel historii z liceum jest Ósemką.
Mamy pięć lekcji historii w tygodniu..
;)
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Nauczyciel Ósemka - jaki jest?

#26 Post autor: Intan » sobota, 26 października 2013, 19:23

Kapar, uczy WOS-u i historii. Uuu. 3 lekcje WOS-u w tygodniu, czyli razem to minimum 8 razy w tygodniu się widujemy. Patrzeć już na siebie nie możemy, zwłaszcza że jak tylko się da, to mamy z nim zastępstwa, żeby się wyrobić z materiałem. .-. Masakra. I masz rację, niełatwo go będzie zapomnieć. :lol:
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

ODPOWIEDZ