Obsesje 7 - jak sobie z nimi radzić?

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Oak Deer
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 13 lipca 2015, 21:25
Enneatyp: Entuzjasta

Obsesje 7 - jak sobie z nimi radzić?

#1 Post autor: Oak Deer » środa, 24 maja 2023, 21:51

Słuchajcie, gdy jesteście w kiepskim stanie zdrowia psychicznego i podążanie za obsesjami staje się głównym powodem waszego pobudzenia i dobrego samopoczucia i zdajecie sobie sprawę z tego, że pogoń jest bez sensu ale nie potraficie z nią skończyć - co Wam pomaga ?
U mnie unikanie obiektu/osoby obsesji doprowadza mnie do głębokich stanów nieszczęścia, można by rzec, że życie traci smak a kolory robią się szare, muzyka jest obca a ludzie nijacy. Nic innego nie budzi emocji. Gdy staram się przestać myśleć o obiekcie obsesji popadam w frustrację i stan dysocjacyjny. Jakbym nie był sobą, czuł się obco w swoim ciele itp. Przestaje cokolwiek czuć i zamieniam się w nieznośnego potwora, łatwego do sprowokowania i chcącego niszczyć by cokolwiek czuć. Konsekwencje przestają istnieć. Spokój i uczucie upojenia szczęściem daje mi tylko ta jedna istota. Dlatego nie chcę się odcinać.
Pytanie brzmi - jak poradzić sobie z obsesją? Jak przestać ruminować o obiekcie obsesji ? Co jest najlepszym remedium dla Was, moje drogie 7 ? Poza terapią u specjalisty off course, jestem teraz w kłopotach finansowych więc nie mogę iść na chwilę obecną do szpitala psychiatrycznego ( bo trzeba robić mamonę ) ani nie stać mnie na terapię, może jak odbije się od długów. Macie jakiś sposób ? Co Wam pomogło uporać się z obsesjami różnej maści? Pozdrawiam!



ODPOWIEDZ