Czy 7w8 może zostać aktorem albo psychologiem?

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Czy 7w8 może zostać aktorem albo psychologiem?

#16 Post autor: atis » poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 15:53

Nie powiedziałabym że to jakieś wybitnie ciężkie studia, jak nie jest się totalnym debilem matematycznym i poradzi się ze statystyką w ciagu pierwszych 2 lat, to reszty da sie nauczyc. Problemem jest tylko znalezienie pracy w zawodzie, bo osobiscie znam co najmniej kilka(nascie) osob na tym kierunku i żadna nawet nie mysli ze moglaby być terapeutą, bo wybicie sie bez znajomosci/kasy wlasciwie nie jest możliwe.


xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Helios
Posty: 629
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2010, 22:43
Enneatyp: Szef

Re: Czy 7w8 może zostać aktorem albo psychologiem?

#17 Post autor: Helios » środa, 25 sierpnia 2010, 22:58

Aktorem czemu nie? Ale psychologiem oj raczej nie;) Jak osoba mająca wszystkich głęboko może pomagać(czyt. tworzyć problemy) innym ludziom. Absolutnie nie widzę możliwości na funkcjonowanie siódemki w zawodzie psychologa.

Pozdrawiam
Vi Veri Veniversum Vivus Vici

just give me that smile

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

Re: Czy 7w8 może zostać aktorem albo psychologiem?

#18 Post autor: Perwik » środa, 25 sierpnia 2010, 23:11

phalcore pisze: A aktorem no chyba, ze jakims komediowym bo na thrillery i dramaty to smiac sie nie chce nawet :D
widać marne masz pojęcie o aktorstwie. bycie aktorem "komediowym" oznacza robienie rzeczy niewyobrażalnie popieprzonych, całkowicie na serio. gdyby aktor śmiał się z tego co robi, to kto by się śmiał z takich komedii ?

natomiast co do innych gatunków filmowych - masz przykład Jima Carreya, który uchodzi za 7. i film np "Zakochany bez pamięci". Pozamiatane.

Namida
Posty: 12
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 20:23
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Czy 7w8 może zostać aktorem albo psychologiem?

#19 Post autor: Namida » sobota, 4 września 2010, 14:47

7w8 jako aktor? Z punktu widzenia siódemki jest to szukanie przygód i nowych doznań, a aktorstwo daje ku temu wiele powodów.
Jeśli chodzi o psychologię, widać zarówno zalety, jak i wady. 7w8 ma dar rozwiązywania kłopotów, wydobywając z nich rzeczy pozytywne. Jednak nadmiar negatywnych emocji, z jakim ludzie by do niej przychodzili, zacząłby ją przytłaczać, a w dłuższych rozmowach zaczyna zawodzić jej koncentracja. A wiadomo – z ignorancji rzut beretem do rozwalenia gabinetu przez klienta.
Ludzie mogliby się poczuć podniesieni na duchu przy 7w8, ale sama osoba z tego typu na dłuższą metę, jako psycholog, straciłaby po prostu cierpliwość i zapał, co w tym wypadku odbiłoby się mocno na innych.

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czy 7w8 może zostać aktorem albo psychologiem?

#20 Post autor: boogi » sobota, 11 września 2010, 12:48

Siłą Siódemki może być jej pasja. Jeżeli wkręci się w zawód (wybór zawodu wcale nie musi zależeć od enneatypu, może wynikać np. z doświadczeń życiowych, z jakiegoś pragnienia, z innych powodów innych niż przypadek), to swoją pasją i nie przejmowaniem się problemami może uzyskać naprawdę wielkie efekty - ze względu na zdecydowanie wysoką (dzięki pasji) produktywność. Znam takie osoby.
Także psychologiem czy aktorem Siódemka może zostać, bez problemów.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

jasne
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 2 października 2010, 13:00

Re: Czy 7w8 może zostać aktorem albo psychologiem?

#21 Post autor: jasne » sobota, 2 października 2010, 13:34

moim zdaniem trudno by bylo, czasem da rade pogadac o problemach a innym razem masz je glebiej niz ludzie glod w afryce

Awatar użytkownika
kroplablekitu
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 19 października 2010, 15:09
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Czy 7w8 może zostać aktorem albo psychologiem?

#22 Post autor: kroplablekitu » poniedziałek, 6 grudnia 2010, 22:08

phalcore pisze:Jak w temacie. Dzisiaj 7w8 wyznała mi, że po liceum chce być aktorką albo psychologiem. :D Lekko mówiąc się roześmiałem w twarz. :lol:
Dobre : ) bo jak mówiłam, że chce być psychoterapeutką, to też parę osób wybuchnęło mi w twarz .... Nie chcieli powiedzieć, czemu się smieją ; )

Więc zastanawiam się czego ja chcę i czy naprawdę być psycho-profesjonalistą? Trochę obawiam się że moja osobowość będzie wyprana w toku edukacji – np trzeba przejść własną psychoterapię... Ale wiesz, ilu wielkich artytów byłoby nimi gdyby nie eksplorowali różnych swoich jazd i traum?
Zawsze jak nie wyjdzie, to 7ki mogą prowadzić jakieś treningi kreatywności albo weekendowe kursy „jak zamienić pracę w zabawę ; )”

Ale na serio to na pewno są siódemki dla których rozwój swój i innych jest jakimś celem - bo to zawsze wypływanie na nowe horyzonty. I jeśli będą do niej trafiać np. osoby zdrowe, ale chcące podnieść jakość życia – to czemu nie? Przecież nie każdy musi być od ciężkich przypadków. Ja osobiście wolałabym mieć kogoś, kto byłby optymistą i dostarczał bodźców.
:mrgreen: testy kłamią ! Enneagram morduje ! ALE Spójrz, jak wiele nam dano! Skocz obiema nogami w ten przepiękny wszechświat! Odnajdź swą moc i stań się tym, kim powinieneś być!

Awatar użytkownika
Wespazjan
Posty: 48
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 11:24
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Obecnie Warszawa

Re: Czy 7w8 może zostać aktorem albo psychologiem?

#23 Post autor: Wespazjan » czwartek, 21 kwietnia 2011, 23:31

phalcore pisze:Z takiego, ze wedlug mnie nigdy w zyciu 7w8 nie zostanie psychologiem bo nie potrafi przeprowadzic doglebnej analizy problemu i nie potrafi dowiedziec sie jakie uczucia np. kierowaly dana czworka. :D A aktorem no chyba, ze jakims komediowym bo na thrillery i dramaty to smiac sie nie chce nawet :D
Jeśli chodzi o kwestię "psycholożka" :lol: to rzeczywiście nie nadawałbym się (jestem 7w8). Źle działają na mnie osoby pesymistyczne i zbyt dużo problemów. Od razu pogorszyłby mi się nastrój. Nie dałbym rady ogarnąć tak wiele problemów innnych osób.
Co do aktorstwa to chyba najlepiej czuł bym się w połączeniu gatunku "kina kopanego" i komedii, ewentualnie filmy historyczne np. role wojowników biegnących z wrzaskiem na wroga :wink:
Wiem, wiem... świr jestem, ale niegroźny :P

Awatar użytkownika
usernamexoxoxo
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 2 kwietnia 2011, 22:49
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Czy 7w8 może zostać aktorem albo psychologiem?

#24 Post autor: usernamexoxoxo » piątek, 22 kwietnia 2011, 14:28

nie rozumiem w czym widzicie problem. 7 była by wg mnie świetnym psychologiem bo jest zdystansowana więc pacjenci nie przytłoczyliby jej swoimi problemami. Pozytywne nastawienie 7 też by dobrze działało na ludzi przychodzących do gabinetu. Reszty 7 nauczy się na studiach, jak z kim postępować jak komu pomagać.

Gdybym miała problem to przypuszczam, że wizyta u 7 pomogłaby mi znacznie bardziej niż u jakiejś np. zdołowanej 4, która widziałaby moje problemy głębszymi i bardziej beznadziejnymi niż są.


Swoją drogą sama się wybieram na psychologię :D


Co do aktorstwa to ten talent chyba nie jest kwestią typu osobowości, ale myślę że granie różnych ról przychodziłoby siódemce z łatwością ze względu na jej otwartość, spontaniczność i chyba elastyczność. Siódemki z reguły nie są wstydliwe czy nieśmiałe i podjęły by się różnych ról.
7w8

Awatar użytkownika
Helios
Posty: 629
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2010, 22:43
Enneatyp: Szef

Re: Czy 7w8 może zostać aktorem albo psychologiem?

#25 Post autor: Helios » piątek, 22 kwietnia 2011, 21:00

usernamexoxoxo pisze:nie rozumiem w czym widzicie problem. 7 była by wg mnie świetnym psychologiem bo jest zdystansowana więc pacjenci nie przytłoczyliby jej swoimi problemami. Pozytywne nastawienie 7 też by dobrze działało na ludzi przychodzących do gabinetu. Reszty 7 nauczy się na studiach, jak z kim postępować jak komu pomagać.

Gdybym miała problem to przypuszczam, że wizyta u 7 pomogłaby mi znacznie bardziej niż u jakiejś np. zdołowanej 4, która widziałaby moje problemy głębszymi i bardziej beznadziejnymi niż są.


Swoją drogą sama się wybieram na psychologię :D


Co do aktorstwa to ten talent chyba nie jest kwestią typu osobowości, ale myślę że granie różnych ról przychodziłoby siódemce z łatwością ze względu na jej otwartość, spontaniczność i chyba elastyczność. Siódemki z reguły nie są wstydliwe czy nieśmiałe i podjęły by się różnych ról.

kompleksik masz;) po prostu nie nadaje sie i tyle. jak ty sie nadajesz to po co tu o tym mowisz jak dla nas sie nie nadaje i tyle.

ps. sorki za brak pl znakow ale na amerykanskim laptopie siedze, a nie chce mi sie sciagac jezyka
Vi Veri Veniversum Vivus Vici

just give me that smile

Awatar użytkownika
usernamexoxoxo
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 2 kwietnia 2011, 22:49
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Czy 7w8 może zostać aktorem albo psychologiem?

#26 Post autor: usernamexoxoxo » piątek, 22 kwietnia 2011, 21:29

jaki kompleksik? o_O wyrażam swoją opinię, że ogólnie 7 się nadają, chyba po to jest forum. To, że o czymś mówię nie znaczy, że mam 'kompleksiki'.
7w8

Awatar użytkownika
Helios
Posty: 629
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2010, 22:43
Enneatyp: Szef

Re: Czy 7w8 może zostać aktorem albo psychologiem?

#27 Post autor: Helios » piątek, 22 kwietnia 2011, 21:39

sprzeciwiasz sie dlatego ze sama chcesz zostac psychologiem. oburzasz sie = dotyka cie to = masz kompleks :)
Vi Veri Veniversum Vivus Vici

just give me that smile

Awatar użytkownika
usernamexoxoxo
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 2 kwietnia 2011, 22:49
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Czy 7w8 może zostać aktorem albo psychologiem?

#28 Post autor: usernamexoxoxo » piątek, 22 kwietnia 2011, 21:54

nie mam żadnego kompleksu, wiem że się nadaję na psychologa! z resztą nie oburzam się, a jeśli już to tylko tym, że oceniasz osobę, której nie znasz
7w8

Awatar użytkownika
Helios
Posty: 629
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2010, 22:43
Enneatyp: Szef

Re: Czy 7w8 może zostać aktorem albo psychologiem?

#29 Post autor: Helios » piątek, 22 kwietnia 2011, 22:03

wykrzyknik pokazuje ze sie oburzasz :)) jakby nie sprawialo Ci to problemu to nie kontynuowałabyś dyskusji ;)
Vi Veri Veniversum Vivus Vici

just give me that smile

Awatar użytkownika
Yarren
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 23:18
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Ząbki

Re: Czy 7w8 może zostać aktorem albo psychologiem?

#30 Post autor: Yarren » piątek, 22 kwietnia 2011, 22:06

Dzieci, nie kłócić się, ładnie się bawić :P
Aktor - komik, jeśli już. Ale mnie nie bawi przebieranie się.
A co do psychologii - lubię analizować, ale doradzać to już nie potrafię. Nie wiem jak inne Siódemki, ale ja mogę wysłuchać wyżaleń ludzi, ale później co najwyżej pomilczeć. Przede wszystkim nie wiem co powiedzieć.
To mnie chyba wyklucza z roli psychologa.
Wróblowa Papuga na 5erniku Za9łady! Arrrr!
Fragment Zaocznego Kolektywnego kapitana Rotacyjnego.

Nie tłumacz sobie swojego zachowania enneatypem. To jak usprawiedliwianie błędów dysleksją.
"A zasłanianie się dysleksją to jak szpanowanie małym fiutkiem"

ODPOWIEDZ