4 : prawo- czy leworęczne?

Jesteś ...

Praworęczny.
71
76%
Leworęczny.
13
14%
Oburęczny.
10
11%
 
Liczba głosów: 94

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Rose_22
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2008, 16:41
Lokalizacja: Z komputera ;)

4 : prawo- czy leworęczne?

#1 Post autor: Rose_22 » środa, 17 grudnia 2008, 14:49

Nie chciałam się rozpisywać więc wkleiłam podstawwe różnice między prawo- i leworęcznymi. (Zdania wyżej - praworęczni, zdania niżej - leworęczni).

Myślenie analityczne, logiczno-językowe, linearne (w kolejności)
Myślenie syntetyczne, całościowe, wiążące różne aspekty, jednoczesne

Czas
Przestrzeń i perspektywa

Ośrodek mowy
Namacalne wyobrażenie przestrzeni, orientacja przestrzenna

Łatwość opanowania gramatyki
Obrazowa wyobraźnia, rozpoznawanie twarzy

Językowe rozumienie znaczenia słów, słownictwo, szczególnie pojęcia abstrakcyjne
Zdolność zapamiętywania melodii, wysokości dźwięków i melodii głosu, rozumienie uczuć, ekspresji, zmysł społeczny

Intelekt
Intuicja

Optymizm
Pesymizm


Podsumowując leworęczni bardzo pasują mi do 4 :). (Oczywiście bez obrazy dla praworęcznych ; Wcale nie sugeruje że praworęczni nie są 4!)
Dobra głosujcie. Ciekawe kogo będzie więcej. Dziękuje z góry za wszystkie głosy :D .


-> 4w5 lub 5w4 (któż to wie?!)
-> INFj - Humanista
-> Melancholik (inaczej : Sentymentalny)
Charakterek, nie ma co ;).

Konspiratorka
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 27 listopada 2008, 17:50

#2 Post autor: Konspiratorka » środa, 17 grudnia 2008, 16:19

Ankieta ok, ale opis to kompletna głupota. oceniać kogoś po tym, której ręki używa do... Zresztą to nie ma sensu.

Awatar użytkownika
Łukasz:)
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 11:55
Lokalizacja: trudno powiedzieć

#3 Post autor: Łukasz:) » środa, 17 grudnia 2008, 16:30

4w3.Leworęczny.Czyli sie zgadza;]
4w3 so/sp/sx|MBTI:ENTJ
Global 5 :Egocentric

"efrgasf gfbbng dsxcxczz qedvsbgbs" Rcdscs Tdcaa

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

#4 Post autor: Perwik » środa, 17 grudnia 2008, 16:40

ciekawe, skąd pochodzi ten opis ?

Awatar użytkownika
Rose_22
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2008, 16:41
Lokalizacja: Z komputera ;)

#5 Post autor: Rose_22 » środa, 17 grudnia 2008, 16:53

Konspiratorka pisze:Ankieta ok, ale opis to kompletna głupota. oceniać kogoś po tym, której ręki używa do... Zresztą to nie ma sensu.
Oczywiście wiadomo że nie można oceniać tylko po ręce której się używa ale to wszystko potwierdzili naukowcy a żeby to potwierdzić musieli przeprowdzić dużo badań i ankiet. Zresztą sama mogę stwierdziłam czytając ten artukuł (jestem leworęczna) że wszystko u mnie się potwierdza. Napewno jest w tym choć trochę prawdy. I jeszcze raz przypominam : Nie zamierzam tu nikogo wyróżniać ani poniżać. Poprostu jestem ciekawa wyników.
-> 4w5 lub 5w4 (któż to wie?!)
-> INFj - Humanista
-> Melancholik (inaczej : Sentymentalny)
Charakterek, nie ma co ;).

Awatar użytkownika
Rose_22
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2008, 16:41
Lokalizacja: Z komputera ;)

#6 Post autor: Rose_22 » środa, 17 grudnia 2008, 16:56

Perwik pisze:ciekawe, skąd pochodzi ten opis ?
A co ;] ?! Sugerujesz że ja napisałam?
-> 4w5 lub 5w4 (któż to wie?!)
-> INFj - Humanista
-> Melancholik (inaczej : Sentymentalny)
Charakterek, nie ma co ;).

Konspiratorka
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 27 listopada 2008, 17:50

#7 Post autor: Konspiratorka » środa, 17 grudnia 2008, 17:07

Skoro tak pasuje to kto wie 8) Zmieniam rękę, ciekawe czy stanę się pesymistką? Jeśli sobie utnę tę drugą, to faktycznie prawdopodobne. :wink:

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

#8 Post autor: Szopa » środa, 17 grudnia 2008, 17:11

Konspiratorka pisze:Ankieta ok, ale opis to kompletna głupota. oceniać kogoś po tym, której ręki używa do... Zresztą to nie ma sensu.
Zostalo udowodnione, ze osoby, ktore intensywniej korzystaja z prawej polkuli (czyli tej odpowiedzialnej za emocje) sa czesciej leworeczni. Mysle, ze to sie o to glownie w tym temacie rozchodzi, reka, ktora sie poslugujemy, to tylko skutek. :)
Konspiratorka pisze:Skoro tak pasuje to kto wie 8) Zmieniam rękę, ciekawe czy stanę się pesymistką?
Zmiana reki rozwija mozg. xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Rose_22
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2008, 16:41
Lokalizacja: Z komputera ;)

#9 Post autor: Rose_22 » środa, 17 grudnia 2008, 17:15

Konspiratorka pisze:Skoro tak pasuje to kto wie 8) Zmieniam rękę, ciekawe czy stanę się pesymistką? Jeśli sobie utnę tę drugą, to faktycznie prawdopodobne. :wink:
No to dajesz :lol: ! I myślę że to by raczej pomogło... Bo chyba większość ludzi nie cieszyłaby się z utraty ręki i stali by się pesymistami jeśli chodzi np. o znalezienie pracy ;].
-> 4w5 lub 5w4 (któż to wie?!)
-> INFj - Humanista
-> Melancholik (inaczej : Sentymentalny)
Charakterek, nie ma co ;).

Awatar użytkownika
She_
Posty: 155
Rejestracja: wtorek, 7 listopada 2006, 17:49

#10 Post autor: She_ » środa, 17 grudnia 2008, 17:17

Jestem głupia, post można usunąć. :#
Ostatnio zmieniony środa, 17 grudnia 2008, 17:22 przez She_, łącznie zmieniany 1 raz.
C'est tout.

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#11 Post autor: boogi » środa, 17 grudnia 2008, 17:18

Nie staniesz się pesymistką. Używanie lewej lub prawej ręki sprawia, podobno, że bardziej rozwija się daną półkulę mózgu (bo częściej jest stymulowana do pracy?).
Prawa ręka - lewa półkula, czyli ta bardziej matematyczna. (męska?)
Lewa ręka - prawa półkula, czyli ta bardziej intuicyjna. (kobieca?)
Zaznaczyłem "męskość" i "kobiecość" półkul, co jest chyba trochę nieprawidłowe, ale: faktem jest to, że kobiety bardziej są intuicyjne i lepiej pamiętają np. twarze osób czy odczytują ich nastroje, zaś mężczyźni lepiej orientują się w terenie. To generalizacja, prawdziwa w wielu przypadkach, ale nie zawsze - nie wywołujmy wojny seksistów ;)
Tym bardziej, że u kobiet stwierdzono więcej połączeń między obiema półkulami, co ma dawać im rzekomo przewagę :twisted:

Ja osobiście jestem oburęczny, chociaż ostatnio trochę zanika mi umiejętność pisania lewą ręką (ale prawą chyba też, tylko na klawiaturze już piszę, a nic długopisem). Ciekawa sprawa dla osób praworęcznych - można nauczyć się grać na gitarze, by rozwinąć sobie wyobraźnię, myślenie abstrakcyjne i intuicję - bo praworęczny będzie trzymał lewą rękę na gryfie, a tam wykonywana jest większość pracy tak naprawdę. Sprawdzone, polecam ;)

EDIT: jeszcze dopiszę, że od szyi w dół za prawą część ciała odpowiada lewa półkula, zaś za lewą część ciała prawa półkula. Powyżej szyi ta reguła sie nie stosuje (więc chyba jest coś takiego, że lewą gałką oczną kręci lewa półkula, czy coś takiego; kiedyś czytałem, teraz średnio pamiętam). Stąd też biorą się testy typu: ktoś coś opowiada, jeżeli spojrzy w prawo w górę to wymyśla (kłamie), kiedy spojrzy w lewo w górę to opowiada (przypomina sobie) - to dla ludzi praworęcznych. Ale też nie jestem pewien, czy teraz nie zamotałem, bo tak tylko mi się kojarzy wątek, podaję jako ciekawostkę.
Ostatnio zmieniony środa, 17 grudnia 2008, 17:21 przez boogi, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#12 Post autor: Rilla » środa, 17 grudnia 2008, 17:20

Dziwny opis. Zbyt prosty, moim zdaniem.
Myślenie analityczne, logiczno-językowe, linearne (w kolejności)
Myślenie syntetyczne, całościowe, wiążące różne aspekty, jednoczesne
Nie wiem, jak mam to rozumieć. Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć obrazowo, na czym to polega? Domyślam się jednak, że pasuje mi druga opcja.
Czas
Przestrzeń i perspektywa
? Zawsze lubiłam zadania z matematyki z użyciem perspektywy- graniastosłupy itd. I do rysowania się przydaje. A czas? Co "czas"? Czas to pojęcie względne, abstrakcyjne. Lubię jednak usiąść czasem w miejscu i poczuć, jak płynie. To pasują chyba dwie opcje.
Ośrodek mowy
Namacalne wyobrażenie przestrzeni, orientacja przestrzenna
Z mową mam problemy. Mam niewyrobiony język. Wolę pisać. Orientację w przestrzeni mam jako taką, ale nie najlepszą. Ale wyobraźnię mam bardzo dobrą.
Łatwość opanowania gramatyki
Obrazowa wyobraźnia, rozpoznawanie twarzy
Zdecydowanie drugie zdanie mnie określa. Z gramatyką zawsze miałam problemy. Z czasem nabrałam jako-takiej wprawy.
Językowe rozumienie znaczenia słów, słownictwo, szczególnie pojęcia abstrakcyjne
Zdolność zapamiętywania melodii, wysokości dźwięków i melodii głosu, rozumienie uczuć, ekspresji, zmysł społeczny
Zdecydowanie pierwsze. Nie mam talentu muzycznego.
Intelekt
Intuicja
Intuicja, intuicja. Intelekt rzadziej ;)
Optymizm
Pesymizm
To i to. Zależnie od sytuacji.

I jaka diagnoza? Hmmm... To ja chyba jestem dwuręczna- z tego wynika. :? Ale oficjalnie jestem praworęczna. Fakt, że lewą ręką pisanie nie idzie mi tak tragicznie, jak niektórym, ale bez przesady, "Pana Tadzia" bym nią nie przepisała.

Różnice w pracy mózgu między praworęcznymi i leworęcznymi, ale te wypisane różnice nie są zbyt wyczerpujące.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

#13 Post autor: Szopa » środa, 17 grudnia 2008, 17:21

Szopa pisze: Zostalo udowodnione, ze osoby, ktore intensywniej korzystaja z prawej polkuli (czyli tej odpowiedzialnej za emocje) sa czesciej leworeczni.
To znaczy, ze osoby emocjonalne maja wieksze szanse na bycie leworęcznymi niż analitycy, Droga She. :*
Ostatnio zmieniony środa, 17 grudnia 2008, 17:24 przez Szopa, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Konspiratorka
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 27 listopada 2008, 17:50

#14 Post autor: Konspiratorka » środa, 17 grudnia 2008, 17:24

She_ :*,
nie chodzi o takie skrajności. Chodzi o to, że ma lepiej wykształconą prawą półkulę.
Opisy się nie zgadzają i moim zdaniem wszystko zależy od człowieka. każdy ma inaczej rozwiniętą lewą i prawą rękę. jak z enneagramem - nie powie wszystkiego i nie zawsze będzie to zgodne z prawdą, bo na nią wpływ ma całe mnóstwo innych czynników.
A pesymizm i optymizm to nie wiem ile mają niby do kończyn. :shock: :wink:

Awatar użytkownika
anku
Posty: 229
Rejestracja: środa, 27 lutego 2008, 15:17
Lokalizacja: z magicznego pudełka
Kontakt:

#15 Post autor: anku » środa, 17 grudnia 2008, 22:15

w jestem praworeczna, a cechy mi się mieszają.

kiedyś byłam bardziej oburęczna może to dlatego.
4w5

moralności mi brak.

ODPOWIEDZ