Muzyka

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Marcc
Posty: 154
Rejestracja: wtorek, 13 stycznia 2015, 00:13

Re: Muzyka

#1411 Post autor: Marcc » wtorek, 20 stycznia 2015, 17:08

Może i jest dużo błędnych wyników, w sumie nie dziwie się bo sam enneagram jest dość ograniczony. Myślę ze dopiero połączenie enneagramu i MBTI może daje większy obraz, i też trzeba się dłużej zastanowić a nie tylko patrzeć na sam wynik.
Aczkolwiek dalej nie rozumiem po co ktoś miałby świadomie udawać ze jest innym typem niż jest w rzeczywistości.

https://www.youtube.com/watch?v=HGH-4jQZRcc

PS. Jak zrobić żeby filmik z Youtube pokazywał się od razu na forum a nie tylko jako sam link?



Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Muzyka

#1412 Post autor: Irranea » wtorek, 20 stycznia 2015, 17:44

Marcc pisze: PS. Jak zrobić żeby filmik z Youtube pokazywał się od razu na forum a nie tylko jako sam link?
Usunąć 's' z 'https'.
EDIT: I nie chodzi o to, że ktoś udaje kogoś kim nie jest, a o to, że 4 to bardzo popularny wynik testu. Wiele osób pobieżnie przeczyta opis i stwierdza, że pasuje, a dalej niczego nie weryfikuje (czyli nie czyta innych opisów, nie orientuje się na czym opiera się enneagram). Innymi słowy: wielu ludzi wynik testu uznaje jako prawdziwy, choć taki nie musi być lub nie do końca znają swoje prawdziwe motywacje.

Marcc
Posty: 154
Rejestracja: wtorek, 13 stycznia 2015, 00:13

Re: Muzyka

#1413 Post autor: Marcc » wtorek, 20 stycznia 2015, 18:17

Dzięki za informacje :)
Pewnie tak jest. Jak tak pomyśleć to 4 może często wychodzić wśród nastolatków którzy są jednak mocno niestabilni emocjonalnie.

PS Znalazłem filmik na youtube o podszywaniu się pod inne typy, nie wiem ile z tego jest prawdą ale nieźle się uśmiałem https://www.youtube.com/watch?v=eQgYgmrOqrk

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kKWcJnvqOMs[/youtube]

Awatar użytkownika
Meow
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 19 stycznia 2015, 20:06

Re: Muzyka

#1414 Post autor: Meow » wtorek, 20 stycznia 2015, 20:16

4 jest dużo bo często wychodzi ludzikom w niekorzystnych nastrojach, np. takim ISTJom i każdemu kto ma problemy z akceptacją siebie, czuje się niezrozumiany i takie tam.

Co do INFPów to chyba 9w1 też jest popularne.
5w6 sx/sp

Awatar użytkownika
Sorrow
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:30
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Muzyka

#1415 Post autor: Sorrow » wtorek, 20 stycznia 2015, 22:09

Chic Gala - Inside the Ember Palace

Ael pisze:Glownie dlatego, ze wiekszosc ludzi kieruje sie testami, ktory jest srednio miarodajny (np mi w ciagu ostatnich paru lat wyszlo 4w5, 1w2 i 2 na stronie eneagram.pl a na innych stronach wychodzilo mi doslownie wszystko).
Mi nigdy nie wyszło nic innego niż 4w5.

Z drugiej strony, IMO trójtyp jest dużo lepszy niż sam jeden typ. Bo skakanie między typami może być rezultatem odczuć spowodowanych interakcją trójtypu.

Ja mam 4w5/5w4/1w2 i to dużo wyjaśnia i dużo lepiej mnie opisuje niż samo 4w5. W trójtypie też zdarza się że wychodzi zupełnie inny podstawowy typ niż w enneagramie.
Ael pisze:Dowody: Ninque, ktora uwazala sie za Czworke a jest Dziewiatka. Duplo, ktora uwazala sie za Czworke a jest Szostka. I masa innych ludzi na tym forum, ktorzy tu pisali/pisza, nie wiem, mize starsi uzytkownicy mnie wespra troche ;)

To o INFP to moja generalizacja, byc moze krzywdzaca, aczkolwiek mysle, ze dosc trafna. A 90% to hiperbola xD ale wbrew pozorom Czworek nie jest tak duzo.
Mogą mieć czwórkę gdzieś dalej w trójtypie. Albo mogła to być kwestia wieku dorastania.
ENFP, 1w9

Marcc
Posty: 154
Rejestracja: wtorek, 13 stycznia 2015, 00:13

Re: Muzyka

#1416 Post autor: Marcc » wtorek, 20 stycznia 2015, 23:30

O co chodzi z tym trójtypem, po co komplikować enneagram w taki sposób? Skoro zawsze wychodziło Ci 4w5 do tego zrobiłeś MBTI i jeśli wszystkie funkcje kognitywne z INPF do ciebie pasują, to sprawa jest prosta i niczego więcej nie potrzeba żeby wyciągać wnioski. Zresztą moim zdaniem akurat 4w5 idealnie opisuje INFP, napewno lepiej niż np INFJ.

U mnie też za każdym razem wychodzi 4w5, jednak w moim przypadku bardziej wartościowym narzędziem okazało się MBTI. Po zrobieniu testu kilka razy z różnych stron zawsze wychodziło INFJ, do tego funkcje kognitywne i cały opis idealnie do mnie pasują, dlatego nie mam żadnych wątpliwości co do prawidłowości swojego typu.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Nw3FqGDfwBU[/youtube]

Awatar użytkownika
Sorrow
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:30
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Muzyka

#1417 Post autor: Sorrow » środa, 21 stycznia 2015, 00:11

Obrazek

Marcc pisze:O co chodzi z tym trójtypem, po co komplikować enneagram w taki sposób? Skoro zawsze wychodziło Ci 4w5 do tego zrobiłeś MBTI i jeśli wszystkie funkcje kognitywne z INPF do ciebie pasują, to sprawa jest prosta i niczego więcej nie potrzeba żeby wyciągać wnioski. Zresztą moim zdaniem akurat 4w5 idealnie opisuje INFP, napewno lepiej niż np INFJ.
Czemu nie komplikować? Więcej danych jest dobre.

Trójtyp jest wyjaśniony tutaj:
http://personalitycafe.com/enneagram-pe ... riads.html

W trójtypie może się okazać że główny typ jest inny niż te wychodzące w enneagramie. Tak swoją drogą to zastanawiam się z czego wynika skakanie enneagramów. Może to wynika z tego że ludzie odpowiadają zgodnie z chwilowym nastrojem a nie tym jak ogólnie jest?
Marcc pisze:U mnie też za każdym razem wychodzi 4w5, jednak w moim przypadku bardziej wartościowym narzędziem okazało się MBTI. Po zrobieniu testu kilka razy z różnych stron zawsze wychodziło INFJ, do tego funkcje kognitywne i cały opis idealnie do mnie pasują, dlatego nie mam żadnych wątpliwości co do prawidłowości swojego typu.
Ja miałem czasem INTP z niewielką przewagą T. Ale po przeanalizowaniu funkcji odkryłem że motywację mam typową dla Fi.
ENFP, 1w9

Marcc
Posty: 154
Rejestracja: wtorek, 13 stycznia 2015, 00:13

Re: Muzyka

#1418 Post autor: Marcc » środa, 21 stycznia 2015, 00:45

Mam bliskiego kolegę który jest INTP i najprościej mogę powiedzieć ze gościa nie da się obrazić słowami, jak by w ogóle nie miał uczuć. Można mu powiedzieć ze jest idiotą i że go nienawidzisz a on nawet nie mrugnie xD Z tego co wiem INFP bardzo łatwo w taki sposób urazić pewnie właśnie przez dominujące Fi co zapewne sam zauważyłeś.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=d1tQFX_9ct0[/youtube]

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Muzyka

#1419 Post autor: Agon » środa, 21 stycznia 2015, 01:56

Marcc pisze:Mam bliskiego kolegę który jest INTP i najprościej mogę powiedzieć ze gościa nie da się obrazić słowami, jak by w ogóle nie miał uczuć. Można mu powiedzieć ze jest idiotą i że go nienawidzisz a on nawet nie mrugnie xD
Dlatego INTP najczęściej mają enneagramowy typ 5 lub 9. Gdy ktoś stara się mnie obrazić, to zastanawiam się dlaczego to robi. Przechodzę do ofensywy dopiero kiedy dojdę do wniosku, że brak reakcji może być niebezpieczniejszy, niż reakcja. W ofensywie wykorzystuję przede wszystkim informacje jakie posiadam na temat tej osoby. Staram się dać komuś nauczkę w taki sposób, aby była efektywna, kara nie może być ani za słaba, ani za mocna. Jednak nie jestem INTJ, więc nie tworzę jakiegoś wymyślnego planu zemsty, tylko wykorzystuję okazję, która się akurat nadarza. INFP bronią się chyba łatwiej od INTP, bo okazują cierpienie (czasem nawet płaczą) co wzbudza współczucie otoczenia. Jednak nie jest to dość efektywny sposób obrony, bo cierpi na tym szacunek tzn. ludzie INFPów lubią, ale zwykle się z nimi nie liczą i niezbyt ich szanują. Za to obrona w stylu INTJ jest zbyt energochłonna i zabiera zbyt dużo czasu na to całe planowanie.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pahiXLh4WOA[/youtube]

Awatar użytkownika
Sorrow
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:30
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Muzyka

#1420 Post autor: Sorrow » środa, 21 stycznia 2015, 03:02

Marcc pisze:Mam bliskiego kolegę który jest INTP i najprościej mogę powiedzieć ze gościa nie da się obrazić słowami, jak by w ogóle nie miał uczuć. Można mu powiedzieć ze jest idiotą i że go nienawidzisz a on nawet nie mrugnie xD Z tego co wiem INFP bardzo łatwo w taki sposób urazić pewnie właśnie przez dominujące Fi co zapewne sam zauważyłeś.
Możliwe. Koło 2006tego-2009tego byłem na forum zdominowanym przez INTPów i niezbyt mi to wyszło na zdrowie bo się dużo bardziej przejmowałem różnymi rzeczami niż większość mieszkańców.
ENFP, 1w9

Awatar użytkownika
brzeszczot
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2015, 21:03
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Lublin

Re: Muzyka

#1421 Post autor: brzeszczot » niedziela, 25 stycznia 2015, 22:14

u mnie to wygląda w ten sposób, że od zawsze ceniłem w muzyce chłód, mroczny klimat, kreatywne brzmienie i przede wszystkim energię, a jeśli chodzi o muzykę w której ważna jest liryka to bezpośrednie teksty, szczerość i autentyczność w tekstach i celne metafory...
kiedyś jak byłem młodszy (za czasów gimnazjum) słuchałem industrial, black i death metalu ze względu na ich klimatyczne brzmienie, z czasem zauważyłem, że podoba mi się psycho rap i horrorcore i ogółem rap który jest autentyczny i życiowy (za czasów liceum), aż pod koniec liceum odkryłem, że najbardziej odpowiadającą temu co mam w głowie co chodzi o klimat muzyką jest hardcore techno i jego podgatunki (głównie industrial i darkcore) i tak pozostało mi do teraz i nie wydaje mi się, żeby coś miało się zmienić, choć czasem powracam do słuchania ulubionych raperów

Awatar użytkownika
JaNie
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek, 16 lutego 2015, 22:29
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie

Re: Muzyka

#1422 Post autor: JaNie » poniedziałek, 16 lutego 2015, 23:34

polecam spróbować
najlepiej cały album 10 000days ale ten utwór jest wg mnie jego esencją i najlepszą częścią
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kf3r2Tja0-8[/youtube]
"-Co jeśli to pułapka? [...]
-Co jest, ludzie?! -ryknął Malik, przekrzykując huk umierającego miasta- Chcecie żyć wiecznie?!"~Łzy Diabła

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Muzyka

#1423 Post autor: chokureika » wtorek, 17 lutego 2015, 14:11

JaNie pisze:polecam spróbować
najlepiej cały album 10 000days ale ten utwór jest wg mnie jego esencją i najlepszą częścią
Tool jest super!
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
JaNie
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek, 16 lutego 2015, 22:29
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie

Re: Muzyka

#1424 Post autor: JaNie » wtorek, 17 lutego 2015, 14:13

ostatnio oczarowało to mnie, warto spróbować jeśli lubisz te klimaty
"-Co jeśli to pułapka? [...]
-Co jest, ludzie?! -ryknął Malik, przekrzykując huk umierającego miasta- Chcecie żyć wiecznie?!"~Łzy Diabła

Awatar użytkownika
Ace
Posty: 214
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2015, 17:28
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Muzyka

#1425 Post autor: Ace » czwartek, 12 marca 2015, 08:47

Słucham wszystkiego. Przeszło mi słuchanie tylko rocka i metalu, doszło paru wykonawców spoza głównego nurtu. Wymienianie wszystkiego jest nie do wykonania, ale jako moich ulubieńców wrzuciłbym Porcupine Tree, Gorillaz, Jamiroquai, Poluzjantów, Johna Mayera, Sigur Rós. Wszystko z Forrest Gump OST.
I to za skrajne emocje: https://www.youtube.com/watch?v=9Y-HJzH2O2I
7w6 EIE sx/so

"Piszmy na murach, stropach i rurach
Znakami, których nie da się zmyć
Napisy własne, prywatne hasła
Każdy jest inny - dajcie nam być!"


"Well done is better than well said" Benjamin Franklin

ODPOWIEDZ