Kiedyś 4w5. Dziś - już nie.

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#31 Post autor: boogi » poniedziałek, 29 grudnia 2008, 15:16

Perwik pisze:
Memory pisze:coraz częściej się zastanawiam czy nie dzielimy tego samego worka.
to zabawne, ale ostatnio moje lewe jądro powiedziało dokładnie to samo, do prawego...
A to ci jajcarze z nich ;)


"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

#32 Post autor: Memory » poniedziałek, 29 grudnia 2008, 16:44

Perwik pisze:to zabawne, ale ostatnio moje lewe jądro powiedziało dokładnie to samo, do prawego...
:lol:

Nie przeszkadza Ci czasem ich gadanie?
6w7 sp/sx, EIE

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#33 Post autor: Piotr » wtorek, 30 grudnia 2008, 01:17

Kiedyś mi się wydawało, że byłem 4w5. Już gdzieś o tym pisałem dlaczego. Gdy się szczerze zastanowię, to dochodzę do wniosku, że nie chciałbym być 4w5, lepiej dla mnie, gdy jestem 5w4. Czuję, że mam coś z wami wspólnego, pewnie przez skrzydło. Ostatecznie to tylko stereotyp.

Awatar użytkownika
Evela666
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 23:59
Lokalizacja: Mazury ^^

#34 Post autor: Evela666 » wtorek, 30 grudnia 2008, 01:34

naturalbornweirdo pisze:Co do Twojego pytania, to moja odpowiedź brzmi nie. Tylko Ty masz wpływ na cokolwiek we własnym życiu. :)
Ja uważam, że jeśli ktoś ma słabą osobowość to może ulec zmianie (nawet tak wielkiej) pod wpływem innych osób.
4w5

\m/

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

#35 Post autor: Perwik » wtorek, 30 grudnia 2008, 09:49

Evela666 pisze: Ja uważam, że jeśli ktoś ma słabą osobowość to może ulec zmianie (nawet tak wielkiej) pod wpływem innych osób.
enneagram ma się nijak do osobowości ! to są tylko numerki w bardzo słabej, nie trzymającej się kupie klasyfikacji.

Memory pisze:
Perwik pisze:to zabawne, ale ostatnio moje lewe jądro powiedziało dokładnie to samo, do prawego...
:lol:

Nie przeszkadza Ci czasem ich gadanie?
czasem, kiedy czuje się samotny mam przynajmniej z kim pogadać :P

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#36 Post autor: boogi » wtorek, 30 grudnia 2008, 09:51

Perwik pisze:enneagram ma się nijak do osobowości ! to są tylko numerki w bardzo słabej, nie trzymającej się kupie klasyfikacji.
Trochę się ma do osobowości - opowiada o jej podwalinach, czyli sposobie patrzenia na świat. Z tego wynika spora część charakteru, osobowości, zachowania codziennego, czego tam tylko chcecie - o ile się nie mylę ;)
Za to kupy to się trzyma cholernie mocno - tak zwartego, konkretnego systemu jeszcze wcześniej nie widziałem 8)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

#37 Post autor: Matea » środa, 18 lutego 2009, 22:27

4w5 "Włóczęga"

Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania". Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.
W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posębne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.
6w5 "Obrońca"

Szóstki z tym skrzydłem są generalnie intrawertyczne i często bardzo inteligentne. Gdy są zdrowe, mają wiele zainteresowań jak również dużą znajomość rzeczy oraz posiadają wiele umiejętności. Są dobre w przewidywaniu przyszłości. Mogą mieć oryginalny punkt widzenia. Testują potencjalnych przyjaciół przez długi okres czasu, ale gdy już kogoś zaakceptują, to na dobre; do końca życia.
W stresie, szóstki z tym skrzydłem mogą okazywać emocjonalne odosobnienie. Silniej ujawnia się w nich połączenie z dziewiątką. Pokazują mało emocji, ale wyczuwa się u nich to, że czują się czymś dotknięte lub czymś poruszone. Rośnie w nich napięcie pomiędzy potrzebą bycia dostrzeganym, a potrzebą wycofania się w celu chronienia siebie. Mogą też się zachowywać arogancko, tajemniczo i cynicznie gdy się czegoś boją.
Najczęściej spotykane ze skrzydłem pięć, są fobiczne szóstki, które mogą być dyplomatyczne oraz "mówić" bez wypowiadania słów. Mogą dumać nad niesprawiedliwościami losu, spędzać samotnie czas rozwijąc teorie konspiracji przeciwko sobie i innym. Gdy są samotne okazują oznaki paranoi. Podstępnie knują zemstę, są pasywne wobec innych i obwiniające siebie.
Oba typu są do siebie bardzo ,bardzo podobne. Same opisy są niemalże ideantyczne ,to tak by się mówiło o jednej osobie ,ale z dwóch nieco różnych perpektyw. Ja teraz jeszcze raz przeczytałam opisy obu typów i muszę powiedzieć ,żę OBA do mnie w równym stopniu pasują ,każdy bardziej lub mniej w zależności od etapów mojego życia. 4w5 kojarzy mi sie takim bardziej niedojrzałym podejściem ,zaś 6w5 z kimś kto stara sie trzeźwo patrzeć na świat i go analizować ,co też nieustannie robię...

Dawno już zapomniałam co to znaczy czwórkowe "niezrozumienie przez świat" ,nauczyłam sie bardzo ,bardzo wielu rzeczy i mogę powiedzieć ,że mogę wziąść pełną odpowiedzialność za ludzi jaką w.g enneagramu posiadają szóstki. Myśle ,że te typy trudno jest rozróżnić w stanie względnego zdrowia ,bo jak wiadomo enneagram zakłada pełne zakłócenia w osobowości i postrzeganiu świata ,które mogą przybierać różne formy... Na tej zasadzie myśle powstała klasyfikacja i wydaje się być w pełni zrozumiałym czemu niektóre osoby nie mogą się określić. Ludzki umysł jest wystarczająco złożony by można było powiedzieć ,że posiada wiele różnych aspektów ,które przejawiają się w różnych dziedzinach życia i na drodze osobistego rozwoju...
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Awatar użytkownika
waiting-for-godot
Posty: 85
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2009, 01:30
Lokalizacja: Łódź

#38 Post autor: waiting-for-godot » niedziela, 8 marca 2009, 00:20

Kiedy pierwszy raz zrobiłam ten test (4 lata temu), wyszło mi 4w5 i wtedy faktycznie pasowało.
Człowiek się zmienia, dojrzewa, różne rzeczy dzieją się w międzyczasie, mając mniejszy lub większy wpływ na to, jak 4w5 może się rozwinąć.

Ja zdystansowałam się aż za bardzo, bo z 4w5 wskoczyłam w niezbyt zdrowe 5w4. I tak już jest od jakichś 3 lat.
"dobrze jak nie za dobrze
a nawet dobrze
nie za mądrze
nie zaszkodzi niepolepszenie
jak tylko można wytrzymać
na głupi sposób swój"

-------------
5w4

Awatar użytkownika
pumpkin
Posty: 282
Rejestracja: środa, 8 listopada 2006, 13:37

#39 Post autor: pumpkin » niedziela, 8 marca 2009, 10:42

dawno temu wyszła mi 4w5. potem jak się czułam super extra to mi nawet 2 wyszła, a ostatnio to czasem mi 5w4 wychodzi na zmane z 4w5 : p
ale tylko opis czwórkowy mi pasuje. a nawet cos z 4w3 w sobie mam

testy są durne : p
4w5
"Nie, nie, nie prawda, że nie mamy nic prawdziwego
Jest, jest jak było przed wiekami piekło i niebo"

Awatar użytkownika
morbus
Posty: 801
Rejestracja: czwartek, 26 marca 2009, 13:25
Enneatyp: Obserwator

#40 Post autor: morbus » czwartek, 26 marca 2009, 17:02

Kiedyś bylem 5 ale poprzez pewna tragedie życiową zmieniłem się w 4w5.
Jedyną stałą w życiu jest zmiana.
Ostatnio zmieniony niedziela, 12 lipca 2009, 18:44 przez morbus, łącznie zmieniany 1 raz.
Mind.
a beautiful servant,
a dangerous master.

samaniewiemjaka
Posty: 125
Rejestracja: piątek, 6 lutego 2009, 21:57
Lokalizacja: z łona matki;]

#41 Post autor: samaniewiemjaka » czwartek, 26 marca 2009, 17:58

a ja bylam 9w1 teraz jestem 4w5, no i coz..

Awatar użytkownika
pumpkin
Posty: 282
Rejestracja: środa, 8 listopada 2006, 13:37

#42 Post autor: pumpkin » czwartek, 26 marca 2009, 20:27

znam typ dziewięć i myślę, że jest zupełnie inny ode mnie, nie wyobrażam sobie, że mógłby się zmienić i być podobnym do mnie 0_0

dziwna mi się wydaje twoja zmiana : p
4w5
"Nie, nie, nie prawda, że nie mamy nic prawdziwego
Jest, jest jak było przed wiekami piekło i niebo"

samaniewiemjaka
Posty: 125
Rejestracja: piątek, 6 lutego 2009, 21:57
Lokalizacja: z łona matki;]

#43 Post autor: samaniewiemjaka » czwartek, 26 marca 2009, 21:43

Ostatnio zmieniony czwartek, 26 marca 2009, 21:46 przez samaniewiemjaka, łącznie zmieniany 1 raz.

samaniewiemjaka
Posty: 125
Rejestracja: piątek, 6 lutego 2009, 21:57
Lokalizacja: z łona matki;]

#44 Post autor: samaniewiemjaka » czwartek, 26 marca 2009, 21:46

bo ja cala jestem dziwna ;/ :d
troche inaczej podchodze do wsyzstkiego, duzo sie dzialo w moim zyciu w ciagu ostatniego rokku, troche bardzo sie zmienilam, wiec..
nie wiem.
teraz nie jestem po prostu odpowiednikiem 9w1
a moze zawsze bylam 4w5?
bo 9w1 to chyba najbardziej popularny jest i najczesciej takich przypadkow jest,

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#45 Post autor: Piotr » czwartek, 26 marca 2009, 22:54

samaniewiemjaka pisze:bo 9w1 to chyba najbardziej popularny jest i najczesciej takich przypadkow jest,
Ja w moim życiu spotykam najwięcej Siódemek. Dziewiątki to introwertycy, a ich jest w społeczeństwie mniej.

ODPOWIEDZ