V.I. - wizualna identyfikacja typów

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#316 Post autor: NoMatter » piątek, 21 listopada 2008, 00:11

*goni i bije, nie wie za co, ale to robi...* :P

EDIT może i Ty zrozumiałeś, ale e7 miał problemy ;d


"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#317 Post autor: Emjotka » piątek, 21 listopada 2008, 00:26

e7th04sh pisze: Cechy fizyczne jak długość nosa nie mają znaczenia. Znaczenie mają cechy nabyte - np. zmarszczki od śmiechu albo smutku... Ale przede wszystkim sposób wyrażania konkretnych emocji.
Tylko wiesz, natura była taka vredna* , że skonstuowała ludzkie ciało tak, że kształt i wielkość nosa ma wpływ na sposób uśmiechania i wykrzywiania twarzy. Była jeszcze wredniejsza - dała nam tylko jeden zestaw genów wpływających na budowę całego ciała - w tym mózgu.

* z serbskiego - pracowita
e7th04sh pisze: A twoje pieprzenie że typ osobowości kreuje ciało to kolejny dowód na poparcie tezy, której tu jeszcze chyba nie prezentowałem, że socjo jest dla wielu z was jakąś wykładnią życia...
Bądź tak miły i sprawdź w słowniku znaczenie słowa "teza". Życzę owocnych poszukiwań. ;)
e7th04sh pisze:I dlatego nie ma powodu, by typ intelektualny był zawsze chudy i szczupły jak często czytam w tych bzdetach w internecie.
Tylko z jakiej racji i po co mieszasz "te bzdety w internecie do socjoniki". Uznajmy, że typ intelektualny to XXTx (bo każdy z tych typów ma silniejsze Tx od Fx, a więc ceni intelekt nad uczucia i lepiej sobie z nim niż z uczuciami radzi) i popatrzmy na przykładowe opisy fizjonomii (źródło: www.socjonika.pl , opisy typów autorstwa Gulenki):
ENTp zazwyczaj mają „wydłużoną”, szczupłą posturę. Inne części ciała są również rozciągnięte, w szczególności nogi i palce. Często mają zaokrąglone barki i charakterystyczny podbródek pochylony do wewnątrz. Ze względu na ich charakterystyczną strukturę fizyczną wydaje się, że ich ubrania źle pasują , często opadają i zwisają w niekorzystny sposób. Ich guziki również mają nawyk odpadania.

ENTp mają odległe, dalekie spojrzenie w swoich oczach i często wydaje się nie poświęcają zbyt dużo uwagi na to co się dzieje dookoła. Podczas rozmowy ENTp lubią się bawić rzeczami np. ołówkiem który czasem im się łamie w rękach. Mogą gestykulować kiedy pasjonująco opowiadają historię.
INTj mają charakterystyczną ascetyczną twarz. Są tego dwa powody. Po pierwsze sama struktura twarzy często przypomina starożytne portrety z powodu swojej „kanciastości” i kompozycji kształtów, jak kości policzkowe i łuk brwiowy. Po drugie ich wyraz twarzy jest często poważny, nie wyrażający emocji i blada. Mężczyźni zazwyczaj mają krótkie włosy.

W wielu wypadkach INTj są szczupli. Ich brzuch jest zazwyczaj umiejscowiony przed klatką piersiową co daje im charakterystyczną posturę. Ich sposób chodzenia jest w nieco niepewny, odrobinę zachwiany. Czasem wydaje się jakby nie byli pewni gdzie idą. Jest to bardziej widoczne w momentach podekscytowania. Ich ubrania nie są zazwyczaj bardzo uderzające w oczy. INTj nie lubią przyciągać do siebie nadmiernej uwagi i przez większość czasu „przyklejają” się do prostych ubrań, czasem nosząc ten sam fason i kompozycje przez dłuższy okres czasu.
ESTp są zwykle albo szczupli albo bardzo mocno i solidnie zbudowani. Szczupli ESTp mają wolne i flegmatyczne ruchy, które sprawiają wrażenie spokoju i pewności siebie. Kobiety wyglądają jak kruszynki. Mocno zbudowani ESTp mają swobodne i elastyczne ruchy. Kiedy stoją dłuższy czas w jednym miejscu, mają zwyczaj podrygiwać, jakby prąd przechodził przez ich ciało.

Mają asymetryczne brwi, które marszczą gdy chcą pokazać niezadowolenie. Starsi ESTp mają często podpuchnięte oczy. Mają również tendencję do zezowania. Mogą mieć grube, nieruchome wargi, które zniekształcają wymowę.
ISTj ma bardzo sprężystą, silną posturę - szczególnie mężczyźni. Mają zwyczaj trzymać stopy mocno na ziemi, co daje im poczucie pewności siebie. Ich głowy wyglądają jakby były ściśle przytwierdzone do pleców i stanowiły z nimi jedność. Ich karki są dosyć sztywne, dlatego gdy obracają głową, plecy podążają za nią. Wyraz twarzy beznamiętny, skoncentrowany - pozbawiony emocji. Mężczyźni ISTj lubią nosić wąsy. Jeśli ich nie zapuszczają, najprawdopodobniej istnieje po temu logicznie umotywowana przyczyna. W każdym razie większość z nich jest zgodna co do tego, że wąsy to dobry pomysł.

Ich ubrania zwykle są czyste, wyprasowane i schludne. Preferują prosty styl, który nie jest zbyt jaskrawy i ekstrawagancki. Najchętniej nosiliby uniformy w stylu wojskowych mundurów. Bardzo troszczą się o prezencję i mogą krytykować tych, którzy zaniedbują swój wygląd. ISTj kiedy są w ruchu chodzą z rękoma zwieszonymi wzdłuż tułowia, przy czym ich ramiona ledwie się poruszają, co daje wrażenie jakby między stawami nie było połączeń. Mają równy i rytmiczny chód, jakkolwiek od czasu do czasu ISTj potrafi nagle i bez ostrzeżenia zmienić kierunek obranej trasy.

ENTj często mają pełne wargi i charakterystyczny uśmiech jak sprzedawca. Ich struktura kości daje im ich kwadratowe kształty. Ich twarze są często kwadratowe i sama struktura twarzowa często ma wiele małych kwadratowych szczegółów. Ich oczy stale są rozrzucone i rzadko są pozostawione na jednym przedmiocie przez dłuższy okres czasu. ENTj mają w zwyczaju energicznie chodzić. Im bardziej są aktywni tym to widoczniejsze.

ENTj lubią drogie, dobrej jakości ubrania, jednakże może być to dla nich trudne, by skutecznie łączyć garderobę. To jest specjalnie widoczne u mężczyzn ENTj. Bardzo są przywiązani do jasnych połączeń kolorystycznych i mogą łączyć dwa albo trzy style razem. Jednak ich zrozumienie estetyki zwykle nie jest bardzo dobrze rozwinięte i dlatego może im być trudno pracować tam gdzie estetyka gra ważną rolę. ENTj często noszą to samo ubranie przez długi okres dając wrażenie, że właśnie wrócili z długiej podróży i nie mieli czasu by się przebrać.
INTp często mają charakterystyczną przygarbioną postawę. Ich szyje są często nie tak proporcjonalne jak innych typów, a ich głowy są wychylone ku przodowi. Ich oczy mają przygnębiający wzrok jakby byli w pewien sposób skrzywdzeni. Ich nosy są w pewnym stopniu zakrzywione co w połączeniu z płaskimi kośćmi policzkowymi daje fałszywe wrażenie że ich nosy są duże.

Podczas rozmowy INTp mogą wysuwać dolną wargę do przodu. INTp często mają słaba kontrolę nad dolną szczęką, niekiedy pozwalając jej zwisać. Normalny wyraz twarzy INTp zazwyczaj odzwierciedla wielkie życiowe doświadczenie lub smutek i skrzywdzenie. Chociaż INTp są introwertykami niektórzy mogą się zachowywać w bardzo ekstrawertyczny sposób.
ISTp zwykle maja charakterystyczny beznamiętny wyraz twarzy, właściwie w całym ich wyglądzie przejawia się brak emocji, który może zostać zinterpretowany jako spokój, tajemniczość lub niedostępność. Niektórzy ISTp ukrywają brak emocji za lekko sztucznym uśmieszkiem osoby szukającej zmysłowych przyjemności. Ich wyraz twarzy często ukazuje sceptycyzm lub niedowierzanie. Ich twarze są zwykle owalne i zwężają się u dołu, jednakże twarze bardziej kwadratowe nie należą do rzadkości.

Linia ust jest zwykle spokojna, prosta i skierowana ku dołowi w kącikach. ISTp mają charakterystyczny jednostronny uśmiech, który w połączeniu z ich sceptycyzmem może być interpretowany jako samozadowolenie. Zęby mają zwykle równą szerokość a usta są zaciśnięte. ISTp mają również charakterystyczny sprężysty chód z lekko ugiętymi kolanami, co daje efekt skradania się. Niejednokrotnie ISTp mają atletyczną budowę. Preferują nieformalny lub sportowy styl ubierania się, przedkładają wygodę nad estetykę.
ESTj mają charakterystyczną wyprostowaną sylwetkę, jakby mieli sztywny kręgosłup, co powoduje wrażenie, że chodzą jak żołnierz na defiladzie. W większości przypadków ESTj są szczupli. Jednakże tężsi ESTj nie należą do wyjątków, zwłaszcza jeśli chodzi o kobiety. Ale nawet wtedy mają charakterystyczną, wyprostowaną sylwetkę.

Poruszają się szybko i mają ostre, nierówne ruchy, które ukazują wewnętrzne napięcie charakterystyczne dla tego typu. Trudno im pozostawać w jednej pozycji przez dłuższy czas i często wiercą się podczas rozmowy. Noszą zwykle ubrania znanych firm lub klasyczne stroje. Mężczyźni preferują tradycyjny garnitur i krawat. Przy wyborze ubrań ESTj będą zwracać większą uwagę na wygodę i jakość, niż na panującą modę. Kobiety rzadko noszą ekstrawaganckie rzeczy. Nawet jeśli starają się podążać za panującą modą, wybierają rzeczy, w których można dostrzec odrobinę konserwatyzmu.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#318 Post autor: boogi » piątek, 21 listopada 2008, 00:35

Emjotka pisze:
ISTp zwykle (...) Ich wyraz twarzy często ukazuje sceptycyzm lub niedowierzanie.
...podobnie jak ich posty ;)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#319 Post autor: Emjotka » piątek, 21 listopada 2008, 00:53

Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#320 Post autor: Snufkin » piątek, 21 listopada 2008, 09:20

.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 11:55 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#321 Post autor: Absynt » piątek, 21 listopada 2008, 11:58

Mysle, ze tak, gdyz INTp odcina sie od uczuc, a z Twoich postow nieustannie wyczuwam ladunek emocjonalny. To bardzo niecharakterystyczne dla INTp. Ich wypowiedzi nacechowane sa Te, a nie Fe jak w Twoim przypadku. Co wiecej te funkcje zas sa PoLRami u obu. Ty powinienes pisac o tym jak chxx dziala spoleczenstwo, narzekac na polityke, kraj, systemy uzywajac do tego logicznego, zwartego i suchego przekazu, a nie rozmyslac o nadludziach w stylu rozkapryszonego mysliciela o_O.
Serio...

VI has failed you :(

Gdybys mial Te w bloku ego, to Twoje posty, podobnie jak posty Emjotki czy SD, badz innych ILI czytalbym z zajebista uwaga, wrecz otwierajac szczeke nad ich trafnoscia, celnoscia i sposobem formowania argumentow w logiczna calosc ;].
Nul...
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#322 Post autor: Snufkin » piątek, 21 listopada 2008, 12:35

.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 11:55 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#323 Post autor: SuperDurson » piątek, 21 listopada 2008, 12:44

e7th04sh pisze:Durson, odczytujesz moje słowa na swój sposób, pod swoją tezę, opinię na temat mojej wypowiedzi. Nie dociera do ciebie moja faktyczna myśl.
Dociera. I jest błędna. Dlatego Ci to tłumaczę.
e7th04sh pisze:Cechy fizyczne jak długość nosa nie mają znaczenia. Znaczenie mają cechy nabyte - np. zmarszczki od śmiechu albo smutku... Ale przede wszystkim sposób wyrażania konkretnych emocji.
Przez cechy fizyczne rozumiesz cechy wrodzone. Przez cechy nabyte - cechy wypracowane. OK.
Tak. Znaczenie mają te drugie. Tylko one zostawiają trwały ślad na wrodzonych np w ilości mięśni na twarzy. Tak samo typ refleksyjno-kontemplacyjny będzie chodził OD ZAWSZE inaczej niż typ logiczno-energetyczny. I to też przełoży się zarówno na szybkość i precyzję wszelkich ruchów jak i na ogólną mowę ciała.
I dodatkowo tak na prawdę nie wiemy, czy nasze procesory są ustalane na konkretny typ samoistnie, jak jeszcze mamy móżdżek z 4 komórek i plemniki taty dogorewają obok, czy sami przecieramy szlaki w pierwszych momentach życia. Dlatego nie wiadomo czy tak na prawdę budowa ciała zależy od socjonicznego typu. Albo na odwrót, czy typ zależy od budowy ciała. Pewnie nie, ale może zależeć. Nie wiadomo.
e7th04sh pisze:A twoje pieprzenie że typ osobowości kreuje ciało to kolejny dowód na poparcie tezy, której tu jeszcze chyba nie prezentowałem, że socjo jest dla wielu z was jakąś wykładnią życia...
Nie ma tezy. Nie ma dowodu. Nie masz racji.
e7th04sh pisze:Ludzie mają różne motywacje i środowisko, cechy genetyczne itd. itp. I dlatego nie ma powodu, by typ intelektualny był zawsze chudy i szczupły
Tak. Tylko nie wiem czy zwróciłeś uwagę na pewien słowny niuans. Mianowicie ty mówisz ZAWSZE, a reszta CZĘSTO. Zauważasz pewną różnicę? O to się rozchodzi. Wyjątki są normalne.
e7th04sh pisze: jak często czytam w tych bzdetach w internecie.
Gdybyś zaczął myśleć i słuchać mądrzejszych zamiast czytać "bzdety z internetu" to może doszedłbyś do jakichś konstruktywnych wniosków.
e7th04sh pisze:Socjonika jest zbiorem pożytecznej wiedzy, ale ekstrapolacje z tego zbioru wiedzy jakie robią wyznawcy socjo są od niepewnych przez śmieszne po żałosne.
Mniej więcej. Tylko ja uszeregował bym je:
Od bardzo trafnych i pożytecznych, przez pożyteczne, trafne, mniej trafne, niepewne, śmieszne, aż po żałosne..

IHAAAAA :!: :twisted:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#324 Post autor: Absynt » piątek, 21 listopada 2008, 13:00

@ Snufkin

<Szeroko rozpostarlem brwi, otworzylem usta, wzdechnalem z usmiechem politowania> :lol:
To nie moze byc INTp!! :shock:

Tak, wiem co to Fe ^^. Cos co od Ciebie wieje na kilometr - Twoja funkcja kreatywna. Ni pasuje jednak do Ciebie doskonale :).

Z Te w ego dyskutowales o nadczlowieku nie przeczytawszy nawet ksiazki ^^. Zaden INTp nie bylby na tyle glupi... Nie wspominajac o tym, ze takie tematy wogle go nie obchodza...

A moje SEE, ESE czy SEI mi tam zwisa - nie bede ukrywal, ze nadal watpie, ani tego, ze sie sklaniam ku SEE ;].

Jak jestem SEI to rozpieprzysz mnie argumentami, a ja sie schowam w cien. Jak jestes IEI to nie napiszesz nic z sensem, tak jak juz nas do tego przyzwyczailes.

Pozdro :*
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Membaris
Posty: 124
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 20:04
Lokalizacja: B-tów

#325 Post autor: Membaris » piątek, 21 listopada 2008, 14:30

Doprawdy dziwi mnie jak bardzo wiedza służy konfliktom :roll: Ktoś poznał szlachetne tajniki socjoniki - i chwała mu za to! Ale każda kolejna zdobyta informacja - kolejny powód do dochodzeń, udowodnień, sprzeczek i wogóle. I gdzie tu wielkie oświecenie wiedzą? Zaciemnienie, klapki na oczy i tyle.
Tyle ode mnie, poczciwej dwójeczki ESFj, dla której wszystko, co słuzy konfliktom jest złe i niedobre :lol:
Chociaż nie, nie tyle. Jak jedno użyte słowo może stać się powodem do podważenia czyjejś wiedzy?
Na czepianiu się to nikt daleko nie zajdzie, bo zdeterminowany upierdliwiec zawsze może se coś znaleźć. Luźny przykład - Emjotka odsyła do słownika. ha! ale tu jest haczyk, bo nie powiedziała, jakiego słownika. To ja sobię wynajdę jakis afrykański słownik z dziwnymi znaczkami, w którym słowo "teza" odpowiada użytemu znaczeniu. I co? Sprzeczkę bym wygrałam? Ano nie, bo w odpowiedzi dostanę kolejną wiązankę obalania mojego zdania. Koszmar, mnie by szlag trafił, wielkie uznanie za cierpliwość i zdeterminowanie dla Was :twisted:
ESE Si

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#326 Post autor: Snufkin » piątek, 21 listopada 2008, 14:30

.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 11:56 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#327 Post autor: Emjotka » piątek, 21 listopada 2008, 15:59

Snufkin pisze:Myślisz, że jesteś ESFp a pytałeś się mnie dlaczego Cię nie lubię i wzgardzam Twoją osobą...Oto postawa godna macho. :lol:
Nie, to Fi w cenionych, którego Tobie brak :roll: .
Przykład z innej beczki względem Absynta - obruszenie, kiedy skrytykowałam jego "nie ostatnią cipkę". Uderzenie w czuły punkt - czytaj: skrytykowanie działania funkcji w ego.
Snufkin pisze:
Absynt pisze:Z Te w ego dyskutowales o nadczlowieku nie przeczytawszy nawet ksiazki ^^. Zaden INTp nie bylby na tyle glupi... Nie wspominajac o tym, ze takie tematy wogle go nie obchodza..
Wybacz mi o wielu rzeczach pisałem tutaj nie przeczytawszy nawet książki. Ot choćby o socjonice - nie czytałem książki a się wypowiadam - przepraszam.
A jest na polskim rynku jakaś książka o socjonice? Po co podajesz przykład czegoś niewykonalnego? Czemu powodujesz, że brzmi to absurdalnie?
Absyntowi chodziło o to, że mówiłeś o książce, odnosząc się tylko do jakiegoś opracowania i marnego artykułu w wikipedii - na co żaden człowiek z Te w ego przy zdrowych zmysłach by sobie nie pozwolił - bo ceni pewność (i najlepiej bezpośredniość) źródeł (wtedy wie, że są pewne) jak i wiarygodność, przejrzystość, spójność i kompletność czerpanych zeń informacji.
Membaris pisze: Na czepianiu się to nikt daleko nie zajdzie, bo zdeterminowany upierdliwiec zawsze może se coś znaleźć. Luźny przykład - Emjotka odsyła do słownika. ha! ale tu jest haczyk, bo nie powiedziała, jakiego słownika. To ja sobię wynajdę jakis afrykański słownik z dziwnymi znaczkami, w którym słowo "teza" odpowiada użytemu znaczeniu. I co? Sprzeczkę bym wygrałam? Ano nie, bo w odpowiedzi dostanę kolejną wiązankę obalania mojego zdania. Koszmar, mnie by szlag trafił, wielkie uznanie za cierpliwość i zdeterminowanie dla Was :twisted:
Wykazać, że i gdzie bredzisz, czy uczcimy to chwilą milczenia? ;)
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#328 Post autor: Snufkin » piątek, 21 listopada 2008, 16:12

.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 11:56 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#329 Post autor: Emjotka » piątek, 21 listopada 2008, 16:17

Snufkin pisze:
Wielki Znawca pisze:Nie, to Fi w cenionych, którego Tobie brak
Możliwe. Co nie znaczy, że jest ESFp.
Możliwe? No cóż, pewnie nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale INTp ma Fi w cenionych :roll: ... Nie ma to jak "INTp" wypowiadający się ciągle na tematy, o których nie ma zielonego pojęcia.
Snufkin pisze:PS - żebyś Ty nie była taka marna jak wikipedia. ;)
Przeczytaj tamto zdanie jeszcze raz. Jeśli nie zrozumiesz jaką głupotę palnąłeś, daj znać, wytłumaczę Ci.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#330 Post autor: Snufkin » piątek, 21 listopada 2008, 16:38

.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 11:56 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

ODPOWIEDZ