Test na wewnętrznego bohatera

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re:

#346 Post autor: boogi » sobota, 21 stycznia 2012, 19:33

Zmiany, zmiany, zmiany...
Spoiler:
Archetyp Liczba punktów Aktywność
Niewinny 10 aktywny
Sierota 8 nieaktywny
Wędrowiec 12 aktywny
Wojownik 16 bardzo aktywny
Męczennik 15 bardzo aktywny
Mag 21 bardzo aktywny

Zamieniłem wędrowca na wojownika... zamienił stryjek siekierkę na kijek :lol:


"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Rozpoznanie typu

#347 Post autor: Venus w Raku » niedziela, 22 stycznia 2012, 07:59

boogi pisze:Memory - archetyp Sieroty, Venus - archetyp Męczennika, Pierzasta archetyp Wędrowca ;)
To znaczy, że jestem Dawcą? Możliwe, że bardzo głęboko wewnętrznie jestem, ale nie umiem tego wyegzekwować w realnym życiu. Przyjęłam sobie jedynkowe motywacje. No, i nie jestem podobna do żadnej Dwójki, którą znam.

Dla zainteresowanych, poniżej są opisy archetypów. Opisy, które bardzo mi się podobają.
Niewinny
Sierota
Męczennik
Wędrowiec
Wojownik
Mag (Czarodziej)
Może są tam jeszcze inne, ale w tej chwili nie znalazłam nic więcej.
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Test na wewnętrznego bohatera

#348 Post autor: Irranea » niedziela, 22 stycznia 2012, 11:33

Niewinny 2 nieaktywny
Sierota 8 nieaktywny
Wędrowiec 16 bardzo aktywny
Wojownik 18 bardzo aktywny
Męczennik 6 nieaktywny
Mag 21 bardzo aktywny

Hm?

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Rozpoznanie typu

#349 Post autor: yusti » niedziela, 22 stycznia 2012, 12:08

Sierota pisze:Ludzie o takim wyposażeniu psychicznym żywią przekonanie, że inni istnieją po to, aby uczynić ich życie satysfakcjonującym. Nieuchronna rozbieżność tych oczekiwań z rzeczywistością wywołuje gniew, złość, a nawet cynizm.
jak ty to robisz venus, ze tego nie masz?
Sieroty można przyrównać do rozczarowanych idealistów, dla których realność życia jest tym okrutniejsza, im lepsze było ich wyobrażenie o idealnym świecie. Skoro świat ich zawiódł, postrzegają go odtąd jako zły i zagrażający, a innych ludzi jako nieprzewidywalnych, nieuczciwych lub podstępnych. Dlatego dominującym uczuciem, jakie ich odtąd przepełnia jest nieufność i strach przed groźbą wykorzystania, a podstawową motywacją egzystencji – przetrwanie.
jak być 1w9 i nie być S-ą?!

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Test na wewnętrznego bohatera

#350 Post autor: Grin_land » niedziela, 22 stycznia 2012, 13:14

lol, wszystkie nieaktywne mi wyszły...
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Test na wewnętrznego bohatera

#351 Post autor: Snufkin » niedziela, 22 stycznia 2012, 13:35

Bez jaj to jakaś umysłowa patologia albo coś źle odpowiadałaś.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Rozpoznanie typu

#352 Post autor: Pierzasta » niedziela, 22 stycznia 2012, 13:46

Nie wiem czy to tak faktycznie liniowo postępuje. :) Według mnie trochę naciagana jest ta teoria i bardzo literacka. Czy mity i baśnie zawsze mówią prawdę? ;D Ludzie to nie archetypy.

Ja się nie identyfikuję z archetypem wędrowca, który zresztą bardziej pasuje do enneagramowych siódemek, ale niby cały myk polega na tym, że przechodzi się przez wszystkie archetypy od niewinnego do maga. Ja swój obecny stan określiłabym jako coś między wędrowcem a magiem. A po drodze niby powinno być się wojownikiem... ja bym akurat ustawiła to inaczej, najpierw wojownik, potem wędrowiec. :lol:
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Rozpoznanie typu

#353 Post autor: boogi » niedziela, 22 stycznia 2012, 15:30

Venus w Raku pisze:
boogi pisze:Memory - archetyp Sieroty, Venus - archetyp Męczennika, Pierzasta archetyp Wędrowca ;)
To znaczy, że jestem Dawcą?
Nie. Każdy enneatyp, na każdym poziomie rozwoju, przechodzi przez te wszystkie stadia archetypów. Wiąże się to z porządkowaniem pracy trzech Ośrodków - porządkowanie to na każdym poziomie rozwoju wygląda inaczej.

Po osiągnięciu poziomu n człowiek, jako nowy na tym poziomie, jest w stanie Niewinnego. Oczywiście za długo w nim nie pozostanie - bo życie bez przerwy kopie w tyłek. Człowiekowi stało się jakieś kuku - przechodzi w stan Sieroty (zagubienie). I teraz nadchodzi czas, by się odnalazł. Niewinny nie ma potrzeby poszukiwania rozwiązania, bo nie ma problemów (nie dostrzega ich - albo w powodu nieświadomości i o tym teraz mówimy, albo też z powodu takiego że jest już mędrcem/magiem i te problemy już przeszedł i nie są dla niego zaskoczeniem - o tym pomówimy później). Sierota zaś, po utraceniu stanu "niewinnego", czuje że świat jest zły, niedobry, i może albo zostać sierotą :lol: albo wybrać którąś z trzech dróg.
Męczennik, enneagramowo patrząc, odwołuje się do innych ludzi, do społeczeństwa które on wspiera, lub które wspiera jego. Ośrodek Emocji krótko mówiąc (ale nie Triada Emocji).
Wędrowiec, odcinający się od ludzi, nie idący na kompromisy, poszukujący samotnie dobrych rozwiązań - kojarzy się z Ośrodkiem Intelektu (ale nie Triadą Intelektu).
Wojownik, walczący, przyjmujący reżim i dyscyplinę, stanowczy i kontrolujący, to Ośrodek Działania (ale nie Triada Działania).
Gdy już przebudziliśmy się ze stanu Niewinnego, to trafiamy na drogę: jest do droga od Sieroty do Mędrca. Na tej drodze są trzy różne etapy. Można je wykonywać w dowolnej kolejności. Każdy z nich może zająć dowolną ilość czasu (np. 2 lata lub 3 sekundy - wynika to z naszego enneatypu oraz bieżącego (nie)zrównoważenia Ośrodków). Po opanowaniu wszystkich trzech, dobrym ich zrozumieniu, stajemy się Mędrcem - na danym poziomie.
Gdy przejdziemy na poziom n+1 (rozwój), znowu zaczynam tę samą trasę, od Niewinnego...

...a to dlatego, że Niewinny i Mędrzec mają postawy wobec świata podobne: ufność, poczucie bezpieczeństwa, ale u Niewinnego wynika to z nieświadomości, braku wiedzy i doświadczenia, zaś u Mędrca wręcz przeciwnie: ufność wynika z doświadczenia i zdobytej mądrości.
Jednakże, bycie Mędrcem na poziomie n nie zapewnia posiadania wiedzy ani doświadczenia z poziomu n+1, dlatego kolejny cykl trzeba przejść ponownie, by na nowe wyzwania znaleźć nowe odpowiedzi. I by stać się Mędrcem na kolejnym poziomie rozwoju.
Jak widać - cykl archetypów bardzo ładnie wpasowuje się w cykl Poziomów Rozwoju Enneagramu. I pokazuje to też obrazowo, że stać się Mędrcem można dopiero po opanowaniu wszystkich trzech etapów, więc jeżeli ktoś jest naturalnie dobrym Wojownikiem, to by z Wojownika stać się Mędrcem, musi też rozwiązać problemy które napotyka w życiu jako Wędrowiec i Męczennik - musi i z tymi aspektami swojej osobowości się zmierzyć i przyjąć, że istnieją też inne sposoby reagowania: że sposób który dobrze zna nie jest jedyną możliwością.



A czemu Venus skojarzyłem sobie akurat Was w taki sposób? Temu, że Memory w momencie natknięcia się na duży problem reaguje paraliżem (reakcja Sieroty... matko, co to za nazwa), ty Venus reagujesz opieką, pomocą, dobrą radą (Męczennik - odniesienie do innych ludzi, pomoc, poświęcenie - to nie tylko Dwójki robią), a Pierzasta ma to gdzieś :D i nie pomaga wam, ale też i nie przeszkadza, idąc własną drogą (Wędrowiec - istnieje sam dla siebie). Niewinni się temu przyglądają nie rozumiejąc, Wojownik by was okrzyczał "zróbcie coś z tym zamiast tak gadać", a Mag w tym poście wam to wszystko wyjaśnił... ;)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Test na wewnętrznego bohatera

#354 Post autor: Pierzasta » niedziela, 22 stycznia 2012, 21:30

Ja nie pomagam? :shock:
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Test na wewnętrznego bohatera

#355 Post autor: SuperDurson » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 15:06

Mi nie.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Test na wewnętrznego bohatera

#356 Post autor: Pierzasta » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 21:17

Bo nie chcesz. :)
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

muahahaha
Posty: 365
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2011, 18:27

Re: Test na wewnętrznego bohatera

#357 Post autor: muahahaha » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 23:48

Archetyp Liczba punktów Aktywność
Niewinny 13 aktywny
Sierota 16 bardzo aktywny
Wędrowiec 15 bardzo aktywny
Wojownik 11 aktywny
Męczennik 16 bardzo aktywny
Mag 15 bardzo aktywny

ale ostatnio mam doła więc wyniki mogą być trochę zwichrowane ;)

Awatar użytkownika
Tyyr
Posty: 24
Rejestracja: piątek, 3 lutego 2012, 23:36
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków

Re: Test na wewnętrznego bohatera

#358 Post autor: Tyyr » środa, 8 lutego 2012, 14:28

Niewinny 6 nieaktywny
Sierota 9 aktywny
Wędrowiec 17 bardzo aktywny
Wojownik 14 aktywny
Męczennik 9 aktywny
Mag 10 aktywny

Całkiem ciekawy test.
5w4
INTJ

ODPOWIEDZ