Drodzy Czwórkowcy - zakochaliście się kiedyś w Piątce?

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Van Rijn
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 17 lipca 2007, 10:44

Drodzy Czwórkowcy - zakochaliście się kiedyś w Piątce?

#1 Post autor: Van Rijn » wtorek, 17 lipca 2007, 11:50

Moi Drodzy,

Mam prośbę o podzielenie się doświadczeniami. W grupie tematów dotyczących "piątek" założyłem temat:

http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic.php?t=1304

dotyczący mocnego zauroczenia pewną fantastyczną Piątką.
Jeśli ktoś miał podobne doświadczenia, proszę o wpisy!
Pozdrawiam serdecznie,

van Rijn


-----
4w3

Awatar użytkownika
Nif
Posty: 372
Rejestracja: wtorek, 19 grudnia 2006, 09:34
Lokalizacja: z Krainy Mgieł
Kontakt:

#2 Post autor: Nif » wtorek, 17 lipca 2007, 14:39

Moja najlepsza przyjaciółka jest piątką. I na samym początku byłam w niej zakochana, zupełnie nieerotycznie, ale to było zakochanie. Z tym, że w naszym przypadku wszystko rozwinęło się bardzo naturalnie, obie byłyśmy sobą zafascynowane. I nie było tego męsko-damskiego, erotycznego komponentu, który na przykład we mnie, budzi mnóstwo lęku i blokuje moje relacje z mężczyznami.

Ale gdy rozmawiamy o związkach: moja przyjaciółka zupełnie nie ma na to ochoty, mimo 25 lat wcale nie czuje się na związek gotowa. Może tego nie potrzebuje. Bardziej fascynują ją rozrywki intelektualne. Przegania wszystkich chętnych panów.

A jak relacja 4w3 i 5w4? Zgrzyta, sporo zgrzyta. Ją denerwuje moje doły i to, że najmniejsza głupotka to dla mnie problem nie do pokonania. Mnie złości, że jej nic nie cieszy, nic jej nie zadowala, zawsze coś jest nie tak. Taka wieczna malkontentka. A mimo to potrafimy się z sobą dogadać, rozumiemy się i dobrze nam razem. Może właśnie dlatego, że jesteśmy tak różne, a jednak podobne?
Emo i dumna z tego
4w3 , ENFP

Awatar użytkownika
Van Rijn
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 17 lipca 2007, 10:44

#3 Post autor: Van Rijn » wtorek, 17 lipca 2007, 14:49

Droga Nif, uśmiecham się pod nosem, jak czytam to, co piszesz, bo Twoja Piątka bardzo przypomina moją Piątkę:
- rozrywki intelektualne (i w ogóle myślenie) zdają się być ważniejsze niż relacje;
- troszeczkę malkontenctwa też u niej widzę (że to to komercja, a to jej się nie podoba, itp. itp).
A mimo to kochane te nasze Piątki i nie można się czasem od nich oderwać, prawda?

PS Akurat mnie element erotyczny damsko-męski w ogóle nie blokuje, co najwyżej moją Piątkę :)
-----
4w3

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#4 Post autor: impos animi » środa, 18 lipca 2007, 22:48

Nie wiem czy to miłość, nie chcę nadużywać tego słowa, wydaje mi się, że to jeszcze za wcześnie, aby mówić o miłości, ale od roku przechodzę wydłużony okres fascynacji(?) pewną 5w4.
Nasze relacje pną się do góry, choć bardzo powoli. Na płaszczyźnie intelektulanej prawie od razu znaleźliśmy porozumienie i szybko zaczęliśmy się ze sobą dogadywać, sam nawet kiedyś stwierdził, że nadajemy na tych samych falach, a to nieczęsto mu się zdarza. Ostatnio jest nawet jakby coraz lepiej, ale na poruszanej już tutaj płaszczyźnie damsko-męskiej bardzo słabo to się rozwija. Jako emocjonalny niedorozwój sama nie lubię, kiedy zbyt szybko się wszystko dzieje, ale muszę przyznać, że uwielbiam dotyk bliskiej osoby, którego z jego strony mi brakuje, a który ostatnio spotyka mnie ze strony pewnej siódemki, którą staram się odpychać, choć z pewnym bólem.
W zasadzie to nie mam już wątpliwości co do tego, że ten 5w4 jest dla mnie dużo ważniejszy niż 7, ale to, że siódemce zbliżanie się wychodzi mimo wszystko łatwiej też ma jakąś moc, której oddziaływanie staram się w sobie wygaszać, co mi się nawet trochę udaje.

W zasadzie jak to czytam, to sytuacja to wydaje mi się mało godna uwagi, ale prosiłeś o podzielenie się swoimi doświadczeniami, więc się dzielę, chociaż to co powyżej napisałam wydaje mi się jakieś takie hmm, bez sensu.
Mam wrażenie, że miałabym jeszcze coś dodania, ale jakoś nie dzisiaj... Hmm...
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
Van Rijn
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 17 lipca 2007, 10:44

#5 Post autor: Van Rijn » czwartek, 19 lipca 2007, 14:50

Dzięki, impos animi. Może fajna ta Siódemka:)
-----
4w3

Awatar użytkownika
wloczega
Posty: 301
Rejestracja: wtorek, 3 kwietnia 2007, 00:05
Enneatyp: Indywidualista

#6 Post autor: wloczega » czwartek, 19 lipca 2007, 15:42

Gdzieś był już podobny temat, może na forum 5? i pisałam o tym. Mój związek z 5 - b. trudny, kompletna porażka, zero satysfakcji.
Włóczyłem się - z rękoma w podartych kieszeniach,
W bluzie, co już nieziemską prawie była bluzą,
Szedłem pod niebiosami, wierny ci o Muzo !
Oh! la la! co za miłość widziałem w marzeniach !

Zygmuntowa
Posty: 17
Rejestracja: czwartek, 17 maja 2007, 23:31
Lokalizacja: Poznań

#7 Post autor: Zygmuntowa » piątek, 20 lipca 2007, 20:07

Ja także wpadłam w pułapkę zakochania w Piątce, a konkretniej w 5w4.. Co dziwne, sam zaczął tą znajomość. Ale znudził się mną akurat w momencie, gdy zaczęły rodzić się we mnie uczucia. Wcześniej sądziłam, że skoro tak długo ze mną wytrzymał (5-6 miesięcy), to jest wart tego, by ulokować w Nim uczucia.. Ale jakaż wielka pomyłka! Szkoda, że trafiłam na faceta bez serca.. Teraz muszę płacić zbyt wysoką cenę za swój błąd! Jednak wydaje mi się, że gdyby On się otworzył na uczucia, stworzylibyśmy coś głębokiego i wartościowego..
4w5 czyli po-Włócząca sercem

Awatar użytkownika
mls
Posty: 25
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 20:58
Lokalizacja: z wykopalisk

#8 Post autor: mls » czwartek, 9 sierpnia 2007, 22:07

Zygmuntowa pisze:Ja także wpadłam w pułapkę zakochania w Piątce, a konkretniej w 5w4
Dokładnie tak samo. A niedługo usłyszymy marsza weselnego...
Obrazek

Always forgive your enemies, nothing annoys them so much

so close, yet so far...

4w5 :D

Awatar użytkownika
minou
Posty: 275
Rejestracja: czwartek, 26 lipca 2007, 14:52

#9 Post autor: minou » czwartek, 9 sierpnia 2007, 23:09

5w4 mają coś w sobie.... nieprawdaż :wink: Niedostępne, ale jak interesujące...
-
"Prawda leży zazwyczaj pośrodku, najczęściej bez nagrobka."

Macierzanka
Posty: 8
Rejestracja: środa, 8 sierpnia 2007, 21:16

#10 Post autor: Macierzanka » czwartek, 9 sierpnia 2007, 23:19

hehe, widzę, że to popularne przyciąganie - mój Luby to też 5w4

kochamy się bardzo, odczuwamy się głęboko, ale przydałby się jeszcze ktoś, kto nas rozweseli, kiedy oboje mamy :cry:
Podróżujesz nie po to, aby zobaczyć nowe, ale żeby inaczej popatrzeć na stare.

4w5

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#11 Post autor: impos animi » czwartek, 9 sierpnia 2007, 23:26

minou pisze:5w4 mają coś w sobie.... nieprawdaż :wink: Niedostępne, ale jak interesujące...
Interesujące, bo niedostępne ;)
A na dodatek jeszcze tajemnicze, często inteligentne, małomówne, godne zaufania i zrównoważone... mrrrr
Oczywiście mowa o raczej zdrowych typach ;)
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#12 Post autor: ewutek » czwartek, 9 sierpnia 2007, 23:27

Buu! Wszyscy tylko mówią, że 5w4 są cacy, a 5 uskrzydleni 6(66) najwyraźniej nie są niekochani. :cry:
minou pisze:5w4 mają coś w sobie.... nieprawdaż :wink: Niedostępne, ale jak interesujące...
5w6 też mają coś w sobie... prawdaż. :) Niedostępne i odpychające...
mls pisze:A niedługo usłyszymy marsza weselnego...
Nie boisz się? 8)
5w6

Awatar użytkownika
minou
Posty: 275
Rejestracja: czwartek, 26 lipca 2007, 14:52

#13 Post autor: minou » czwartek, 9 sierpnia 2007, 23:37

impos animi pisze:Interesujące, bo niedostępne ;)
A na dodatek jeszcze tajemnicze, często inteligentne, małomówne, godne zaufania i zrównoważone... mrrrr
No otóż to. I jak tu się nie interesować :wink:
ewutek pisze:5w6 też mają coś w sobie... prawdaż. Niedostępne i odpychające...
Dla kogo prawdaż, dla tego prawdaż :wink: Ja nic o tym nie wiem. Skupiam się na 5w4 8)
-
"Prawda leży zazwyczaj pośrodku, najczęściej bez nagrobka."

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#14 Post autor: ktośtam » piątek, 10 sierpnia 2007, 16:10

5w6 też mają coś w sobie... prawdaż. Niedostępne i odpychające...
Co ty piszesz? :twisted: 5w6 to moj ulubiony typ jest. :lol: W każdm razie najbardziej interesujący...

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#15 Post autor: Czekolada » piątek, 10 sierpnia 2007, 16:19

Buu! Wszyscy tylko mówią, że 5w4 są cacy, a 5 uskrzydleni 6(66) najwyraźniej nie są niekochani. Crying or Very sad
Widzisz Ewutku, coś nas jednak łączy. Siedem kochają, ale 7w6 już nie :cry: .

ODPOWIEDZ