Kariera zawodowa

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
amiqa
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 20:14
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Kariera zawodowa

#301 Post autor: amiqa » sobota, 23 kwietnia 2011, 21:00

A ja robię to co lubię, czyli piszę... TYlko że chciałabym jeszcze zarabiać na pisaniu tekstów piosenek.



Progrodersja
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 20:36
Enneatyp: Indywidualista

Re: Kariera zawodowa

#302 Post autor: Progrodersja » wtorek, 26 lipca 2011, 20:27

Najlepszym kierunkiem studiów dla 4 jest MISH.Kiedyś na to pójdę 8)
4w5

Awatar użytkownika
szerfi1991
Posty: 476
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2011, 02:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Gniezno

Re: Kariera zawodowa

#303 Post autor: szerfi1991 » wtorek, 26 lipca 2011, 20:30

Lista rzeczy które mógłbym robić jest długa :P
Ale co tak naprawdę wchodzi w rachubę to:
-psychologia
-wojsko
-własna firma
-polityka
4w5
"By żyć trzeba czuć"
"Chcieć znaczy móc, móc nie znaczy chcieć"

Progrodersja
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 20:36
Enneatyp: Indywidualista

Re: Kariera zawodowa

#304 Post autor: Progrodersja » wtorek, 26 lipca 2011, 20:36

Czemu wojsko :roll:
4w5

Awatar użytkownika
szerfi1991
Posty: 476
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2011, 02:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Gniezno

Re: Kariera zawodowa

#305 Post autor: szerfi1991 » wtorek, 26 lipca 2011, 20:39

A czemu nie?
Zawsze chciałem latać na F16 ale to nierealne niestety...
Wojsko bo dobrze płaci, św spokój od rodziców, szybka emerytura, bo wiem że mi się by to podobało...
Jest tylko jedno ale, dziewczyna...
4w5
"By żyć trzeba czuć"
"Chcieć znaczy móc, móc nie znaczy chcieć"

Awatar użytkownika
MartiniB
Posty: 774
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:06

Re: Kariera zawodowa

#306 Post autor: MartiniB » wtorek, 26 lipca 2011, 20:41

szerfi1991 pisze:Jest tylko jedno ale, dziewczyna...
Przecież na misjach mają dziwki.

Awatar użytkownika
szerfi1991
Posty: 476
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2011, 02:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Gniezno

Re: Kariera zawodowa

#307 Post autor: szerfi1991 » wtorek, 26 lipca 2011, 20:43

E tam, to nie to samo :roll:
4w5
"By żyć trzeba czuć"
"Chcieć znaczy móc, móc nie znaczy chcieć"

Awatar użytkownika
IstariDreamer
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 25 stycznia 2011, 12:10
Lokalizacja: Right here

Re: Kariera zawodowa

#308 Post autor: IstariDreamer » wtorek, 14 lutego 2012, 16:52

Rilla pisze:
IstariDreamer pisze:Teraz planuję wybrać zawód, który da mi odpowiedni poziom niezależności, pozwoli przeżyć i nie wykończy mnie fizycznie i psychicznie. Taki, który będzie mi przeszkadzał w robieniu tego, czego naprawdę chcę w jak najmniejszym stopniu.
Może informatyka?
Studiowanie informatyki niestety może wykończyć psychicznie, jeśli ma się wrażliwą osobowość i problemy ze znoszeniem porażek. To ciężki kierunek. Oczywiście mam namyśli szczególnie studiowanie na polibudzie, bo wiadomo, że na uniwerku jest lżej, choć różowo pewnie też nie jest. Mam znajomego absolwenta informatyki na PG, a jego opowieści, jak traktuje się tam studentów, są zatrważające. I ja mu wierzę, bo chyba nie bez powodu historia, o której parę lat temu było tak głośno w mediach, dotycząca studenta, który potraktował swojego doktora i jego asystenta siekierą, miała miejsce na PG na kierunku informatyki. :roll:
No i jestem na informatyce, na polibudzie.

Jeszcze dwa tygodnie przed sesją (niecały miesiąc temu) byłem pewien, że to mój ostatni semestr, a zaraz po nim pójdę myć podłogi na dworcu.
Taką załapałem wizję, gdy czekałem dłuższy czas na pociąg.

W poczekalni jakieś panie szorowały dach kiosku.
Pomyślałem, że coś podobnego mnie czeka, jeśli znów wylecę ze studiów. Będę tańczył nocami z mopem na pustym dworcu kolejowym. W poczekalni, później obok kas biletowych...
Właściwie mógłbym to robić, gdybym mógł dzięki temu uniknąć stresu związanego z sesją. Stres związany z ludźmi, którzy oczekują, że będę się zajmował czymś bardziej prestiżowym był jednak większy.

Dzisiaj oddałem indeks do dziekanatu. Zostało w nim tylko jedno pole bez pozytywnej oceny. O jedno mniej niż miało prawo zostać. :)
Uważam to za bardzo cenne doświadczenie. Ostatni raz pracowałem przez dłuższy czas na osiągnięcie jakiegoś konkretnego celu dość dawno... Nie wiedziałem, że nadal to potrafię.

Właściwie już od dawna nie uważam się za Czwórkę ale dzisiaj znów nią jestem. Nie pozwolę sobie na pławienie się w nie najlepszych czwórkowych skłonnościach zbyt długo.
Jeśli znów zapomnę o podążaniu w konkretnym kierunku nie tylko w wyobraźni, znów czekać mnie będą kolejne miesiące znacznie obniżonego nastroju - aż do czasu kolejnej sesji.


A jeśli chodzi o historię z siekierą... Nie mogę z dużym przekonaniem powiedzieć, że u mnie coś takiego się nie wydarzy... :roll:
It's nice to be important, but it's more important to be nice

mini-chat

Awatar użytkownika
Amisu
Posty: 118
Rejestracja: wtorek, 21 lutego 2012, 03:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: Kariera zawodowa

#309 Post autor: Amisu » wtorek, 21 lutego 2012, 05:28

Ja idę na studia w tym roku (o ile pójdę w ogóle, a nie wyjadę za granicę do rodziny, do pracy).
Wybrałabym pedagogikę/pedagogikę specjalną ew. filologię polską, historię.
4w3 Arystokrata – mistrz w rzucaniu focha, miłośnik dobrego ciucha, zmanierowany jak diabli. Znienawidzony nawet przez osoby ze swojego typu. Lepiej się czuje w pracy niż 4w5 i dlatego zazwyczaj nie kończy źle.

Viking87
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 13 marca 2012, 13:53
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Koszalin/Kołobrzeg

Re: Kariera zawodowa

#310 Post autor: Viking87 » wtorek, 13 marca 2012, 13:57

Póki co mija już mój czwarty rok życia jako żołnierz... co dalej, sam nie wiem, nie mam pomysłu na inne życie..

Snow
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 12 grudnia 2013, 15:28
Enneatyp: Indywidualista

4w3 i kariera

#311 Post autor: Snow » czwartek, 12 grudnia 2013, 16:00

Witam!

Na wstępie chciałbym wspomnieć, że nie zauważyłem podobnego wątku, więc nie bijcie :wink: Moje pytanie dotyczy kariery zawodowej czwórek ze skrzydłem trzy. W tym roku szkolnym kończę gimnazjum, a co za tym idzie będę musiał podjąć wstępne decyzje dotyczące mojej przyszłości. Kwestie materialne nie są dla mnie sprawą w życiu najważniejszą, więc nie jestem zainteresowany jakimiś mocno prestiżowymi zawodami, bardziej skłaniam się ku wykonywaniu takiego zawodu, który będzie najbardziej odpowiedni dla mojego typu osobowości. Problem w tym, że kompletnie nie mam planu na siebie, w związku z tym zwracam się do Was. Jakie zawody, kierunki, drogi życiowe są najlepsze dla czwórek ze skrzydłem trzy? Czy możecie mi coś zasugerować?

Pozdrawiam serdecznie,

Snow.

Wątek przeniesiony do wątku o tematyce kariery zawodowej 4. Aleksandrowa

Fly
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 17 grudnia 2013, 22:20

Re: 4w3 i kariera

#312 Post autor: Fly » niedziela, 22 grudnia 2013, 16:30

Dobra. Ja również jestem 4 ze skrzydłem 3 i powiem Ci,iż jestem zdania,że czwórki to artyści i osoby uczuciowe. Moim zdaniem powinny znaleźć najpierw pasję,która Cię pochłonie i spełniać się tak przez całe życie.
Myślę,że czwórki nie pasują do typowych biurowców. Ja chciałbym zostać muzykiem,gram na gitarze elektrycznej,inspiruje mnie to i wiąże z tym przyszłość,bo nic innego mnie nie interesuje. Zawsze myślałem "Muszę być inny od typowego człowieka,będę sławny" i tego się trzymam. Chce przeżyć przygodę w trasie koncertowej,chlać i robić inne rzeczy (przepraszam za to XD),zależy mi na życiu typowego muzyka.NIE WIDZĘ SIEBIE NIGDZIE INDZIEJ.

Snow
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 12 grudnia 2013, 15:28
Enneatyp: Indywidualista

Re: 4w3 i kariera

#313 Post autor: Snow » poniedziałek, 23 grudnia 2013, 22:23

Też czytałem, że 4w3 to podobnie jak 4w5 artyści, którzy potrzebują spełniania się oraz wyrażania siebie. Problem w tym, że ja robię wszystko i nic. Gram na gitarze elektrycznej i basie, montuje filmy, projektuje layouty stron internetowych, piszę, kolekcjonuje i odrestaurowuje antyki, a czasami jak mnie najdzie to coś narysuje lub sfotografuje. To jest najgorsze, że nie mam jednej, konkretnej dziedziny, która by nad tym co robię wyraźnie górowała. Gdybym miał jakąś wynoszącą się ponad te wszystkie sfery dziedzinę, to postawiłbym sobie cel bycia mistrzem w niej i wytrwale do tego dążył. Jednak w sytuacji w której się znajduje, czyli robiąc wszystko, nie robię tak naprawdę nic.

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: 4w3 i kariera

#314 Post autor: Intan » sobota, 28 grudnia 2013, 17:43

Szczerze mówiąc, Enneagram jest w tej kwestii dość ogólny. Jeśli chcesz wskazówek dot. wyboru zawodu, radzę Ci zainteresować się systemem MBTI oraz socjoniką. :3 One, w przeciwieństwie do Enneagramu, skupiają się bardziej na indywidualnych predyspozycjach każdego człowieka aniżeli na samorozwoju.
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
morrigu
Posty: 19
Rejestracja: piątek, 22 listopada 2013, 18:24
Enneatyp: Indywidualista

Re: Kariera zawodowa

#315 Post autor: morrigu » niedziela, 13 kwietnia 2014, 22:18

Z pewnością marzy mi się, jak zresztą wielu, zostanie pisarką (pierwotnie marzyło i wciąż mi się marzy bycie aktorką, ale cóż). Nie ma nic piękniejszego niż elastyczne godziny pracy. Jednak zrównana z rzeczywistością wybrałam kierunki biologiczne. Ściślej medycynę, następnie medycynę sądową i być może równolegle kryminalistykę. Potem w sumie zobaczę, co dalej :D Bardzo pragnęłabym udać się do University of Tennessee Anthropological, ale kogo stać. A nauka na takiej trupiej farmie *.* Ach te marzenia :P
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


Quod tu es, fui, quod sum, tu eris

ODPOWIEDZ