Test SCL-90

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
swiatlo
Posty: 365
Rejestracja: sobota, 17 kwietnia 2010, 22:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Na krańcu świata

Test SCL-90

#1 Post autor: swiatlo » sobota, 31 lipca 2010, 22:10

Ten test zbada czy jesteś spox czy chory

http://www.psychologia.net.pl/testy.php?test=scl

Ja np jestem chory :)
Somatyzacje
Skala ta mierzy poczucie dyskomfortu spowodowane dolegliwościami cielesnymi, charakterystycznymi dla nerwic. Pytania obejmują objawy związane z mięśniem sercowym, żołądkiem, układem oddechowym oraz innymi narządami i układami. Uwzględnione zostały także bóle pleców, głowy i mięśni, jak również somatyczne objawy lęku.

Twój wynik - 0.2. Jest to wynik niski. :D :D :D
Natręctwa
Skala ta mierzy myśli i zachowania charakterystyczne dla zespołu obsesyjno-kompulsywnego (czyli natręctwa i czynności przymusowe). Skala ta koncentruje się więc na myślach, impulsach i działaniach, których osoba badana doświadcza jako nie do powstrzymania i nieodpartych, choć niechcianych i nie swoich. W skali tej mieszczą się także ogólniejsze zaburzenia poznawcze (np. pustka w głowie, wspomnienia problemów, kłopotów).

Twój wynik - 1. Jest to wynik przeciętny. :roll: :roll: :roll:
Nadwrażliwość interpersonalna
Skala ta mierzy poczucie nieadekwatności interpersonalnej, niższości, szczególnie w porównaniu z innymi osobami. Osoby uzyskujące wysoki wynik w tej skali mają skłonność do autodeprecjacji, niskiego poczucia własnej warto�ci, niepokoju i dyskomfortu w kontaktach z ludźmi. Charakteryzuje je także poczucie wyczulonej samoświadomości i negatywne oczekiwania odnoszące się do komunikacji interpersonalnej.

Twój wynik - 1.6. Jest to wynik wysoki. :cry: :cry: :cry:
Depresja
Skala ta uwzględnia szeroką grupę objawów wchodzących w skład zespółu depresyjnego. Reprezentowane są objawy dysforii, obniżonego nastroju, jak również utraty zainteresowania jakąkolwiek aktywnością, brak motywacji, brak energii życiowej. Skala ta odzwierciedla także uczucie beznadziejności i bezradności, poznawcze oraz somatyczne objawy depresji. Dwie pozycje odnoszą się do myśli samobójczych.

Twój wynik - 0.6. Jest to wynik niski. :D :D :D
Lęk
Skala ta zawiera objawy i zachowania wiążące się z wysokim poziomem lęku. Zostały w niej uwzględnione ogólne wskaźniki, takie jak niepokój, nerwowość, napięcie, a także somatyczne objawy lęku, jak kołatanie lub przyśpieszone bicie serca. Poszczególne punkty odnoszą się do uogólnionego lęku, ataków paniki oraz jeden dotyczy uczucia dysocjacji.

Twój wynik - 1.9. Jest to wynik wysoki. :cry: :cry: :cry:
Wrogość
Skala mierząca poziom wrogości jest skonstruowana w oparciu o trzy kategorie: myśli, uczucia i zachowania. Punkty tej skali odnoszą się do uczuć rozdrażnienia, irytacji, impulsywnego niszczenia przedmiotów oraz częstych i niekontrolowanych wybuchów złości.

Twój wynik - 0.7. Jest to wynik przeciętny. :roll: :roll: :roll:
Fobie
Skala ta obejmuje epizody ostrych stanów lękowych lub agorafobii. W punktach tej skali są reprezentowane lęki związane z podróżowaniem, otwartymi przestrzeniami, tłumem czy miejscami publicznymi i pojazdami. Dodatkowo dołączono kilka punktów przedstawiających zachowania związane z fobiami społecznymi.

Twój wynik - 1.1. Jest to wynik wysoki. :cry: :cry: :cry:
Myślenie paranoidalne
Skala ta mierzy objawy myślenia paranoidalnego. Punkty tej skali odnoszą się do myślenia projekcyjnego, wrogości, podejrzliwości, egocentryzmu, iluzji, braku autonomii i urojeń wielkościowych.

Twój wynik - 2. Jest to wynik bardzo wysoki. :cry: :cry: :cry: :oops: :oops: :oops:
Psychotyczność
Skala obejmuje zarówno zachowania typowo psychotyczne, jak i charakterystyczne dla rzekomego procesu psychotycznego. Cztery pozycje zawierają osiowe objawy schizofrenii wymieniane przez Schneidera: omamy słuchowe, transmitowanie myśli, kontrolowanie myśli z zewnątrz i nasyłanie myśli, jak również mniej znaczące psychotyczne zachowania, będące wskaźnikami schizoidalnego stylu życia .

Twój wynik - 0.2. Jest to wynik niski. :D






Myślenie paranoidalne
Lęk
Fobie

No typowe dla niezdrowej 6 zbadaj czy ty jesteś ok i wyślij test. Okaże się czy ludzie na forum są zdrowi lub jak kto woli czy ludzie na forum mają wysoki stan zdrowia


Wątek przeniesiony z działu "Hyde Park". /Rinn/


troll ze schizofrenią

Awatar użytkownika
greenlight
Posty: 280
Rejestracja: wtorek, 1 czerwca 2010, 14:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Test SCL-90

#2 Post autor: greenlight » sobota, 31 lipca 2010, 22:37

Mój wynik:

Somatyzacje: Twój wynik - 0.6. Jest to wynik przeciętny.

Natręctwa: Twój wynik - 2. Jest to wynik wysoki.

Nadwrażliwość interpersonalna: Twój wynik - 3.7. Jest to wynik bardzo wysoki.

Depresja: Twój wynik - 2.5. Jest to wynik bardzo wysoki.

Lęk: Twój wynik - 0.8. Jest to wynik przeciętny.

Wrogość: Twój wynik - 2. Jest to wynik bardzo wysoki.

Fobie: Twój wynik - 1.1. Jest to wynik wysoki.

Myślenie paranoidalne: Twój wynik - 2.7. Jest to wynik bardzo wysoki.

Psychotyczność: Twój wynik - 1.9. Jest to wynik bardzo wysoki.

Czy jestem ok?
To wszystko czego chcę
To wszystko czego mi brak
To wszystko czego ja nigdy nie będę miał

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Test SCL-90

#3 Post autor: jouziou » sobota, 31 lipca 2010, 22:40

Somatyzacje: Twój wynik - 0.3. Jest to wynik niski.

Natręctwa: Twój wynik - 0.6. Jest to wynik niski.

Nadwrażliwość interpersonalna: Twój wynik - 0.6. Jest to wynik niski.

Depresja: Twój wynik - 0.8. Jest to wynik niski.

Lęk: Twój wynik - 0.5. Jest to wynik niski.

Wrogość: Twój wynik - 0.8. Jest to wynik przeciętny.

Fobie: Twój wynik - 0.3. Jest to wynik niski.

Myślenie paranoidalne: Twój wynik - 0.8. Jest to wynik przeciętny.

Psychotyczność: Twój wynik - 0.4. Jest to wynik niski.
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Test SCL-90

#4 Post autor: And » sobota, 31 lipca 2010, 22:40

Somatyzacje
Twój wynik - 0.8. Jest to wynik przeciętny.

Natręctwa
Twój wynik - 1.6. Jest to wynik wysoki.

Nadwrażliwość interpersonalna
Twój wynik - 2. Jest to wynik bardzo wysoki.

Depresja
Twój wynik - 1.2. Jest to wynik przeciętny.

Lęk
Twój wynik - 1.2. Jest to wynik wysoki.

Wrogość
Twój wynik - 0.3. Jest to wynik niski.

Fobie
Twój wynik - 0.7. Jest to wynik przeciętny.

Myślenie paranoidalne
Twój wynik - 2.2. Jest to wynik bardzo wysoki.

Psychotyczność
Twój wynik - 1. Jest to wynik przeciętny.

Ciekawe. Bardzo wysoki wynik myślenia paranoidalnego, chociaż dolegliwości pasują do mnie tak sobie. Zapewne wpływ na wynik tej części miały odpowiedzi twierdzące na pytania typu "czy jesteś niezrozumiany", na które odpowiadałem twierdząco, nie dlatego, że widzę jakiś spisek ludzkości przeciwko mnie, ale dlatego, że moje piątkowe samotnictwo jest niezrozumiane w zdominowanym przez ekstrawertyków otoczeniu.

Awatar użytkownika
swiatlo
Posty: 365
Rejestracja: sobota, 17 kwietnia 2010, 22:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Na krańcu świata

Re: Test SCL-90

#5 Post autor: swiatlo » sobota, 31 lipca 2010, 22:45

greenlight pisze:Czy jestem ok?
Nie jesteś :) Na pewno odpowiadałeś na te pytania nie szczerze ja np zbyt zdrowy i doskonały nie jestem ale znam siebie :twisted: więc potrafię odpowiedzieć szczerze jakiś rok temu robiłem ten test prawie wszędzie miałem wynik wysoki od tego czasu mało co się zmieniło a wynik jest inny.Lepiej się skup na tym co przyswaja ci problemy
troll ze schizofrenią

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Test SCL-90

#6 Post autor: And » sobota, 31 lipca 2010, 22:49

Poza tym zdaje mi się, że ten test trochę głupio nalicza te punkty. Trzebaby prawie w każdym pytaniu zaznaczać odpowiedź "wcale", żeby wyjść na zdrowego, a niektóre osoby (w tym ja) mają tendencję do wybierania odpowiedzi bardziej umiarkowanych, gdy pojawią się choćby drobne wątpliwości, choć spokojnie mogłyby zaznaczyć z czystym sumieniem to "wcale".

Awatar użytkownika
kama.zielona
Posty: 922
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2009, 00:33
Enneatyp: Obserwator

Re: Test SCL-90

#7 Post autor: kama.zielona » sobota, 31 lipca 2010, 22:58

Somatyzacje
Twój wynik - 2.8. Jest to wynik bardzo wysoki.

Natręctwa
Twój wynik - 1.6. Jest to wynik wysoki.

Nadwrażliwość interpersonalna
Twój wynik - 1.7. Jest to wynik wysoki.

Depresja
Twój wynik - 2.3. Jest to wynik bardzo wysoki.

Lęk
Twój wynik - 1. Jest to wynik przeciętny.

Wrogość
Twój wynik - 0.2. Jest to wynik niski.

Fobie
Twój wynik - 0.9. Jest to wynik wysoki.

Myślenie paranoidalne
Twój wynik - 2.8. Jest to wynik bardzo wysoki.

Psychotyczność
Twój wynik - 1.3. Jest to wynik wysoki.



To jest śmieszne. Ja jestem zdrowa, a ten test jest zepsuty :/
Uważam siebie za inteligentnego, wrażliwego człowieka o duszy błazna, która przejmuje nade mną kontrolę w najważniejszych chwilach.

Awatar użytkownika
greenlight
Posty: 280
Rejestracja: wtorek, 1 czerwca 2010, 14:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Test SCL-90

#8 Post autor: greenlight » sobota, 31 lipca 2010, 23:12

swiatło, dlaczego uważasz, że nie szczerze? Jesteśmy porąbani – ja albo test, albo ja i test.
To wszystko czego chcę
To wszystko czego mi brak
To wszystko czego ja nigdy nie będę miał

Kryzysowa_narzeczona
Posty: 302
Rejestracja: niedziela, 8 marca 2009, 13:39

Re: Test SCL-90

#9 Post autor: Kryzysowa_narzeczona » sobota, 31 lipca 2010, 23:27

Somatyzacje: 0.3. Jest to wynik niski.
Natręctwa: 0.7. Jest to wynik niski.
Nadwrażliwość interpersonalna: 1.4. Jest to wynik wysoki.
Depresja: 1.2. Jest to wynik przeciętny.
Lęk: 0.2. Jest to wynik niski.
Wrogość: 0.3. Jest to wynik niski.
Fobie: 0.1. Jest to wynik niski.
Myślenie paranoidalne: 0.7. Jest to wynik niski.
Psychotyczność: 0.5. Jest to wynik niski.

Eee, jestem zdrowa :)

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Test SCL-90

#10 Post autor: Rilla » niedziela, 1 sierpnia 2010, 01:08

Czy jest na sali ktoś, kto w jakiejś kategorii dostał pełne trzy punkty? xD [edit]A, teraz dopiero zauważyłam greenlight. Pocieszyło mnie to. :lol: [/edit]

Somatyzacje- 0.5- wynik niski
Natręctwa- 1.7. -wysoki
Nadwrażliwość interpersonalna- 3. - bardzo wysoki
Depresja- 2.1.- bardzo wysoki
Lęk- 1.7. - wysoki
Wrogość- 1. - wysoki
Fobie- 1.6. - bardzo wysoki
Myślenie paranoidalne- 2. - bardzo wysoki
Psychotyczność- 1.8.- bardzo wysoki

Ogólnie fajny teścik. Lubię takie.
Problem tego testu polega jednak na tym, że wystarczy mieć problemy zdrowotne somatyczne, by cały obraz został zaburzony. Często miewam uczucie, że niebo chce mi się zwalić na głowę, czuję ogarniające mnie przerażenie itd, ale mam po prostu zajęcze serce, a nie problem z lękiem natury psychicznej.
A to, że pustka w głowie jest związana z natręctwami, mnie zaskoczyło. Nie spodziewałam się tego, choć prawda, taka pustka jest niezwykle natrętna. Myśli też mam natrętne, nachalne, więc się niby zgadza, ale żeby te problemy zaliczyć do natręctw... Nie czuję się przekonana.
A skąd tyle psychotyczności i paranoi mi się nabiło, to już nie rozumiem.
Czuję się zdrowa i zdrowa jestem. A ta depresja, nadwrażliwość? Et, robienie z igły widły. Kto nigdy o śmierci nie myślał? No i ja po prostu jestem jaka jestem, i się z tym pogodziłam, a nie że się deprecjonuję. :roll:
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
chupser
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 5 października 2008, 21:55

Re: Test SCL-90

#11 Post autor: chupser » niedziela, 1 sierpnia 2010, 01:22

Somatyzacje
Skala ta mierzy poczucie dyskomfortu spowodowane dolegliwościami cielesnymi, charakterystycznymi dla nerwic. Pytania obejmują objawy związane z mięśniem sercowym, żołądkiem, układem oddechowym oraz innymi narządami i układami. Uwzględnione zostały także bóle pleców, głowy i mięśni, jak również somatyczne objawy lęku.

Twój wynik - 0. Jest to wynik niski.
Natręctwa
Skala ta mierzy myśli i zachowania charakterystyczne dla zespołu obsesyjno-kompulsywnego (czyli natręctwa i czynności przymusowe). Skala ta koncentruje się więc na myślach, impulsach i działaniach, których osoba badana doświadcza jako nie do powstrzymania i nieodpartych, choć niechcianych i nie swoich. W skali tej mieszczą się także ogólniejsze zaburzenia poznawcze (np. pustka w głowie, wspomnienia problemów, kłopotów).

Twój wynik - 0.4. Jest to wynik niski.
Nadwrażliwość interpersonalna
Skala ta mierzy poczucie nieadekwatności interpersonalnej, niższości, szczególnie w porównaniu z innymi osobami. Osoby uzyskujące wysoki wynik w tej skali mają skłonność do autodeprecjacji, niskiego poczucia własnej warto�ci, niepokoju i dyskomfortu w kontaktach z ludźmi. Charakteryzuje je także poczucie wyczulonej samoświadomości i negatywne oczekiwania odnoszące się do komunikacji interpersonalnej.

Twój wynik - 0.1. Jest to wynik niski.
Depresja
Skala ta uwzględnia szeroką grupę objawów wchodzących w skład zespółu depresyjnego. Reprezentowane są objawy dysforii, obniżonego nastroju, jak również utraty zainteresowania jakąkolwiek aktywnością, brak motywacji, brak energii życiowej. Skala ta odzwierciedla także uczucie beznadziejności i bezradności, poznawcze oraz somatyczne objawy depresji. Dwie pozycje odnoszą się do myśli samobójczych.

Twój wynik - 0.2. Jest to wynik niski.
Lęk
Skala ta zawiera objawy i zachowania wiążące się z wysokim poziomem lęku. Zostały w niej uwzględnione ogólne wskaźniki, takie jak niepokój, nerwowość, napięcie, a także somatyczne objawy lęku, jak kołatanie lub przyśpieszone bicie serca. Poszczególne punkty odnoszą się do uogólnionego lęku, ataków paniki oraz jeden dotyczy uczucia dysocjacji.

Twój wynik - 0. Jest to wynik niski.
Wrogość
Skala mierząca poziom wrogości jest skonstruowana w oparciu o trzy kategorie: myśli, uczucia i zachowania. Punkty tej skali odnoszą się do uczuć rozdrażnienia, irytacji, impulsywnego niszczenia przedmiotów oraz częstych i niekontrolowanych wybuchów złości.

Twój wynik - 1.3. Jest to wynik wysoki.

Fobie
Skala ta obejmuje epizody ostrych stanów lękowych lub agorafobii. W punktach tej skali są reprezentowane lęki związane z podróżowaniem, otwartymi przestrzeniami, tłumem czy miejscami publicznymi i pojazdami. Dodatkowo dołączono kilka punktów przedstawiających zachowania związane z fobiami społecznymi.

Twój wynik - 0. Jest to wynik niski.
Myślenie paranoidalne
Skala ta mierzy objawy myślenia paranoidalnego. Punkty tej skali odnoszą się do myślenia projekcyjnego, wrogości, podejrzliwości, egocentryzmu, iluzji, braku autonomii i urojeń wielkościowych.

Twój wynik - 1.2. Jest to wynik wysoki
.
Psychotyczność
Skala obejmuje zarówno zachowania typowo psychotyczne, jak i charakterystyczne dla rzekomego procesu psychotycznego. Cztery pozycje zawierają osiowe objawy schizofrenii wymieniane przez Schneidera: omamy słuchowe, transmitowanie myśli, kontrolowanie myśli z zewnątrz i nasyłanie myśli, jak również mniej znaczące psychotyczne zachowania, będące wskaźnikami schizoidalnego stylu życia .

Twój wynik - 0.1. Jest to wynik niski.


Pamiętaj także, że wyniki tu uzyskane mają jedynie ograniczoną wartość informacyjną i nie mogą zastąpić indywidualnej diagnozy psychologicznej, ani diagnozy lekarskiej. O ile kwestionariusz SCL-90 może być z powodzeniem stosowany do grupowych badań nad efektownością psychoterapii, to jednak do indywidualnych wyników należy podchodzić z dużą ostrożnością.
Spoiler:

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Test SCL-90

#12 Post autor: SuperDurson » niedziela, 1 sierpnia 2010, 01:40

Ten test jest tak ukierunkowany, aby pokazywać powiązania między bólem i lękiem i to dokładnie robi, ale zero w nim finezji.

Somatyzacje - 0.9. przeciętny.
Natręctwa - 0.4. niski.
Nadwrażliwość interpersonalna - 0.1. niski.
Depresja- 0.3. niski.
Lęk - 2. bardzo wysoki.
Wrogość - 1. wysoki.
Fobie - 0. niski.
Myślenie paranoidalne - 0. niski.
Psychotyczność - 0.5. niski.

Mój komentarz jest krótki:
  • "ADHD się nie wybiera - to ADHD wybiera Ciebie" :mrgreen:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Rinn
VIP
VIP
Posty: 695
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:12
Kontakt:

Re: Test SCL-90

#13 Post autor: Rinn » niedziela, 1 sierpnia 2010, 01:56

Somatyzacje - 0.3. Jest to wynik niski.
Natręctwa - 0.9. Jest to wynik przeciętny.
Nadwrażliwość interpersonalna - 1.7. Jest to wynik wysoki.
Depresja - 1.2. Jest to wynik przeciętny.
Lęk - 1. Jest to wynik przeciętny.
Wrogość - 0.2. Jest to wynik niski.
Fobie - 0.6. Jest to wynik przeciętny.
Myślenie paranoidalne - 1.5. Jest to wynik wysoki.
Psychotyczność - 0.3. Jest to wynik niski.
w lęku nie ma nic
czego trzeba by się bać

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

Re: Test SCL-90

#14 Post autor: NoMatter » niedziela, 1 sierpnia 2010, 02:05

Somatyzacje
Skala ta mierzy poczucie dyskomfortu spowodowane dolegliwościami cielesnymi, charakterystycznymi dla nerwic. Pytania obejmują objawy związane z mięśniem sercowym, żołądkiem, układem oddechowym oraz innymi narządami i układami. Uwzględnione zostały także bóle pleców, głowy i mięśni, jak również somatyczne objawy lęku.

Twój wynik - 0.7. Jest to wynik przeciętny.


Natręctwa
Skala ta mierzy myśli i zachowania charakterystyczne dla zespołu obsesyjno-kompulsywnego (czyli natręctwa i czynności przymusowe). Skala ta koncentruje się więc na myślach, impulsach i działaniach, których osoba badana doświadcza jako nie do powstrzymania i nieodpartych, choć niechcianych i nie swoich. W skali tej mieszczą się także ogólniejsze zaburzenia poznawcze (np. pustka w głowie, wspomnienia problemów, kłopotów).

Twój wynik - 1.3. Jest to wynik przeciętny.


Nadwrażliwość interpersonalna
Skala ta mierzy poczucie nieadekwatności interpersonalnej, niższości, szczególnie w porównaniu z innymi osobami. Osoby uzyskujące wysoki wynik w tej skali mają skłonność do autodeprecjacji, niskiego poczucia własnej wartoœci, niepokoju i dyskomfortu w kontaktach z ludźmi. Charakteryzuje je także poczucie wyczulonej samoświadomości i negatywne oczekiwania odnoszące się do komunikacji interpersonalnej.

Twój wynik - 0.3. Jest to wynik niski.


Depresja
Skala ta uwzględnia szeroką grupę objawów wchodzących w skład zespółu depresyjnego. Reprezentowane są objawy dysforii, obniżonego nastroju, jak również utraty zainteresowania jakąkolwiek aktywnością, brak motywacji, brak energii życiowej. Skala ta odzwierciedla także uczucie beznadziejności i bezradności, poznawcze oraz somatyczne objawy depresji. Dwie pozycje odnoszą się do myśli samobójczych.

Twój wynik - 1.3. Jest to wynik wysoki.


Lęk
Skala ta zawiera objawy i zachowania wiążące się z wysokim poziomem lęku. Zostały w niej uwzględnione ogólne wskaźniki, takie jak niepokój, nerwowość, napięcie, a także somatyczne objawy lęku, jak kołatanie lub przyśpieszone bicie serca. Poszczególne punkty odnoszą się do uogólnionego lęku, ataków paniki oraz jeden dotyczy uczucia dysocjacji.

Twój wynik - 0.4. Jest to wynik niski.


Wrogość
Skala mierząca poziom wrogości jest skonstruowana w oparciu o trzy kategorie: myśli, uczucia i zachowania. Punkty tej skali odnoszą się do uczuć rozdrażnienia, irytacji, impulsywnego niszczenia przedmiotów oraz częstych i niekontrolowanych wybuchów złości.

Twój wynik - 0.5. Jest to wynik niski.


Fobie
Skala ta obejmuje epizody ostrych stanów lękowych lub agorafobii. W punktach tej skali są reprezentowane lęki związane z podróżowaniem, otwartymi przestrzeniami, tłumem czy miejscami publicznymi i pojazdami. Dodatkowo dołączono kilka punktów przedstawiających zachowania związane z fobiami społecznymi.

Twój wynik - 0. Jest to wynik niski.


Myślenie paranoidalne
Skala ta mierzy objawy myślenia paranoidalnego. Punkty tej skali odnoszą się do myślenia projekcyjnego, wrogości, podejrzliwości, egocentryzmu, iluzji, braku autonomii i urojeń wielkościowych.

Twój wynik - 1. Jest to wynik przeciętny.


Psychotyczność
Skala obejmuje zarówno zachowania typowo psychotyczne, jak i charakterystyczne dla rzekomego procesu psychotycznego. Cztery pozycje zawierają osiowe objawy schizofrenii wymieniane przez Schneidera: omamy słuchowe, transmitowanie myśli, kontrolowanie myśli z zewnątrz i nasyłanie myśli, jak również mniej znaczące psychotyczne zachowania, będące wskaźnikami schizoidalnego stylu życia .

Twój wynik - 0.6. Jest to wynik przeciętny.


Pamiętaj także, że wyniki tu uzyskane mają jedynie ograniczoną wartość informacyjną i nie mogą zastąpić indywidualnej diagnozy psychologicznej, ani diagnozy lekarskiej. O ile kwestionariusz SCL-90 może być z powodzeniem stosowany do grupowych badań nad efektownością psychoterapii, to jednak do indywidualnych wyników należy podchodzić z dużą ostrożnością.
Lol. Nie, nie mam depresji.
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Muskaterne
Posty: 13
Rejestracja: środa, 2 maja 2007, 16:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Test SCL-90

#15 Post autor: Muskaterne » niedziela, 1 sierpnia 2010, 02:19

Somatyzacje - 0.3. wynik niski
Natręctwa - 2.1. wynik bardzo wysoki
Nadwrażliwość interpersonalna - 3. wynik bardzo wysoki
Depresja - 2.2. wynik bardzo wysoki
Lęk - 1.6. wynik wysoki
Wrogość - 0.7. wynik przeciętny
Fobie - 3. wynik bardzo wysoki
Myślenie paranoidalne - 1. wynik przeciętny
Psychotyczność - 1. wynik przeciętny
Test uświadomił mi, że to nie jest normalne tak się czuć. Lata lecą a człowiek przyzwyczaja się do lęków, obsesji i zapomina, że mógłby bez nich żyć.
9

ODPOWIEDZ