Zwykły horoskop a enneagram

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#31 Post autor: boogi » sobota, 28 lutego 2009, 17:45

Próbki już dawno temu zgubiłem, nie przywiązywałem do tego jakiejś większej wagi. Inna sprawa, że było to na poziomie właśnie byle głupot ;)

Teraz już postów nie złączysz, po prostu następnym razem dopisz coś do już stworzonego posta, zamiast pisać w następnym.


"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#32 Post autor: Snufkin » środa, 4 marca 2009, 12:08

.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 19:37 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
waiting-for-godot
Posty: 85
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2009, 01:30
Lokalizacja: Łódź

#33 Post autor: waiting-for-godot » środa, 4 marca 2009, 19:49

To, co mnie niezmiernie frapuje to fakt, że miałam się urodzić później, niż się to stało. Fakt, że byłabym Rybami a nie Koziorożcem jest niewygodny. Tak się składa, że Zodiakiem się interesuję i ma to dla mnie znaczenie nawet większe niz wszelkie testy na typy osobowości.

Niby w przeznaczenie nie wierzę, nie interesuję się horoskopami- nie wierzę im, ani w nie. To co jednak uważam za intrygujące to to, na ile dzień naszych urodzin determinuje to, jakimi jesteśmy. Skąd ta prawidłowość, że cechy znaków Zodiaku się sprawdzają, gdy przypisujemy je sobie lub osobom, które znamy? Czym tak naprawdę jest numerologia? Czy faktycznie ten dzień, ten jeden niepowtarzalny szczególny dzień/ moment/ pora dnia jest czymś co nas w pewnym stopniu z góry ukształtowało? w pewnym stopniu- zaznaczam, gdyż wiadomo, że to, co działo się później ma decydujące znaczenie.
A może nie? Może nie?
Kto urodził się dnia 16 stycznia

Ostrożny, zręczny - nadaje się do zajmowania stanowisk odpowiedzialnych.

Wytrwały, cierpliwy, chociaż potrafi dostosować się do warunków życiowych - stara się jednak zawsze wznieść ponad nie.

Jego ambicja bowiem nie daje mu spokoju i pobudza go do nieustannych wysiłków i nowych zamierzeń.

Stopniowo rozwija się, zdobywa wiedzę i mądrość życiową, wykazując również zdolności dyplomatyczne. Pracuje intensywnie i stara się przezwyciężyć wszelkie przeszkody życiowe, których los nie szczędzi.

Praktyczny, oszczędny - jest dość skromny nazewnatrz - nieraz zamknięty w sobie i stara się nie okazać swej wrażliwości innym. Dąży jednakże zawsze do osiągnięcia samodzielności, która nie zawsze daje mu się zdobyć.

Jako mówca okazuje dużo zręczności, chociaż nie potrafi uniknąć szorstkości wysłowienia.

Umysł jego jest bardzo elastyczny i ruchliwy; w najdrobniejsze szczegóły potrafi się troskliwie zagłębiać. Prawy, nie sprzedajny, w poczynaniach swych jest dość ostrożny.

Wszystko to co jest w życiu błyszczące, świetne przyciąga jego zainteresowanie. Lubi wspaniałe otoczenie, a jego natura nieraz okazuje też skłonności do wszystkiego co fantastyczne, promienne, wesołe.

Zawód dlań najlepszy związany z ziemią, jej produktami, rolnictwem, górnictwem lub przemysłem. Może być dobrym aktorem, wyższym urzędnikiem lub inżynierem.

Wady urodzin z tego dnia to egoizm, samowola, przesadna gorliwość w pracy zarówno jak i zawziętość.

Natura jego jest nierzadko pożądliwa i wykazuje silne tendencje do popuszczania sobie cugli.

Powinien się strzec uganiania się za błahostkami, gdyż może się to później okazać źródłem nieoczekiwanych niepowodzeń życiowych.

Organizm niezbyt mocny - wykazuje nieraz skłonności do zaziębień lub też reumatyzmu. Może się
też przejawiać pewna tendencja do cierpień artretycznych. Predyspozycje chorobowe powstają najczęściej dzięki niedostatecznej przemianie materii lub też na tle zaziębień.

Naogół urodziny te są szczęśliwe, zwłaszcza w drugiej połowie życia może mu się uśmiechnąć fortuna.
"dobrze jak nie za dobrze
a nawet dobrze
nie za mądrze
nie zaszkodzi niepolepszenie
jak tylko można wytrzymać
na głupi sposób swój"

-------------
5w4

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

#34 Post autor: Pędzący Bakłażan » czwartek, 5 marca 2009, 11:49

*waiting-for-godot*
Taki mały wtręt. Skoro miałaś się urodzić później to byłabyś Wodnikiem a nie Rybami. ;) Tak jak np. ja.
Dziękuję za uwagę i do zobaczenia w następnym odcinku. :D

Awatar użytkownika
waiting-for-godot
Posty: 85
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2009, 01:30
Lokalizacja: Łódź

#35 Post autor: waiting-for-godot » piątek, 6 marca 2009, 11:40

Pędzący Bakłażan pisze:Skoro miałaś się urodzić później to byłabyś Wodnikiem a nie Rybami. ;) Tak jak np. ja.
Dziękuję za uwagę i do zobaczenia w następnym odcinku. :D
Niet, my Dear

Otóż moja matka miała termin na przełom lutego/ marca- a zatem Ryby ;)
"dobrze jak nie za dobrze
a nawet dobrze
nie za mądrze
nie zaszkodzi niepolepszenie
jak tylko można wytrzymać
na głupi sposób swój"

-------------
5w4

Awatar użytkownika
morbus
Posty: 801
Rejestracja: czwartek, 26 marca 2009, 13:25
Enneatyp: Obserwator

#36 Post autor: morbus » poniedziałek, 30 marca 2009, 13:08

*Kto urodził się dnia 9 listopada

Jego sympatie i antypatie są silne niezwykle.

Nie chowa on swego zdania w tajemnicy, ktokolwiek zaś się z nim zetknie - odrazu może rozpoznać, czy należy do osób dlań sympatycznych, czy też antypatycznych.

Dla przyjaciół zawsze gotów do chętnej pomocy - lecz wrogowie niechaj się strzegą jego gryzącego sarkazmu i gniewu, który potrafi być nieubłaganym.

Potężne siły są ukryte w takim człowieku, a jego namiętności są rozwinięte niezwykle. Spragniony dziwacznych przyjemności i niezwykłych rozkoszy - wytrwale ich poszukuje.

Dumny, chytry - posiada świetny dar orientacji. Małżeństwo wywiera nań wpływ silny i jest ważnym wydarzeniem w jego życiu. W miłości zdolnym jest do poświęceń.

Charakter kobiety urodzonej w tym dniu zależy w dużym stopniu od jej rozwoju umysłowego
i moralnego.

Nierozwinięta - nie chce poddać się ograniczeniom jakie jej narzuca płeć, a jej gwałtowność i skłonność do przesady daje się we znaki mężowi.

Za wszelką, cenę pragnie ona przeprowadzić swą wolę, nie licząc się z otoczeniem. Nie waha się bynajmniej i nie zwleka... Gdy się zakocha - nie zwraca uwagi na konwenanse życiowe.

Dobrze opisał taki typ kobiety Ibsen w swej "Hedda Gabler".

Ludziom urodzonym dzisiaj grozi, iż życie ich będzie hamowane przez rozmaite przeciwności. Czy to przez własny błąd czy też przez nieostrożność - mogą być narażeni na wstrzaśnienia.

Ponieważ posiadają duża sile woli i są zdecydowani zrobić karierę — nieraz im się to udaje.*

Wybornie ;)
Mind.
a beautiful servant,
a dangerous master.

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#37 Post autor: Rilla » poniedziałek, 30 marca 2009, 18:33

m0rbus pisze:Charakter kobiety urodzonej w tym dniu zależy w dużym stopniu od jej rozwoju umysłowego
i moralnego.

Nierozwinięta - nie chce poddać się ograniczeniom jakie jej narzuca płeć, a jej gwałtowność i skłonność do przesady daje się we znaki mężowi.
Hahah!! :lol: A to dobry tekst. Dawno nie czytałam równie śmiesznego. To ci fantazja!

A kto mi wytłumaczy, jak rozumieć "Urodziny dzisiejsze"? W moim opisie 1 czerwca jest ten frazes i kompletnie nie wiem, o co chodzi.
Ktoś, to pisał te charakterystyki nie miał chyba zbyt dużo oleju w głowie.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
morbus
Posty: 801
Rejestracja: czwartek, 26 marca 2009, 13:25
Enneatyp: Obserwator

#38 Post autor: morbus » wtorek, 31 marca 2009, 12:21

m0rbus pisze:Kto urodził się dnia 9 listopada

Jego sympatie i antypatie są silne niezwykle.

Nie chowa on swego zdania w tajemnicy, ktokolwiek zaś się z nim zetknie - odrazu może rozpoznać, czy należy do osób dlań sympatycznych, czy też antypatycznych.

Dla przyjaciół zawsze gotów do chętnej pomocy - lecz wrogowie niechaj się strzegą jego gryzącego sarkazmu i gniewu, który potrafi być nieubłaganym.

Potężne siły są ukryte w takim człowieku, a jego namiętności są rozwinięte niezwykle. Spragniony dziwacznych przyjemności i niezwykłych rozkoszy - wytrwale ich poszukuje.

Dumny, chytry - posiada świetny dar orientacji. Małżeństwo wywiera nań wpływ silny i jest ważnym wydarzeniem w jego życiu. W miłości zdolnym jest do poświęceń.
Powiedzmy że się zgadza...
Mind.
a beautiful servant,
a dangerous master.

Awatar użytkownika
chottomatte
Posty: 1012
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 10:18
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: królestwo nadmorskiej mgły
Kontakt:

#39 Post autor: chottomatte » niedziela, 17 maja 2009, 21:04

Kto urodził się dnia 19 października
Bystry, subtelny - doskonale orientuje się w tym, co się dzieje dookoła niego. Temperament jego jest subtelny, artystyczny, lekko zmysłowy i nieco ironiczny. Niezwykle ciekawy to człowiek - poszukuje wszystkiego co nowe i pragnie czynić odkrycia.
Dzięki swej wielkiej intuicji - odczuwa różne rzeczy niedostępne zrozumieniu otoczenia i dlatego w czynach swych wydaje się nieraz niekonsekwentnym.
Bystry, czujny, ostrożny a jednocześnie zdecydowany - doskonale orientuje się w sytuacjach życiowych i odczuwa swe otoczenie. Dzięki tym właściwościom charakteru łatwo przychodzi mu zatryumfować nad życiowymi przeciwnościami.
Jest to bowiem człowiek, który nie potrafi być biernym w żadnej okazji życia. Wrażliwy niezwykle - łatwo daje się unosić krańcowościom.
Jest bardzo odważny - ale nie docenia swych przeciwników. A jednak mimo wszystko - dzięki właśnie tej swojej odwadze - zwycięży nawet najpotężniejszych swych wrogów.
Stały jest, nieustępliwy - zarówno w obronie własnych praw, jak i broniąc swego kraju. To też w wojskowości może osiągnąć powodzenie a w czasie wojny może nawet wyróżnić się zaszczytnie.
Jego siła wewnętrzna polega na pewnym pierwiastku zdrowego sensu, równowagi i poczuciu całości, który przenika jego naturę zarówno fizyczną jak i myślowa oraz moralna.
Nie znosi niesprawiedliwości i marnych uczynków, a wszystko brzydkie lub nieproporcjonalne działa mu na nerwy; nie lubi również wszelkiej przesady, i stara się odrzucić od siebie uczucia depresji lub niepokoju.
Odruchowo dąży do wszystkiego co normalne i naturalne, interesuje się sztuką a zwłaszcza muzyką. Śpiew wywiera nań całkiem specjalne działanie - a gdy jest zmęczony, smutny lub niedomaga - działanie to jest bardzo dobroczynne.
Wady. Mimo swej silnej woli nieraz pod wpływem otoczenia postępuje lekkomyślnie.
Nieostrożny w życiu codziennym - łatwo gubi różne drobiazgi, zapomina oddawać pożyczone książki itp. Gdy mu się na to zwraca uwagę lub go się krytykuje - bardzo tego nie lubi. Owszem - zawsze pożąda ogólnego uznania i nawet najmniejszym drobiazgiem można go silnie dotknąć.
Drobiazgiem, który najczęściej gubię jest legitymacja studencka. :mrgreen: Ostatnio się odnalazła na wydziale nauk ścisłych - nie mam pojęcia skąd się tam wzięła :mrgreen:
nie przeszkadzaj mi, bo tańczę

Lifelover
Posty: 244
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 09:30

#40 Post autor: Lifelover » czwartek, 28 maja 2009, 13:34

...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 1 czerwca 2009, 13:58 przez Lifelover, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#41 Post autor: boogi » czwartek, 28 maja 2009, 17:58

BritneyFanGay pisze:Otóż niedługo przystojny, wysoki brunet, o postawnej sylwetce, dwa lata starszy, bardzo elegancki [!] wyzna mi od dawna skrywaną miłość na romantycznej kolacjii przy świecach
Pamiętasz, że jesteśmy umówieni w sobotę, o 20:00 w Cafe Romance?
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Jiggles
Posty: 179
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 21:30
Lokalizacja: Poznań

#42 Post autor: Jiggles » czwartek, 28 maja 2009, 18:05

Kto urodził się dnia 1 lipca

Jest skromnym, dobrym, pracowitym człowiekiem.

chociaż jego umysł jest bardzo aktywny ambicje życiowe są niewielkie.

Jest to wrażliwy, nieraz niezdecydowany człowiek, lubiący podróże i zmiany — o dość skromnych upodobaniach.

Chociaż potrafi być wymownym, usposobienie ma dość bojaźliwe.

Serce jego wypełnia wrodzona dobroć. Nie jest bynajmniej agresywnym - a nawet czasami brak mu pewności siebie — mimo to jednak życie jego obfituje w dobre uczynki.

W sposób skromny, nie wysuwając się na pierwsze miejsce - potrafi dokonać wielkich rzeczy.

Podobny jest do niskopołożonej żyznej doliny górskiej, która przynosi obfite urodzaje, gdy otaczające ją dookoła szczyty wyniosłe - są bezpłodne.

Lubi porządek i akuratność. Z zamiłowaniem studiuje prawo i może być zdolnym prawnikiem lub dobrym detektywem.

Jako człowiek praktyczny umie się urządzać w życiu, jest pilny i oszczędny. Zdarza się też, że jest zbyt wielkim zwolennikiem pieniędzy i nie szczędzi wysiłków, aby je zdobyć.

Jak mówiliśmy — jest on dość pracowity, ale rezultaty tej pracy nie będą nadzwyczajne. Jednak, mimo wszystko, dzięki swej cierpliwości i oszczędności powoli zrealizuje swe zamierzenia. Zwłaszcza w drugiej połowie życia szczęście może mu się uśmiechnąć.

Życie jego tak się nieraz układa, że bracia jego nie odnoszą się doń życzliwie i narażony jest z nimi na nieporozumienia.

Urodziny dają tylko niewielkie szansę na uzyskanie sławy. Mimo to jednak człowiek dziś urodzony osiągnie w życiu więcej, aniżeli zamierzały jego ambicje skromne lecz stałe.

hahah, na czerwono to co sie nie zgadza ;P
4w5 || INFP
Prawomózg:
L - 10-20%
P - 80-90%
Ma kobiecy mózg.
Obrazek
Jiggles też tak umie xD
*Dodge* *Dodge* *Dodge*

Awatar użytkownika
pavelas
Posty: 100
Rejestracja: niedziela, 16 września 2007, 15:47
Lokalizacja: Wrocław

#43 Post autor: pavelas » wtorek, 16 czerwca 2009, 12:54

Kto urodził się dnia 5 lipca,już w młodości wykazuje niezwykłe zdolności.
Umysł jego jest przenikliwy, obdarzony specjalnymi zdolnościami w kierunku wiedzy ścisłej. Ma doskonałą pamięć, a w dziedzinie nauk abstrakcyjnych może liczyć na karierę.

Pilny, gorliwy - pragnie zdobyć jak najwięcej wiedzy, co zwłaszcza silniej przejawia się w młodości.

Bardzo obrotny, wszechstronnie uzdolniony - zbiera wiedzę ze wszelkich źródeł. Już w tym wieku może wykazywać przedwczesne zdolności naukowe.

A przy tym wszystkim jest to człowiek niezwykle wrażliwy, lubiący marzyć i bujać po obłokach. Chociaż ma w sobie dużo egoizmu, można łatwo wywrzeć nań wpływ, wola bowiem jego niezbyt jest mocna.

W pracy swej wykazuje duże zdolności do zręcznego traktowania najmniejszych szczegółów. Ma zdolności do sztuki stosowanej i pracy ręcznej w ogóle,

Oszczędny, wyrachowany - jest dobrym rachmistrzem i może zostać zdolnym buchalterem, kasjerem itp. Może być również doskonałym filologiem lub uczonym, a także zdolnym doktorem medycyny.

Wady: mimo swe wszechstronne zainteresowania - bynajmniej nie jest wielkim zwolennikiem pracy -
woli sport i rozrywki.

Charakter jego jest zmienny, jak fazy księżyca. Po okresach wesołości i ufności następują periody depresji i przybicia, co może się zmieniać dość szybko.

Lubi zbierać starożytności i kolekcjonować pamiątki rodzinne.

Dzięki swej doskonałej pamięci potrafi on przypomnieć sobie wydarzenia, jakie już wszyscy zapomnieli i z tego powodu może zostać dobrym historykiem.

Przywiązany do rodziny podpada nieraz silnie pod wpływ żony, a mimo to jednak nie ominą go przykrości domowe.

Najlepszy jest kawałek o pantoflarstwie :)
4w5..a ostatnio 6w5?.Rak z ascendentem w Lwie...Numerologiczna Szóstka...INFj / INFp Urodzony w Roku Świni
"ooo, to ten napakowany 4w5" -cytat

Awatar użytkownika
cocacola
Posty: 46
Rejestracja: sobota, 23 maja 2009, 16:03

#44 Post autor: cocacola » wtorek, 7 lipca 2009, 17:20

Co za pierdoły.
Nie dość , że wyciągnięte to chyba tylko z koziej dupy, to jeszcze nieprawdziwe- a jakże by mogło być inaczej.
Jesli ktoś twierdzi, ze to odziwo jest prawdziwe, to albo jest to zwykły zbieg okoliczności (wątpliwe), albo ten ktoś sam się doszukuje (podświadomy upór, żeby się doszukać) czegoś, żeby do niego pasowało i zgadzało się z jego typem
albo (jeszcze inna wersja), to, co tam napisali można dopasować do każdej osoby.
Jeśli chodzi o mnie, to ten niby "mój" opis, pasuje do mnie jak pięść do nosa. Ani jedna z tych cech 9zalet czy też wad) mi się nie zgadza.

Awatar użytkownika
Ro
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 23 czerwca 2009, 17:41

#45 Post autor: Ro » wtorek, 7 lipca 2009, 18:22

Kto urodził się dnia 26 listopada

Aktywny, niespokojny, lubi wolność i niepodległość. Jest towarzyski i potrafi dostosować się do otoczenia.

Nie chce narażać się na ryzyko, lecz uzbrojony dobrze do wszelkich walk życiowych, broni się skutecznie przeciwko wstrząśnieniom życiowym.

Ostrożny, zamknięty w sobie - doskonale przygotował się na wszelkie ewentualności. Usposobienie jego jest przytem prawe i szlachetne, a umysł otwarty. Raz zdecydowawszy się na coś - pragnie to wypełnić.

Cechuje go dzielność, odwaga i dążenie do oznaczonego celu. Minio całą ostrożność i roztropność jaką okazuje - lubi walkę, ma zamiłowania wojownicze i w ogóle jest dość zuchwały.

Los jego bywa często podwójny i łączy w sobie zarówno wielkie powodzenie jak i upadki. Niezwykle wrażliwy ceni sobie nade wszystko wolność i niepodległość.

Organizm ma dość mocny a najważniejsze niebezpieczeństwo dla zdrowia stanowi jego nadmierna aktywność ciała i umysłu, co może spowodować przepracowanie. Ma on bowiem zbyt dużo projektów i zamiarów, by wszystkie mógł doprowadzić do pomyślnego zakończenia - dzięki czemu nieraz rozprasza swe siły niepotrzebnie.

Porusza się szybko, podróżuje, często zmęczony i zgrzany wystawia się nieostrożnie na zimno - toteż wskutek własnej nieostrożności zaziębia się, zwłaszcza w młodości

Organizm jego posiada jednak tyle sił życiowych, że może sobie nawet dać radę z poważniejszą chorobą, aby tylko można było mu wyperswadować poddanie się racjonalnej kuracji.

Jego namiętność do wszelkiego rodzaju sportów może również narazić go na niebezpieczeństwo.
Ciemnoczerwonym zaznaczyłam absurdy w odniesieniu do mnie i to, co mi zwyczajnie koło ogona lata. Podobnie jak Cocacola sądzę, że trzeba chcieć widzieć podobieństwa, żeby móc zachwycić się trafnością podobnych tekstów (choć z drugiej strony z zodiakalnym strzelcem mam znacznie więcej wspólnego, czego jednak i tak nie traktuję poważnie).
Nie jestem ani pionkiem, ani laufrem, lecz wieżą. - Balzac

1

ODPOWIEDZ