gdzie się podziały forumowe Czwórki?

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Jestem i zostane
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 3 maja 2015, 10:56

Re: gdzie się podziały forumowe Czwórki?

#31 Post autor: Jestem i zostane » niedziela, 3 maja 2015, 17:14

JaNie pisze:
obydwoje chyba niepotrzebnie szukacie problemów :p
jeśli uważasz, że jesteś bardziej indywidualny niż indywidualista to okej, nikt nie zmusza cię do czegoś innego
są różne nurty filozoficzne i nie można zmuszać ludzi do ich zmiany nawet jeśli są bez sensu
może i jesteś wyjątkowy ale prowadzisz tak samo nudne życie jak każdy i tak samo beznadziejnie umrzesz niespełniony* jak każdy człowiek
natomiast jesteś wyjątkowy w swoim świecie, w swoim umyśle
wszystko można potwierdzić i obalić
[/i]
Określiłem że wszyscy ludzie są indywidualni, Nie określiłem siebie jako tego wyjątkowego tylko ze każdy jest wyjątkowy. To zasadnicza różnica, Gdy piszesz ze ja się uważam za bardziej indywidualnego od indywidualisty, i twierdzę że jestem wyjątkowy, przeinaczasz moją wypowiedź w sposób w którym mogę być negatywnie odebrany, jako egocentryk stawiający się ponad innymi. A wyraźnie napisałem
A może tak, każde z was jest wyjątkowe? ja jestem wyjątkowy, nie ma drugiego takiego człowieka jak ja, nie ma drugich takich ludzi jak każde z was osobno. Nie jesteśmy ketchupami które wychodzą z fabryki o jednym smaku.
I określenie że prowadzę tak samo nudne życie jak inni jest kolejnym przykładem lekkiego nieporozumienia. Ale w sumie sprytne sprowadzenie na ziemie z tym nudnym życiem, napisałeś że mogę czuć się wyjątkowy a potem tym tekstem dodajesz przesłanie "ale nie jesteś" hihi sprytne^^ Nie chcę wojen, W sumie to wszystko całkiem przyjemnie stymuluje do myślenia, no i nie jest to dzień w którym nic się nie dzieje na forum czyż nie?^^ Zawsze to jakaś atrakcja:)



Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: gdzie się podziały forumowe Czwórki?

#32 Post autor: chokureika » niedziela, 3 maja 2015, 17:14

Nowe dziecię, za krzty pokory. Tak jak sam napisałeś - zrobiłeś test, przeczytałeś krótki opis swojego typu. Enneagram jest bardziej skomplikowany i złożony niż może się wydawać, a i tak sprowadza się głównie tylko do mechanizmów obronnych, jakie wypracowała w sobie dana osoba. To tutaj robimy - szufladkujemy. Ale uwierz mi te szuflady są na tyle szerokie, że na pewno się zmieścisz i nie odejmie to nic z Twojej indywidualności. Określenie typu nie sprawia, że ludzie są mniej wyjątkowi. Otwiera oczy na pewne zachowania. Jest na prawdę bardzo pomocnym systemem przy pracy nad sobą i przy poprawiani relacji z innymi ludźmi. Chociażby dlatego, że pozwala ich lepiej zrozumieć. Jeżeli będziesz miał na tyle cierpliwości, żeby zgłębić to wszystko, sam się przekonasz ;)
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Zielona
Posty: 600
Rejestracja: środa, 6 lutego 2013, 01:31
Enneatyp: Mediator

Re: gdzie się podziały forumowe Czwórki?

#33 Post autor: Zielona » niedziela, 3 maja 2015, 17:28

Jestem i zostane pisze: A może tak, każde z was jest wyjątkowe? ja jestem wyjątkowy, nie ma drugiego takiego człowieka jak ja, nie ma drugich takich ludzi jak każde z was osobno. Nie jesteśmy ketchupami które wychodzą z fabryki o jednym smaku. heh czy to nie wspaniałe?
Pewnie, że tak jest :) Każdy z nas jest unikatem. Nie przejmuj się, jak pierwszy raz napisałam o tym na forum to też zostałam uznana za egocentryczkę czy coś w tym guście ;)
"Nic się nie zmienia od na dupie siedzenia." Ranczo

Jestem i zostane
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 3 maja 2015, 10:56

Re: gdzie się podziały forumowe Czwórki?

#34 Post autor: Jestem i zostane » niedziela, 3 maja 2015, 17:41

chokureika pisze:Nowe dziecię, za krzty pokory. Tak jak sam napisałeś - zrobiłeś test, przeczytałeś krótki opis swojego typu. Enneagram jest bardziej skomplikowany i złożony niż może się wydawać, a i tak sprowadza się głównie tylko do mechanizmów obronnych, jakie wypracowała w sobie dana osoba. To tutaj robimy - szufladkujemy. Ale uwierz mi te szuflady są na tyle szerokie, że na pewno się zmieścisz i nie odejmie to nic z Twojej indywidualności. Określenie typu nie sprawia, że ludzie są mniej wyjątkowi. Otwiera oczy na pewne zachowania. Jest na prawdę bardzo pomocnym systemem przy pracy nad sobą i przy poprawiani relacji z innymi ludźmi. Chociażby dlatego, że pozwala ich lepiej zrozumieć. Jeżeli będziesz miał na tyle cierpliwości, żeby zgłębić to wszystko, sam się przekonasz ;)
Myślę że Cię rozumiem, troszkę napomknąłem o tym w tych słowach
nie odnosiłem się do całokształtu tylko do wybranego typu ludzi którzy chcą tworzyć siebie na wzór szablonu zamiast pomóc dzięki temu określić lepiej siebie. Jest w tym pewna różnica, kopiowanie się na wzór, czy wchłanianie przydatnych rzeczy i pozostawanie sobą,
I co do mojego braku pokory, jestem aż tak lekceważący? Sam napisałem w jak błahy sposób podszedłem do sprawy, nie ma w tym pokory? To że jestem nowy, nie wiem czy to ma wielkie znaczenie, ale jeśli pisze głupoty macie pełne prawo mnie skarcić, lecz też mam prawo wyjaśnić swoje myśli jeśli zostałem źle zrozumiany. Proszę moje intencje nie są wcale takie złe, nie chcę byśmy się dziobali, możemy być dla siebie przyjaźni?
Pewnie, że tak jest :) Każdy z nas jest unikatem. Nie przejmuj się, jak pierwszy raz napisałam o tym na forum to też zostałam uznana za egocentryczkę czy coś w tym guście ;)
Dziękuję

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: gdzie się podziały forumowe Czwórki?

#35 Post autor: duplo » niedziela, 3 maja 2015, 17:52

Witaj w czubolandii @ Nie pojdziesz stad

Piszesz strasznie dlugie zdania podrzednie zlozone I duzo medrkujesz

Juz Cie lubie 8-)
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

ODPOWIEDZ