Znalazłeś video z ciekawą 8 - wrzuć linka

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

Znalazłeś video z ciekawą 8 - wrzuć linka

#1 Post autor: Basket Case » niedziela, 15 lutego 2009, 17:06

Do dzisiaj nie mogę zapomnieć wrażenia jakie zrobił na mnie pewien dokumentalny film do którego linka wrzucił G.I.Joe

ICEMAN - 8w9 opowiada o swojej przeszlosci (*)

Liczę, że takich filmów w internecie jest sporo. Zapraszam do wklejania linków i dyskusji.

(*) Dyskusja na temat tego filmu tutaj



Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2 Post autor: boogi » poniedziałek, 16 lutego 2009, 22:16

Ciekawe są wszystkie sceny z udziałem Bruce'a Lee - on, z natury 8, zawsze też grał bohaterów Ósemki. To tak jakby ktoś chciał zobaczyć Ósemkę w walce o dobro.
Jakiś czas temu oglądałem film "Rocky Balboa" (ten najnowszy, z 2006r. bodajże) i stwierdziłem ostatnio, że bohater jest najlepszym przykładem zdrowej Ósemki; myślę szczególnie o tych scenach, w których:
- tłumaczy swojemu synowi czym jest wiara w siebie, oraz co to znaczy prawdziwa siła
- przygarnia najsłabszego w całym schronisku psa
- bierze pod swoją opiekę najbliższe osoby (były bokser Spider, Mała Marie i jej syn, jego szwagier Paulie) i "wymusza" na nich to, by zaczęli żyć i się starać

Więc jeżeli ktoś chce szukać wzorcowej, zdrowej, pogodzonej z sobą i światem Ósemki, to polecam właśnie film Stallone'a ;]
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
komandosek
Posty: 157
Rejestracja: sobota, 4 kwietnia 2009, 13:21
Lokalizacja: Wrocław

#3 Post autor: komandosek » sobota, 11 kwietnia 2009, 09:13

http://www.youtube.com/watch?v=zXuzy0k9 ... annel_page - to raczej niezly przykład 8 w akcji, szczególnie mi sie podoba pytanie które tam pada, mniej więcej w polowie

http://www.youtube.com/watch?v=Z9CSX_BN ... annel_page - nie jestem do końca przekonany, ze to 8; nie natomiast 7... w tym filmiku az kipi od swoistej bezczelności, pasji i dobrej zabawy


edit:
http://www.dailymotion.pl/video/x4fswi_ ... orska_auto - tego reportażu nie mogło tutaj zabraknąć.. Monika jest wzorcowym przykładem 8. bardzo mi imponuje, na prawde jest za co ją podziwiać. polecam!
"a słońce przyciąga nas, bo kocha życia blask!"

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#4 Post autor: Snufkin » czwartek, 11 czerwca 2009, 10:38

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 marca 2010, 17:43 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Rinn
VIP
VIP
Posty: 695
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:12
Kontakt:

#5 Post autor: Rinn » czwartek, 11 czerwca 2009, 10:42

Snufkin pisze:http://tiny.pl/35js (Cejrowski szmaci)

We mnie to wzbudziło to niesmak ale pewno co niektórym się podoba takie zachowanie. W sumie sam się cały czas śmiałem. No ale ósemkowe chamstwo i buta wyszły z worka.
Właśnie, jaki typ ma Cejrowski? 8w7?
w lęku nie ma nic
czego trzeba by się bać

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#6 Post autor: Snufkin » czwartek, 11 czerwca 2009, 10:43

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 marca 2010, 17:43 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Rinn
VIP
VIP
Posty: 695
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:12
Kontakt:

#7 Post autor: Rinn » czwartek, 11 czerwca 2009, 10:52

Snufkin pisze:8w7 wersja katolicko-niereformowalna
Kiedy czytałam jego książke, dawałam mu 7w8, byłam blisko. :D Ale tam się tak nie rzucał.

Swoją drogą - dlaczego tak się jeździ po Frytce, a o Kenie ani słowa? Pieprzony patriarchat. :P
w lęku nie ma nic
czego trzeba by się bać

Awatar użytkownika
komandosek
Posty: 157
Rejestracja: sobota, 4 kwietnia 2009, 13:21
Lokalizacja: Wrocław

#8 Post autor: komandosek » czwartek, 11 czerwca 2009, 12:25

chyba juz tak to jest(generalizując ile wlezie) z 8kami ze jak coś je porusza to na całego, pieprząc górnolotne konwenanse i półśrodki. i albo to Ci odpowiada - albo - zdecydowanie nie. Cejrowskiego zirytowała Frytka, wiec najzwyczajniej powiedziedział jej, co o niej myśli. Co tu gadac, ma racje ale zdrowo przegiął.
"a słońce przyciąga nas, bo kocha życia blask!"

G.I.Joe
Posty: 400
Rejestracja: sobota, 10 stycznia 2009, 09:51

#9 Post autor: G.I.Joe » czwartek, 11 czerwca 2009, 14:10

Cejrowski to ENTj. Enneagramowo to będzie jedynka lub trójka. Żadne 8w7.

Ósemki to przede wszystkim sensorycy.

Tu macie 8 w akcji. Stalowe nerwy podczas całego zajścia.

A tutaj dwie ósemki zarabiają na życie.

Tutaj z kolei dla odmiany Pan 3w4 wykonuje jedno zadanie w ostatniej chwili, tak że inni nie wiedzą co jest jeszcze grane (Kreatywna funkcja Ni - 0:19 sec filmiku) oraz natychmiast przechodzi do dalszego działania.

Awatar użytkownika
komandosek
Posty: 157
Rejestracja: sobota, 4 kwietnia 2009, 13:21
Lokalizacja: Wrocław

#10 Post autor: komandosek » czwartek, 11 czerwca 2009, 19:14

Joe, pleciesz Waść jakieś bzdety
"a słońce przyciąga nas, bo kocha życia blask!"

Awatar użytkownika
Rinn
VIP
VIP
Posty: 695
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:12
Kontakt:

#11 Post autor: Rinn » czwartek, 11 czerwca 2009, 19:26

A skąd wiesz, że to Ósemki? To, że się biją, nic jeszcze nie znaczy.
G.I.Joe pisze:Tutaj z kolei dla odmiany Pan 3w4 wykonuje jedno zadanie w ostatniej chwili, tak że inni nie wiedzą co jest jeszcze grane (Kreatywna funkcja Ni - 0:19 sec filmiku) oraz natychmiast przechodzi do dalszego działania.
To by akurat pasowało o tyle, że ten film opowiada o ludziach pozbawionych uczuć, w związku z czym faktycznie pozostaje im głównie tryb działania.
w lęku nie ma nic
czego trzeba by się bać

G.I.Joe
Posty: 400
Rejestracja: sobota, 10 stycznia 2009, 09:51

#12 Post autor: G.I.Joe » czwartek, 11 czerwca 2009, 20:56

Rinn pisze:A skąd wiesz, że to Ósemki? To, że się biją, nic jeszcze nie znaczy.
To że się bija faktycznie niewiele znaczy bo bić to się mogą małe dzieci dla zabawy.

Zwróć uwagę na ich fizyczny wygląd.
Zwróć uwagę na opanowanie jakie wykazują podczas całego zajścia.
Zwróć uwagę na płynność i spontaniczność ich ruchów .
Zwróć uwagę na ich naturalność...

Jestem pewien że to są prości ludzie traktujący życie takie jakie jest - nie zastanawiają się nad rzeczywistością.

To cecha wyróżniająca ludzi z ośrodka brzucha, w którym między innymi zawierają się ósemki wraz z dziewiątkami i jedynkami.

Oni w podstawie w bloku Ego mają funkcje Se. To bardzo zawęża krąg ich typu enneagramowego. Chyba nie sądzisz że to mogą być czwórki lub dwójki?

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#13 Post autor: yusti » piątek, 12 czerwca 2009, 07:21

.
Ostatnio zmieniony środa, 13 października 2010, 04:52 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rinn
VIP
VIP
Posty: 695
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:12
Kontakt:

#14 Post autor: Rinn » piątek, 12 czerwca 2009, 12:13

G.I.Joe pisze:
Rinn pisze:A skąd wiesz, że to Ósemki? To, że się biją, nic jeszcze nie znaczy.
To że się bija faktycznie niewiele znaczy bo bić to się mogą małe dzieci dla zabawy.

[quote-"G.I.Joe"]Zwróć uwagę na ich fizyczny wygląd.
To inny typ nie może być napakowany? Poza tym ta "Ósemka" z Macedonii była akurat dość szczupła w porównaniu do kolesi, których zlała. :D
G.I.Joe pisze:Zwróć uwagę na opanowanie jakie wykazują podczas całego zajścia.
Opanowanie kojarzy mi się też z Trójkami, Piątkami czy Dziewiątkami, a generalnie to z kimś nawykłym do bijatyk, kogo to już zupełnie nie rusza. Nie wiem też w jaki sposób płynność i spontaniczność ruchów mogłaby być charakterystyczna dla Ósemek.

To jak się biją inne typy?

Po prostu nie wydaje mi się, żeby sama agresja czy zamiłowanie do bijatyk czyniły Ósemkę. Nie jestem pewna, czy ocenianie ludzi tak "z zewnątrz" jest wiarygodne. Nie wiemy co mają w głowie.
w lęku nie ma nic
czego trzeba by się bać

G.I.Joe
Posty: 400
Rejestracja: sobota, 10 stycznia 2009, 09:51

#15 Post autor: G.I.Joe » sobota, 13 czerwca 2009, 12:40

Rinn pisze: Nie wiemy co mają w głowie.
I nie musimy wiedzieć, bo ludzie częstokroć mają niezgodne z rzeczywistością wyobrażenia na swój temat.Jeśli opisze jaki jestem, to tak naprawdę opisze tylko to co mam w głowie na swój własny temat. To wcale nie musi być zgodne z rzeczywistością i może być zmienne w zależności od mojego nastroju.

Przykład:
yusti pisze:Ale mi ostatnio 4w5 wyszło więc...;p;p;p Nigdy nie mów nigdy.
Jeśli ludzie zobaczą odpowiednią ilość nagrań ze mną w roli głównej, to będą w stanie wyłowić pewne niezmienne prawidłowości w moim zachowaniu i osobowości. Wtedy to będzie obiektywne, wtedy będzie można ustalić mój prawdziwy typ.
--------
Rinn pisze: To jak się biją inne typy?
Jedynki - mogą użyć przemocy fizycznej w obronie jakichś zasad. Bez potrzeby - nie sądzę.
Dwójki - mogą użyć przemocy względem kogoś z nimi emocjonalnie związanego. Obcych im ludzi nie będą biły.
Trójki - Przemoc na tych filmikach jest w uliczno-żałosnym wydaniu więc trójki będą jej unikały ze strachu przed tym że ich wizerunek na tym ucierpi.
Czwórki - Podobnie jak dwójki. Dodatkowo poczytaj sobie forumowe czwórki i tematy jakie najczęściej poruszają (...)
Piątki - będą unikać fizycznej konfrontacji za wszelką cenę.
Szóstki - Tu może być różnie. Jednak prawdopodobnie stracą nad sobą kontrole podczas starcia i mogą np. skopać leżącego.
Siódemki - Tu może być faktycznie różnie - szczególnie jak chodzi o typ 7w8
Ósemki - Nie specjalnie przejmują się opinią otoczenia jak trójki, często są fizycznie silne a dodatkowo mają proste materialistyczne nastawienie do życia :evil:
Dziewiątki - zawsze unikają niepotrzebnej konfrontacji. Taka ich natura.

----
yusti pisze: też mam SE w Ego
ale ósemką nie jestem...
Napisałem w podstawie w bloku Ego. Ty masz Se w funkcji kreatywnej w bloku Ego.


EDIT:

Literówki.
Ostatnio zmieniony sobota, 13 czerwca 2009, 19:12 przez G.I.Joe, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ