Typ 7 w słowach kilku...

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

Typ 7 w słowach kilku...

#1 Post autor: Pędzący Bakłażan » niedziela, 8 marca 2009, 09:02

**Jako, że nie mam zapału do nauki niemieckiego postanowiłem przetłumaczyć tekst, który być może przybliży nieco ogólną naturę siódemek. Miłego czytania ;)

Enneatyp 7
Epikurejczyk, Komik, Optymista, Poszukiwacz Przygód, Racjonalizator

Ogólnie
Pragniesz być fascynujący, zafascynowany, optymistyczny i entuzjastyczny. A jeszcze bardziej pragniesz być osobą kreatywną, pozytywną oraz pobudzoną. Postrzegasz siebie jako osobę wizjonerską, różnorodną oraz figlarną. Chciałbyś aby inni postrzegali Cię jako osobę interesującą, nietuzinkową oraz kochającą zabawę. W swojej wyidealizowanej wizji jesteś osobą szczęśliwą i radosną.

Jako otwarty i spontaniczny, kochasz wszystko co nowe, osobliwe i oryginalne. Jesteś atrakcyjnym, czarującym człowiekiem, fascynują Cię ludzie, miejsca oraz idee. Jesteś wesoły, "pozytywny" i optymistyczny, posiadasz naturalną zdolność rozweselania innych i inspirowania ich swoją osobą. Lubisz się śmiać, dowcipkować, łatwo rozbawiasz towarzystwo. Ciebie również łatwo rozbawić. Idealista i wizjoner, dążysz do wykreowania raju na ziemi dzieląc się swoją wizją "równości, wolności i braterstwa". Jako "majster od wszystkiego", często masz szeroki wachlarz umiejętności i zainteresowań. Jesteś innowacyjny, utalentowany, kreatywny i czujesz się jak w domu wśród nowych rzeczy i doświadczeń.

Niczym koliber szaleńczo skaczesz z kwiatka na kwiatek, poszukując nektaru w postaci nowych bodźców, emocji, doświadczeń, ludzi oraz podróży. Kiedy życie zaczyna Cię przytłaczać, uciekasz przed obawami i znudzeniem przez różnorodność i aktywność. Niepokój trzymasz na dystans poprzez zajmowanie się swoimi zainteresowaniami i zdobywaniem rozmaitych doświadczeń. Szukając pozytywnych aspektów przyszłości w nieograniczonych możliwościach, wierzysz, że granica jest dopiero gdzieś pod niebem. Cieszysz się nowymi pomysłami i żyjesz w świecie swoich własnych wyobrażeń, w którym możesz bez problemu wyrażać swoje marzenia. Posiadasz talent do pozbywania się nudy i monotonii z rutynowo wykonywanych zadań, zmieniając przyziemność w bajkę.

Kreatywny duch, potrzebujesz być wolny by iść za głosem serca. Wiecznie młody, posiadasz wesołość odpowiednią nad wyraz rozwiniętemu dziecku lub nadwornemu błaznowi. Miłość jest dla ciebie dawaniem i braniem, ale wedle twoich zasad – jeśli będziesz kochany, staniesz się w pełni oddany drugiej osobie. Nawet jeśli jesteś nieśmiały, życzysz sobie być postrzeganym jako „cool” i „trendy”. Czasami możesz zachowywać się wyniośle względem innych – nawet jeżeli skrycie bałbyś się, iż jesteś gorszy. Jako osoba głosząca równość wszystkich, lubisz osoby bez względu na ich pozycje społeczne. Zamiast opierać się autorytetom wolisz szukać "okrężnej drogi". Używając swej bystrości umysłu, jasnego spojrzenia oraz uśmiechu, masz talent do unikania i łagodzenia konfliktów.

Potrzeby
Potrzebujesz wiary w siebie, możliwości wyboru, cierpliwości oraz bycia zauważanym przez innych. Potrzebujesz także bycia pozytywnym i optymistycznym człowiekiem. Ponieważ zawsze rozglądasz się za WLM (Więcej, Lepiej, Mnóstwo), potrzebujesz planów elastycznych i płynnych. Kiedy posiadasz "swobodne" plany, możesz płynąć z prądem. Elastyczność daje Ci możliwość zmiany zdania w ostatnim momencie.

Unikasz
Unikasz znudzenia, smutku oraz emocjonalnego bólu. Boisz się ograniczeń, poczucia "schwytania w pułapkę" oraz bycia gorszym. Uczucia niepełności, ograniczenia i pominięcia czegoś leżą pośród twoich najgłębszych obaw. Unikasz bolesnych doznań, ponieważ boisz się że zostaniesz przytłoczony jeżeli będziesz o nich rozmawiał lub je odczuwał. Unikasz również "negatywnych" osób jako że mogłyby wprowadzić cię w dołek. To może doprowadzić cię do unikania teraźniejszości poprzez życie przyszłymi wspaniałymi planami.

Zaleta
Twoją największą siłę stanowią zdolności wizjonerskie, wymyślanie lub robienie rzeczy nowymi sposobami, oraz [to manifest joyful abundance - dojrzała radość życia; chodzi o właściwe utrzymanie równowagi między wydatkami a dochodami, między pracą a rodziną, itp.; złoty środek]. Jesteś czuły, kreatywny i wspaniałomyślny. Niczym kolorowy, podniebny balon zabierający ludzi w górę ponad życiowe problemy, jesteś aniołem miłosierdzia który oddaje przeróżne drobne przysługi tym potrzebującym. Nie możesz znieść widoku ludzi smutnych lub cierpiących i bierzesz osobistą odpowiedzialność za zapewnienie tego, by doświadczali szczęścia, radości i zabawy w swoim życiu. Ponieważ jesteś bardzo innowacyjny, z łatwością potrafisz zamienić cytryny w lemoniadę a z kolei lemoniadę w dobry biznes.

Wada
Twoje wady to łakomstwo, przesada, oraz poszukiwanie stymulacji tak długo, póki się nie załamiesz lub nie zachorujesz. Byś mógł odczuwać radość i spełnienie, najważniejsze jest dla ciebie byś podążał za swoimi ideami realizując je. Jeśli twoje marzenia pozostają niespełnione, możesz stać się znudzony, egoistyczny i/lub zachłanny. Kiedy zaczynasz coraz bardziej sobie dogadzać i tracisz poczucie obowiązku, możesz stać się nieodpowiedzialny, odpuszczając zobowiązania i zawodząc ludzi. Możesz też być dogmatyczny i nadmiernie krytyczny względem innych. Gdy przystopujesz swoje wygórowane pragnienia, możesz osądzać tych, którzy przypominają ci o przeszłości w której tak sobie pobłażałeś.

Uwaga
Twoja uwaga jest skupiona na pozytywnej przyszłości, planowaniu, twoich marzeniach i mnogości możliwych opcji. Możesz poczuć się sparaliżowany ich wielością, ponieważ boisz się pominięcia czegoś. Możesz czuć się jak dziecko przebiegające między półkami w sklepie z zabawkami, które jest przerażone możliwością wyboru tylko jednej zabawki i utratą reszty.

Ścieżka duchowa
Twoją duchową podróżą jest poszukiwanie właściwej pracy oraz skoncentrowanej uwagi. Rozwój duchowy rozpocznie się u ciebie, kiedy podejdziesz do życia ze zdyscyplinowanym rozsądkiem zamiast ciągłego podniecania się nowymi ideami, opcjami i planami. Niczym kamyk skaczący "żabki" po jeziorze w końcu przestaje i zagłębia się w głębiny jeziora, tak i ty zrobisz dobrze zwalniając, doświadczając własnej wewnętrznej głębi, oraz skupienia na ukańczaniu swych działań.

Mantra
Wolność może istnieć kiedy akceptujesz ograniczenia obecnej chwili. Pamiętaj, że wyobrażanie sobie czegoś nie jest tym samym co wyrażanie tego. Prawdziwa wolność przychodzi wraz z podjęciem zobowiązań i konkretną pracą – a nie z posiadaniem nieskończonej liczby opcji.

Skrzydło
Jeśli posiadasz skrzydło w Szóstce, pragniesz przyciągać wzrok innych ludzi. Postrzegasz siebie jako osobę fascynującą, rozluźnioną, kreatywną, ciekawą, błyskotliwą, żywą i dowcipną.

Jeśli posiadasz skrzydło w Ósemce, pragniesz być wolnym duchem. Postrzegasz siebie jako wolnego, namiętnego, uczuciowego, żądnego przygód, silnego i kreatywnego.

Słynne siódemki
Steve Allen, Tim Allen, Desi Arnaz, Antonio Banderas, Jack Benny, Chuck Berry, Jacqueline Bisset, Sonny Bono, Elayne Boosler, Terry Bradshaw, Kenneth Branagh, Richard Branson, Michael Caine, Joseph Campbell, Jackie Chan, Chevy Chase, Cher, Maurice Chevalier, George Clooney, Joan Collins, Francis Ford Coppola, Katie Couric, David Crosby, Tony Curtis, Hugh Downs, Michael Eisner, Douglas Fairbanks Jr., Sarah Ferguson, Errol Flynn, Peter Fonda, Malcolm Forbes, George Foreman, Bob Fosse, Matthew Fox, Michael J. Fox, Clark Gable, Ava Gardner, John Gielgud, Cary Grant, George Hamilton, Tom Hanks, Richard Harris, Goldie Hawn, Marilu Henner, Ron Howard, Lauren Hutton, Mick Jagger, Thomas Jefferson, Steve Jobs, Magic Johnson, King Juan Carlos of Spain, Michael Keaton, John F. Kennedy, Don King, Larry King, Timothy Leary, Shari Lewis, Loretta Lynn, John Madden, Ricky Martin, Meat Loaf, Dudley Moore, Eddie Murphy, Jack Nicholson, Leslie Nielsen, Peter O'Toole, Pavarotti, Regis Philbin, Brad Pitt, Vincent Price, Dennis Quaid, Anthony Quinn, Ram Dass, Lee Remick, Geraldo Rivera, Ginger Rogers, Linda Ronstadt, Charlie Rose, David Lee Roth, Rosalind Russell, Babe Ruth, Martin Scorsese, Martin Short, Sissy Spacek, Steven Spielberg, Robert Louis Stevenson, Barbra Streisand, Elizabeth Taylor, Lily Tomlin, Lana Turner, Peter Ustinov, Dick Van Dyke, Vince Vaughn, Voltaire, Eli Wallach, Betty White, Robin Williams, Duke of Windsor, Jonathan Winters, James Woods, William Wordsworth.

Opracowanie Katherine Chernick Fauvre, David W. Fauvre, Enneagram Explorations, © 1995-2007
Tekst oryginalny

**No to teraz zapraszam do owocnej dyskusji ;)**

Inny milusi tekst, przetłumaczony przez kunanini ;)



Awatar użytkownika
vhax
Posty: 488
Rejestracja: czwartek, 15 stycznia 2009, 00:38
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Szczecin

#2 Post autor: vhax » niedziela, 8 marca 2009, 13:55

Nie możesz znieść widoku ludzi smutnych lub cierpiących i bierzesz osobistą odpowiedzialność za zapewnienie tego, by doświadczali szczęścia, radości i zabawy w swoim życiu.
to ostatnio odczuwam najczęściej... :) ale czasem to jest nieznośne. dla mnie przynajmniej, bo z tego co słyszałam inni to jakoś tam doceniają, ale ja, jako że nie lubię być upierdliwa czasami czuje się jakbym się za bardzo narzucała... :)

P.S.
Pędzący - fajnych o 7 słów kilka :P
7w8

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że Ci się to przytrafiło (Gabriel García Márquez)

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

#3 Post autor: Pędzący Bakłażan » niedziela, 24 maja 2009, 15:52

vhax znam to uczucie. Czasami chciałbym komuś pomóc, ale nie jestem pewien czy on tej pomocy naprawdę potrzebuje. Poza tym nie lubię być odrzucany, więc ta skumulowana niepewność powoduje brak impulsu do udzielenia pomocy i rozweselenia kogoś.
Chciałbyś aby inni postrzegali Cię jako osobę interesującą, nietuzinkową oraz kochającą zabawę. W swojej wyidealizowanej wizji jesteś osobą szczęśliwą i radosną.
Te słowa bardzo trafnie oddają naturę siódemek. Mimo, że często nie zależy nam na zdaniu otoczenia, to mimo wszystko staramy się być ludźmi interesującymi i pociągającymi. U mnie to ostatnio zanika, wręcz stałem się przeciwieństwem, ale mam nadzieję, że szybko wrócę do formy ;)
Jeśli twoje marzenia pozostają niespełnione, możesz stać się znudzony, egoistyczny i/lub zachłanny. Kiedy zaczynasz coraz bardziej sobie dogadzać i tracisz poczucie obowiązku, możesz stać się nieodpowiedzialny, odpuszczając zobowiązania i zawodząc ludzi.
To prawda. Ja właśnie znalazłem się w takiej pułapce. Ale wyjdę, cholera, wyjdę z tego ;)

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

#4 Post autor: atis » niedziela, 24 maja 2009, 20:10

vhax pisze:
Nie możesz znieść widoku ludzi smutnych lub cierpiących i bierzesz osobistą odpowiedzialność za zapewnienie tego, by doświadczali szczęścia, radości i zabawy w swoim życiu.
to ostatnio odczuwam najczęściej... :) ale czasem to jest nieznośne. dla mnie przynajmniej, bo z tego co słyszałam inni to jakoś tam doceniają, ale ja, jako że nie lubię być upierdliwa czasami czuje się jakbym się za bardzo narzucała... :)
Tez nie moge zniesc widoku cierpienia. Dlatego zazwyczaj odwracam wzrok, opcjonalnie udaje ze nie widzę i sama dalej świetnie się bawię. Mam wrazenie że jestem całkowicie pozbawiona empatii.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Kondzio
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 22 sierpnia 2009, 13:47
Lokalizacja: Rzeszów

#5 Post autor: Kondzio » środa, 26 sierpnia 2009, 00:27

atis pisze: Tez nie moge zniesc widoku cierpienia. Dlatego zazwyczaj odwracam wzrok, opcjonalnie udaje ze nie widzę i sama dalej świetnie się bawię. Mam wrazenie że jestem całkowicie pozbawiona empatii.
Niestety sama zaprzeczasz sobie, bo osoba pozbawiona empatii, nie potrafi dostrzec ani ocenić stanów innych osób.
7w8 w 100% :)

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

#6 Post autor: atis » środa, 26 sierpnia 2009, 08:01

A czym osoba pozbawiona empatii nie jest po po prostu pozbawiona współczucia i ma gdzieś, że ktoś cierpi?
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
El Kalafiorro
Posty: 308
Rejestracja: czwartek, 18 grudnia 2008, 23:11
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: ze Szczecina

#7 Post autor: El Kalafiorro » środa, 26 sierpnia 2009, 12:20

empatiia to zdolność wczuwania się w nastrój i położenie innych... posiadanie tego głęboko w czterech literach to tylko nieczułość :D
Dominującym podmiotem jest dominujący podmiot nieregulowany...

4w5 a ostatnio 1w2 ;]

Kondzio
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 22 sierpnia 2009, 13:47
Lokalizacja: Rzeszów

#8 Post autor: Kondzio » środa, 26 sierpnia 2009, 13:04

Osoba pozbawiona współczucia, jest po prostu osobą pozbawioną współczucia :)
7w8 w 100% :)

Awatar użytkownika
kunanini
Posty: 118
Rejestracja: wtorek, 4 sierpnia 2009, 14:05

Re: Typ 7 w słowach kilku...

#9 Post autor: kunanini » czwartek, 19 listopada 2009, 20:27

Siódemka : osoba radosna

Siódemki są szczególnie wrażliwe na bycie ograniczonymi przez posiadanie zawężonych opcji. Mają również potężny strach przed byciem nudnymi lub przez bycie znudzonymi, jak np. rutynową pracą albo przyziemnym związkiem. Siódemki wierzą, że mogłyby mieć wszystko albo przynajmniej wszystkiego spróbować. Poczucie uwiązania, uziemienia albo bycia w związku jest dość lękotwórcze dla Siódemek. Uczucie bycia w pułapce, unieruchomienia, sparaliżowania, choroby albo bycia bez życia są przejawami stanu zablokowania.
Siódemki ujawniają bycie bardzo wrażliwymi na ból, cierpienie, depresję, ranienie i inne przykre uczucia. Są wyczulone na beznadziejność albo zachętę.
Ich obroną przed byciem skupionym czy zwartym jest rozpraszanie. Ciężko jest schwytać ruchomy cel, jak przebiegłego kojota. Siódemki przeskakują między swoimi fantazjami i tak dorabiają się „rozproszonego mózgu”; przemieszczają się w swoich karierach i stają się swoimi sterami i żaglami; wchodzą w krótkotrwałe związki i stają się rozwiązłe; albo podróżują po świecie stając się nomadami. Przenikanie w różnorodne sprawy i przenikanie w innych przez humor są sposobami Siódemek na uchronienie się przed ugrzęźnięciem.
Niektóre siódemkowe skrypty niedostosowania mogą ujawniać się , gdy czują się zagrożone.
NIE JEST W PORZĄDKU, ALE LEPIEJ, ŻEBY WYGLĄDAŁO, ŻE JEST.
JESTEM OGRANICZONA I TO JEST OKROPNE.
MUSZĘ MIEĆ WYBÓR.
WOLNOŚĆ OZNACZA UTRZYMYWANIE OTWARTYCH MOŻLIWOŚCI.
BYCIE W ZWIĄZKU TO PUŁAPKA.
WIĘCEJ ZNACZY LEPIEJ.
MUSZĘ PLANOWAĆ.
MAM PRAWO.
PROCES JEST WAŻNIEJSZY NIŻ PRODUKT.

Gdy Siódemki zaczynają czuć się ograniczane, niepasujące, i nie w porządku, naświetlają swój wizerunek, że wszystko w porządku, uruchamia się w nich łakomstwo, kierują się w stronę luksusu, by uniknąć jakiejkolwiek nieprzyjemności albo bólu i idealizują do granic możliwości.
Paradoksalnie, pogoń za nieograniczonymi przyjemnościami jest w istocie dość ograniczająca. Podczas gdy Siódemki zyskują mobilność, tracą stabilność; ruszają w podróż ale nie mają domu; zyskują różnorodność, ale nie docierają do głębi; mają Yin bez Yang. Żyją w świecie niezachodzącego słońca. Czy to nie nudne?
Podobnie jak inni, Siódemki tak naprawdę chcą być szczęśliwe. Chcą być jednocześnie wolne i w związku; chcą posiadać wybory wraz z więziami. Podczas gdy ich obronne podejście zapewnia im swobodę, może nie dawać im satysfakcjonujących długotrwałych związków.
Kiedy Siódemki czują się uwrażliwione, potrzebują bycia w kontakcie z ich prawdziwymi ja poprzez pozostawanie trzeźwo w teraźniejszości, będąc skupionymi, ufającymi i pozostają połączone z tym, co rzeczywiste, co może nieść cierpienie i ból. Prawdziwe szczęście, nawiązując do Arystotelesa, jest ubocznym produktem działania. Jeśli jest szyte celowo, jest ulotne. Jest doświadczane przez wytrwałą pracę nad rzeczywistością w teraźniejszości.

trans by Kunanini z http://www.enneagramspectrum.com/articles/3Vview.htm

Awatar użytkownika
chottomatte
Posty: 1012
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 10:18
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: królestwo nadmorskiej mgły
Kontakt:

Re: Typ 7 w słowach kilku...

#10 Post autor: chottomatte » czwartek, 19 listopada 2009, 21:05

Dzięki kunanini :D
Siódemki wierzą, że mogłyby mieć wszystko albo przynajmniej wszystkiego spróbować.
Wierzę! ;D I nie wiem czy kiedyś przestanę, bo kto wie co może się zdarzyć? Może naprawdę będę mogła mieć wszystko, co chcę! ;D
Siódemki przeskakują między swoimi fantazjami i tak dorabiają się „rozproszonego mózgu”; przemieszczają się w swoich karierach i stają się swoimi sterami i żaglami.
Haha - bo im więcej wiedzy i umiejętności - tym lżejsze jest życie (i ciekawsze) :D Można sobie wybierać, przebierać - a ja lubię mieć wybór ;]
NIE JEST W PORZĄDKU, ALE LEPIEJ, ŻEBY WYGLĄDAŁO, ŻE JEST.
MUSZĘ MIEĆ WYBÓR.
WOLNOŚĆ OZNACZA UTRZYMYWANIE OTWARTYCH MOŻLIWOŚCI.
MUSZĘ PLANOWAĆ.
MAM PRAWO.
To jest dla mnie Obrazek Wszystko się zgadza! ;D Nawet jak coś jest nie tak - to kombinuję tak, żeby tego nie było widać :
-Co u ciebie?
-Wszystko dobrze! :D <niemal zawsze ;D>
Mam trochę planów - wszystkie są bardzo elastyczne i mogą się dowolnie modyfikować, bo zawsze przy planie A mam plan B, a często i C i D...jedno się nie uda - to uda się następne! :D
Chcą być jednocześnie wolne i w związku.
Jakie to prawdziwe :mrgreen: - i trudne do zrealizowania ^^
nie przeszkadzaj mi, bo tańczę

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

Re: Typ 7 w słowach kilku...

#11 Post autor: Pędzący Bakłażan » czwartek, 19 listopada 2009, 21:11

Właśnie to fałszywe przekonanie o tym, że są ograniczane, chyba jest największą piętą achillesową siódemek.
Ja, jeżeli nie robię kilku rzeczy naraz (niekoniecznie w jednej chwili, chodzi bardziej o posiadanie jakichkolwiek planów zapchania swojego czasu) czuję, że moje życie jest nieatrakcyjne. To może się wydawać bardzo dobrą cechą, jednak w momencie, gdy siódemka skupi się na robieniu wielu "złych i niepotrzebnych" rzeczy może się z szybkością błyskawicy zatracić w otaczającej rzeczywistości a przy tym być święcie przekonana, że postępuje wspaniale i jest lepsza od innych "nudziarzy", ponieważ ma wiele zainteresowań.

I właśnie ta nasza energetyczność paradoksalnie powoduje, że czasem stajemy się właśnie tymi stereotypowymi siódemkami, które to chciały by być z jedną du** na pięciu weselach, nie dbają o nikogo oprócz siebie itp. itd.

No, ale u zdrowych typów jest na szczęście zupełnie odwrotnie. Dzięki tym cechom mogą wykonywać wiele pożytecznych rzeczy, dzięki którym się rozwijają, poszerzają swoją wiedzę, umiejętności, stają się wartościowsze czy też po prostu ciekawsze dla otoczenia (naprawdę ciekawsze, bez fałszywego budowania swojego wspaniałego JA) ;)

Bardzo fajny tekst kunanini, chwała Ci za to. A już te cytaty z siódemek co wytłuszczyłaś drukowanymi literami to po prostu wspaniałość - jakbym siebie nieraz słyszał :D
Dzięki :wink:

Awatar użytkownika
kilmeny
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 29 listopada 2009, 15:38

Re: Typ 7 w słowach kilku...

#12 Post autor: kilmeny » niedziela, 29 listopada 2009, 20:33

O tak,niektóre opisy są na prawdę bardzo trafne. :)
Czytając opis na enneagramie,stwierdziłam że wiele rzeczy się zgadza,ale druga połowa nie.
Z optymizmem jak najbardziej,zbytnie fantazjowanie,wrażliwość,ale za kompletną bzdurę uznałam to,że jestem zapatrzona w siebie i z łatwością porzucam innych,czy zdradzam. xD
Tak więc u mnie nie wyszło 100% prawdy,ale opis 7 bardzo ciekawy. ;)
Rozmawiałam dziś o Tobie z księżycem. ; )

Awatar użytkownika
Katiks
Posty: 582
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 18:39
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Wszechświat!

Re: Typ 7 w słowach kilku...

#13 Post autor: Katiks » piątek, 22 stycznia 2010, 00:47

Muszę to sobie wszystko dokładnie przeanalizować. Krok po kroczku. Bo się przeczwórkowuję ostatnio czy coś, nie wiadomo.
Pragniesz być fascynujący, zafascynowany, optymistyczny i entuzjastyczny. A jeszcze bardziej pragniesz być osobą kreatywną, pozytywną oraz pobudzoną. Postrzegasz siebie jako osobę wizjonerską, różnorodną oraz figlarną. Chciałbyś aby inni postrzegali Cię jako osobę interesującą, nietuzinkową oraz kochającą zabawę. W swojej wyidealizowanej wizji jesteś osobą szczęśliwą i radosną.
Pewnie, że pragnę być fascynująca. Cholernie pragnę być fascynująca, albo nawet - mogę twierdzić sobie, że jestem, ale strasznie bym chciała żeby ktoś to zauważył. Jak każdą następną cechę z tych wymienionych.
I wizja fakt faktem - jest taka. Ale nie nazywam jej wyidealizowaną tylko... spełniającą się. ;) Jakkolwiek by się nie działo.
Jako otwarty i spontaniczny, kochasz wszystko co nowe, osobliwe i oryginalne. Jesteś atrakcyjnym, czarującym człowiekiem, fascynują Cię ludzie, miejsca oraz idee. Jesteś wesoły, "pozytywny" i optymistyczny, posiadasz naturalną zdolność rozweselania innych i inspirowania ich swoją osobą. Lubisz się śmiać, dowcipkować, łatwo rozbawiasz towarzystwo. Ciebie również łatwo rozbawić. Idealista i wizjoner, dążysz do wykreowania raju na ziemi dzieląc się swoją wizją "równości, wolności i braterstwa". Jako "majster od wszystkiego", często masz szeroki wachlarz umiejętności i zainteresowań. Jesteś innowacyjny, utalentowany, kreatywny i czujesz się jak w domu wśród nowych rzeczy i doświadczeń.
Szkoda, że tę wizję tak trudno zakrzewić wśród ludzi. Strasznie mnie to przeraża i niejednokrotnie przyprawia o zły humor. A mogłoby być tak dobrze gdyby wszyscy rzeczywiście chcieli i rzeczywiście tylko na tym się skupili.
A jeśli chodzi o pierwszą część, to tak jak wcześniej - pragnie się docenienia i zauważenia.
Niczym koliber szaleńczo skaczesz z kwiatka na kwiatek, poszukując nektaru w postaci nowych bodźców, emocji, doświadczeń, ludzi oraz podróży.
Tak, tak, tak, poproszę. To wydaje się jedynym sposobem na dobre samopoczucie.
Szukając pozytywnych aspektów przyszłości w nieograniczonych możliwościach, wierzysz, że granica jest dopiero gdzieś pod niebem. Cieszysz się nowymi pomysłami i żyjesz w świecie swoich własnych wyobrażeń, w którym możesz bez problemu wyrażać swoje marzenia. Posiadasz talent do pozbywania się nudy i monotonii z rutynowo wykonywanych zadań, zmieniając przyziemność w bajkę.
Miałam tak. Tylko zbytnio czuję się przytłoczona przez otaczające mnie osoby, że najmniejsze sprawy, które w samotności sprawiałyby mi przyjemność - są katorgą. Więc tego nie robię. Więc rodzą się problemy.
A najgorsze jest to, że nikt nie rozumie, a nawet nie chce zrozumieć moich tłumaczeń uhuhuhu, i jak tu się nie denerwować. ;)
Miłość jest dla ciebie dawaniem i braniem, ale wedle twoich zasad – jeśli będziesz kochany, staniesz się w pełni oddany drugiej osobie.
czy ja przypadkiem tego wczoraj nie mówiłam???
Jako osoba głosząca równość wszystkich, lubisz osoby bez względu na ich pozycje społeczne. Zamiast opierać się autorytetom wolisz szukać "okrężnej drogi". Używając swej bystrości umysłu, jasnego spojrzenia oraz uśmiechu, masz talent do unikania i łagodzenia konfliktów.
A o tym nawet dziś wspominałam. :mrgreen:
Potrzeby
Potrzebujesz wiary w siebie, możliwości wyboru, cierpliwości oraz bycia zauważanym przez innych. Potrzebujesz także bycia pozytywnym i optymistycznym człowiekiem. Ponieważ zawsze rozglądasz się za WLM (Więcej, Lepiej, Mnóstwo), potrzebujesz planów elastycznych i płynnych. Kiedy posiadasz "swobodne" plany, możesz płynąć z prądem. Elastyczność daje Ci możliwość zmiany zdania w ostatnim momencie.
(muszę to sobie wytłuścić)
Unikasz bolesnych doznań, ponieważ boisz się że zostaniesz przytłoczony jeżeli będziesz o nich rozmawiał lub je odczuwał. Unikasz również "negatywnych" osób jako że mogłyby wprowadzić cię w dołek. To może doprowadzić cię do unikania teraźniejszości poprzez życie przyszłymi wspaniałymi planami.
Szkoda, że to unikanie wcale nie jest takie łatwe.
I chyba jestem przytłoczona. :]

Dalej po prostu się ZGADZAM.
Czuję się trochę dziwnie z faktem, że jeden tekst potrafi tak trafnie opisać moją osobę. Ba, nie tylko moją. :D
"„Jesteś kobietą o olbrzymiej intuicji i inteligencji. Twój cięty języczek doprowadza mnie do szczytu rozkoszy duchowej. A teraz, walnij tego idiotę tłuczkiem, ukryj zwłoki pod trybunami Hufflepuffu i ucieknijmy razem do twojej wieży”. "

Awatar użytkownika
EEwa
Posty: 86
Rejestracja: środa, 17 listopada 2010, 01:16
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Typ 7 w słowach kilku...

#14 Post autor: EEwa » niedziela, 5 grudnia 2010, 19:17

Powiem, że się zgadza 99% Jednak mimo tej lekkości bytu, wypełniania sobą całych pomieszczeń i szukania nowych wrażeń i zajęć, ja jako 7 staram sie pilnować i wejść na jakąś prostą.
Ostatnio zadaję sobie pytanie: co jest dla ciebie ważne? Mówisz, że teatr, to dlaczego poświęcasz temu za mało czasu...? itp.
Zawsze byłam ze sobą szczera. Miło mi, że w opisie pojawił się tekst o siódemkowym idealizmie. Ostatnio zwątpiłam w swoje wartości, a one po prostu są trochę inne niż to 'przystało'. Niż mnie nauczono. Moje to chyba wolność, możliwości i towarzystwo. Nie jestem z tego zbyt dumna, ostatnio za dużo myślę. Zwolniłam tempo i teraz się boję, ale nie unika cierpienia. Ono atakuje(dosłownie!)po północy.

A przede wszystkim nie zgadza mi się ukrywanie złego nastroju. Lubię się zwierzać. I lubię słuchać. Jestem empatyczna. W ten sposób zresztą lepiej się zadawać z ludźmi, ja po prostu lubię ludzi.
'what would u do, if u see spaceships over Glasgow.?'

Cappuchino0
Posty: 187
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2013, 20:47

Re: Typ 7 w słowach kilku...

#15 Post autor: Cappuchino0 » piątek, 23 sierpnia 2013, 23:44

Po przeczytaniu Enneagramu pani Palmer przestałem wierzyć, że zostało coś we mnie z siódemki, ale ten opis trochę bardziej do mnie pasuje. A tak btw. to Kennedy był raczej trójeczką, chociaż nigdy nie wiadomo z tymi trójkami i siódemkami.
GLUt - chxx

ODPOWIEDZ